Skocz do zawartości

FAzer 1000 czy 600 ?? Pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

WItam :) Dowiedziałem sie juz bardz duzo na forum o FAzerku _Piekny Motocykl :D NO i to ma być mój pierwszy przwdziwy moto Wiem że 600 jest w sam raz ale 1000 kusi ... interesuja mnie roczniki 2002 -2003 Nowa owiewka Powiedzcie Mi 1000 a 600 jest duza róznica w jeździe ??? 1000 tez nada sie na pierwsze moto no i kwestia spalania ... która jest dla mnie bardzo istotne ile spali FAzerek 600 a ile Fazerek1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to ma rzeczywiście być Twój pierwszy "dorosły" motocykl, to na Twoim miejscu odpuściłbym sobie nawet "600", że o "1000" nie wspomnę.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary, a co ty będziesz się opi**dalał??? Fazer 1000 czy 600 to żadna różnica, tak samo żadna jak między WSK 125 a RGV 250. Celuj od razu na pierwsze moto w Hayabusę, najlepiej od 2007r kiedy będzie już miała ponad 200KM, bo jeśli planujesz zakup na ten sezon to nie zbliżaj się do Hajki bez instalacji gazowej (NOS), no ostatecznie weź R1 z podtlenkiem, nie poczujesz żadnej różnicy jeśli przesiądziesz się z GS 500.

Edytowane przez DZIADU

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze kazdy moze powiedziec poradze sobie z 1000-siącem , ale mysle ze na pierwsze moto 600 to swiat i ludzie , fazer jest chodliwym sprzetem wiec sprzeda sie łatwo (zaden problem) wiec mysle nie ma co przesadzac.

Spalanie hmm 600 pali ok 5,5 literka , 1000 wydaje mi sie więcej

600 napewno lzejsza i poreczniejsza na początek , doł ma słabszy wiec bardziej kontroluszej maszyne a to wazne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadu, daruj sobie takie teksty.

 

 

Wybacz mój drogi, ale jak po raz enty do szescianu widzę na forum temat typu:

 

"pomóżcie mi jaki motocykl wybrać bo nie wiem co mi się podoba" "Który lepszy czerwony czy zielony??" "co lepsze na początek? romet czy R6?? albo "jaka jest róznica między XV 750 a TDM 850?? a może żadnej nie ma??"

 

to mnie zalewa, i co któryś tam dzięsiaty tego typu temat pękam i nie wytrzymuję tego terroru głupoty...

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadu, daruj sobie takie teksty.A ty YZF6 kieruj sie bardziej ku 600. Ja na pierwsze moto wybralem R1 (nie zaluje!!!) ale minelo troche czasu zanim zaczalem czerpac z niej przyjemnosc na maxa:)

 

 

 

YZF6 to tylko mój przydomek niama nic wspulnego z posiadanym motocyklem zainteresowaniami czy pasjami :icon_razz: tak dla ścisłości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem 600 a teraz jestem szczęśliwym posiadaczem 1000 ! nie będe ci doradzał bo każdy motocyklista ma inne oczekiwania ,umiejętności i odczucia z jazdy, takim czy innym motocyklem i nie wiem jakich gabarytów jasteś!!! a to ma duże znaczenie w przypadku tych fazerków , powiem ci jak było u mnie i moze coś ci to pomoze!!! Mam 183 cm wzrostu i 85kg kupiłem 600 z 2002roku jako 1-sze moto i powaliła mnie moc i osiągi ,ale po 3m-c zaczełem odczuwać delikatny brak mocy na wyższych biegach( ale wcześniej uprawiałem sporty motorowe i z prędkościmi nie miałerm problemów) pod koniec sezonu już byłem pewien że musze zmienić moto na coś mocniejszego! co do zalet 600 to : spalanie ok 6l ,hamulce tip top,zwrotnośc ,niska masa, brak jakich kolwiek usterek

wady : głośna skrzyna biegów , mała v-max!

Od stycznia mam 1000 z 2003 roku i jak narazie to jestem w wielkim szoku bo ten motocykl jest ideałem !!! i nie jestem w stanie wymienić nawet jadnej drobnej wady, no ale nazazie nawinełem tylko 2.5tyś

zalety: rewelacyjne zawieszenie, moc , skrzyni- masło , spalanie ok 7l ,elastyczność , hamulce, stabilnośc na nie równej nawierzchni, kultur pracy silnika !!!! to chyba tyle ,ale 1000 jest dużo większy.

Ale mimo wszystko jak bym kupił na 1-sze moto 1000 to popełniłbym duzy błąd!!! i na 100% zaliczył bym glebe !!! bo to jest duży bardzo mocny motocykl a nie zabawka!!!

powodzenia !!! kup fazera!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu kupiłbym 600. Nie raz już wypowiadałem się na temat Fazerków 600 ponieważ miałem możliwość jeżdżenia nim przez cały zeszłoroczny sezon. 145KM w połączeniu z większą masą ... Boję sie, że tego nie ogarniesz... :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to już 500 razy mądrzy ludzie pisali tak naprawdę nie chodzi o to, czy w ogóle opanujesz 1000 tylko o ile łatwiej/lepiej/przyjemniej/efektywniej będzie zacząć od 600, albo od czegoś jeszcze mniejszego. Mnie osobiście historyjki o braku mocy w 600 jako pierwszym moto po 3 miesiącach bawią niezmiernie i jednocześnie nieco zasmucają :icon_razz:

Więc - jeśli w grę wchodzą tylko te dwa moto - bierz 600.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem okazje przejechac sie duzym Fazerem. Dla mnie to pocisk, a wyprostowana jak na krzesle pozycja niesamowicie poteguje te doznania. 600tke trzeba krecic zeby jechala, na dole jest potulna jak baranek. z 1000 juz nie ma przelewek-ten sprzet nie wybacza juz tak wielu bledow jak mniejszy brat. Ale oczywiscie wybor nalezy do Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...