Skocz do zawartości

Posiadacze HONDA CBR 600 łączmy się! ( CBR600 )


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak dobry zwyczaj nakazuje trzeba się przywitać w nowym towarzystwie ....

 

Witam serdecznie od wczoraj jeszcze nie wiem czy szczęśliwy posiadacz CBR 600 RR '06 i od razu mam pytanko...

 

jaki olej do silnika w RR się leje - przebieg 12 tys i poprzedni właściciel nic nie wie ...

 

z góry dzięki za pomoc ....

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy możecie podpowiedzieć, skąd wziąć w Polsce oryginalną czaszę do CBR 600RR '04 (oprócz allegro oczywiście).

Może być używana, byle nie z żywicy.

 

Pozdrawiam

poszukaj na jakimś motobajzlu

ew. zadzwoń do motomotion (www.motomotion.pl)

pozdrowiony

 

Witam

 

Jak dobry zwyczaj nakazuje trzeba się przywitać w nowym towarzystwie ....

 

Witam serdecznie od wczoraj jeszcze nie wiem czy szczęśliwy posiadacz CBR 600 RR '06 i od razu mam pytanko...

 

jaki olej do silnika w RR się leje - przebieg 12 tys i poprzedni właściciel nic nie wie ...

 

z góry dzięki za pomoc ....

 

pozdrawiam

 

jeżeli to realny przebieg to lej motula pełnego syntetyka

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanko odnosnie f4i sporta czy wezyki podcisnieniowe podlaczone sa do obudowy filtra powietrza w dwoch miejscach? szukam tych wlasnie wezykow a nie chce sie dobierac do kolektorow zeby to sprawdzac. jak ktos wie niech pisze z checia sie tego dowiem :) pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak dobry zwyczaj nakazuje trzeba się przywitać w nowym towarzystwie ....

 

Witam serdecznie od wczoraj jeszcze nie wiem czy szczęśliwy posiadacz CBR 600 RR '06 i od razu mam pytanko...

 

jaki olej do silnika w RR się leje - przebieg 12 tys i poprzedni właściciel nic nie wie ...

 

z góry dzięki za pomoc ....

 

pozdrawiam

Ja mam lany od początku Shell advance ultra 10W40 > taki leją w serwisie, ale pewnie przy następnej wymianie zaleję Motulem 300V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadaczy CBR

Mam pytanie odnośnie F4

Istnieje jakaś instrukcja/manual po polsku?

Czy w motocyklu znajduje się czujnik przechyłu który w razie wywrotki odcina dopływ paliwa?

Jeśli tak gdzie on się znajduje? Jak to konkretnie działa?

polskiej serwisówki nie ma

 

ale angielski manual jest dobrze zrobiony i znajdziez tam wszystko

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam taką prośbę. Czy może ktoś zrobić fotkę sprężyny trzymającej centralę (stopkę ;) ) tak żeby było porównanie, najlepiej przyłożyć metrówkę i pstryknąć fotę. Ma to służyć jedynie orientacji. Chcę dobrać podobną. Oczywiście na złożonej centrali.

Jeśli to możliwe to proszę o przesłanie na maila. Z góry dziękuję :notworthy:

Ps myślcie o tym, już niedługo - "lewy pas i gazzzz..." :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak

 

1) dziekuje wszystkim tym którzy pomagali mi (na forum) przy wymianie płynu chłodniczego :)

2) Sopelblue - jesli nie zależy ci na czasie, moge ci wykonać taką fotke, ale to dopiero jak zrobi się taka pogoda że będę wystawiał moto na przejażdzkę. Teraz stoi na centralnej, i nie uśmiecha mi się go odpieczętowywać ze wszystkiego

 

3) pytanko :)

Czy paliwo 95 oktanów dla CBR jest OK ?

NA przykład tutaj http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/c...-paliwo,1101106 piszą:

(...) które mogą jeździć wyłącznie na paliwie 98- lub 100-oktanowym. (...)

Do (...) grupy pojazdów wymagających benzyny wysokooktanowej należą prawie wyłącznie samochody z silnikami usportowionymi. Czasami są to jednostki wysokoobrotowe, ale najczęściej turbodoładowane. Jeżeli na klapce wlewu paliwa bądź w instrukcji obsługi znajdziemy wskazówkę, aby tankować wyłącznie benzynę 98, to nie radzimy oszczędzać.

 

Silnik w kazdej sportowej 600tce mozna chyba nazwać usportowionym ? A jednak już od kilku osób słyszałem że leją 95 i jest OK.

Z tego co wiem, serwisówka (oraz naklejka przy wlewie paliwa) na ten temat milczą ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a więc tak

 

1) dziekuje wszystkim tym którzy pomagali mi (na forum) przy wymianie płynu chłodniczego :)

2) Sopelblue - jesli nie zależy ci na czasie, moge ci wykonać taką fotke, ale to dopiero jak zrobi się taka pogoda że będę wystawiał moto na przejażdzkę. Teraz stoi na centralnej, i nie uśmiecha mi się go odpieczętowywać ze wszystkiego

 

3) pytanko :)

Czy paliwo 95 oktanów dla CBR jest OK ?

NA przykład tutaj http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/c...-paliwo,1101106 piszą:

(...) które mogą jeździć wyłącznie na paliwie 98- lub 100-oktanowym. (...)

Do (...) grupy pojazdów wymagających benzyny wysokooktanowej należą prawie wyłącznie samochody z silnikami usportowionymi. Czasami są to jednostki wysokoobrotowe, ale najczęściej turbodoładowane. Jeżeli na klapce wlewu paliwa bądź w instrukcji obsługi znajdziemy wskazówkę, aby tankować wyłącznie benzynę 98, to nie radzimy oszczędzać.

 

Silnik w kazdej sportowej 600tce mozna chyba nazwać usportowionym ? A jednak już od kilku osób słyszałem że leją 95 i jest OK.

Z tego co wiem, serwisówka (oraz naklejka przy wlewie paliwa) na ten temat milczą ...

 

 

poszukaj dobrze,

z tego co pamiętam co do benzyny w serwisówce widnieje napis "regular"

ja zawsze lałem 95 i było miodzio

 

 

pozdrowiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...