Skocz do zawartości

Temat rzeka-SKŁAD MIESZANKI..


piotr123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

obroty maja byc 1,2 i ma chodzic rowno. Moja chodzila rowno dopoki nie zaczalem grzebac a zeby znow chodzila mi tak rowniutko to musze miec czym ja wyregulowac, a nie mam. Srubki maja byc wykrecone na 2 obroty wedlug serwisowki!!! Moja xjte zawsze musze odpalic z ssaniem gdy jest zimna.

 

Co do roznic to jeszcze standardowo zebatka 17, wydechy, i chyba walki rozrzadu bo jest 66KM. Walki albo moze inny modul zaplonowy bo ustawienia w gaznikach sa takie same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odswierzam temat.

 

Mam pytanie odnosnie ustawiania skladu mieszanki. Robilem u kolegi gazniki i wszystko jest dobrze poza praca na biegu jalowym. Srubami do skladu miesznaki dotycza wolnych obrotow wiec w jakich granicach moga byc odstepstwa od fabrycznych ustawien?? Teraz mam srubki wykrecone na 2 obroty ale poprzednio w warsztacie ustwali to tak jakby wygladalo ze zapomnieli albo wrecili od tak. Byly spore roznice.

 

Skoro mam miec 2 obroty czy w jakich granicach sie poruszac zeby motocykl na biegu jalowym pracowal rowniej. 1,5-2,5 obrotu??? Mozna srubami skladu mieszanki krecic na pracujacym silniku i ustawic ta metoda prob i bledow??

 

Moze powinien zaczac czy w ten sposob zniwekluje wibracje?? Niby trzyma obroty tzn minimalnie faluje (ponoc xty tak maja) ale tak falowala wczesniej tylko bez wibracji.

 

Przed regulacją gaźników należy je dokładnie wyczyścić a skład mieszanki ustawić wstępnie w/g zaleceń producenta dla danego modelu, potem wymienić świece na nowe i usunąć filtr powietrza. Jeżeli w konstrukcji silnika zastosowano system dopalania mieszanki lub dopalania spalin należy te układy zablokować (zaślepić na okres regulacji )

Regulacje wykonywać przy pomocy wakuometrów i pirometru laserowego.

Odpowiednio ustawione gaźniki powinny pozwolić silnikowi na szybkie wyjście z wolnych obrotów i takie samo zejście do wolnych obrotów bez opóźnień.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyreguluj tak mieszanke żeby świece (po rozgrzaniu moto) miały kolor kawy z mlekiem.

 

Zgadzam się z toowdie

 

ja zawsze we wszystkich 2T skład mieszanki określałem po kolorze nagaru na swiecy ewentualnie po dymku :) ale na świecy najlepiej widać :D

 

czarny nagar (sadza) - zbyt bogata mieszanka

piaskowy, berzowy czy jak to określił toowdie kolor kawy z mlekiem (nazywajcie jak tam wolicie :biggrin:) - mieszanka OK

biały i wszelkie jasniejsze odcienie, szary itp. - mieszanka zbyt uboga

 

Dodatkowo przy zbyt ubogich mieszankach może ci się stopić elektroda na świecy (ja na szczęście czegoś takiego nie doświadczyłem na swoim sprzęcie :biggrin: ) a jak wiadomo mogą być jeszcze gorsze konsekwencje :biggrin:

 

Z tego co pamiętam to wyczytalem to kiedyś w jakiejś starej mądrej książce o sprzętach typu WSK JAWA itp. :flesje:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Piszecie , ze skład mieszanki można ustawiąc pomagając sobie specialnymi świecami z przezroczysta oprawką. Gdzie można kupić takie świece i jaka jest ich zasada działania???

 

Ja nie pisałem o świecach z przeźroczystymi oprawkami... (nie wiem czy takie w ogóle istnieją :)) ale najprościej jest wykręcić świece :D.

 

 

//Edit

 

Co do kopcenia to może zrzera ci olej... :/ sprawdz stan oleju moze masz nadmiar albo za mało (co by swiadczyło o dużym pożeraniu oleju w takim wypadku jedynie wymiana tłoków i pierścieni fakt że drogi wydatek... ale lepiej mieć to już z głowy... )

 

 

Pozdro.

Edytowane przez -=AUTSAJDER=-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do swiec z przezroczysta oparwka to zajrzyj do sklepu larsona - widzialem to u nich, nazywa sie colortune i jest w wielu sklepach moto. a zasada dzialania jest nastepujaca: polega na obserwacji plomienia podczas zaplonu swiecy - wg zalaczonej instrukcji tak regulujesz azeby proces spalania byl wzorcowy. z tego co wiem wszystko jest zalaczone do tej swiecy, masz tam dokladne foto i kolory. pozdro

Edytowane przez pack84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... dodatkowo stosuję stary krajowy analizator spalin, oszczedzam, czas i pieniądże, a regulacja jest zawsze trafna

 

A jak sobie radzisz przy wydechu 4 w 1 ?:)

 

Adam M.

Edytowane przez Adam M.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość sprzetów z lat 90-tych ma wykonane fabrycznie indywidualne gniazda na każdy cylinder, w pozostałych, za zgodą właścicieli, są wykonywane osobiście (gdy zachodzi taka potrzeba). Pirometr w większości przypadków pozwala zindentyfikować pewne niesprawności w układzie zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oleju nie bierze. Silniczek jest w świetnej kondycji.

Potrafie rozpoznać nagar z oleju od nagaru od zbyt bogatej mieszanki.

Jesli wkręcę troszkę srube mieszanki to zaś świeca jest prawie siwa a silnik strzela po odjęciu gazu.

Nie ma takiego "złotego położenia" śruby składu.

Może przyczyna leży gdzieindziej.???

Krućce ssące mam nowe , świece NGK dedykowane do tego modelu , membramy OK.

Edytowane przez Lolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,to ja się podłącze do tematu ,zeby nie syfic forum , kolega ma honde CG125 taka mała czterosuwowa 125.Problem jest nastepujący motocykl niszczy swiece ,tzn dopóki się nie zgasi silnika jezdzi ciągle ,po zgaszeniu nie daje się go uruchomic z powodu swiecy która dostaje przebicia na porcelance.Śruby regulacyjne były milion razy wkręcane i wykręcane, iglica opuszczona na maksa,jak dostosowac skład mieszanki ?? zmieniać dyszę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...