Skocz do zawartości

Zdany egzamin, czekanie na wyrobienie PJ co z jazda?


jokoko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zdalem egzamin, ale prawka mi jeszcze nie zrobili. Czy moge jezdzic po drogach publicznych z tym zaswiadczeniem o egzaminie ( nie pisze na nim czy zdalem czy nie ) Co jak policja mnie zlapie ? A jutro piekna pogoda wiec mnie trafia w domu :icon_mrgreen: Prosze o odpowiedzi

 

P.S. sory za brak polskich liter ale niemam na tym kompie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie jedna rzecz interesuje, bede sie w szkole jazdy uczył na swoim motocyklu (bede miał troche taniej i wygodniej na swoim :wink:), zeby dojechac do osrodka musze dojechac jakies 10 km, nie chce tam zostawiac motocykla, myslicie, że jak instruktorzy wypisza jakies upowaznienie czy jakis swistek z pieczatką ze dojezdzam na kurs to raczej nie bede miał problemów?

 

I tak przy okazji, czy kogos z forum złapali juz bez prawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ? Ponoć już nie odraczają prawa jazdy tylko mandat.

no, nie odraczają. za to zabiorą ci moto na parking policyjny, zapłacisz mandat za brak prawka, opłatę za lawetę i postojowe na parkingu.

ja rozumiem że masz ciśnienia, ale wyluzuj troche. teraz sie już nie czeka tak długo na prawko jak kiedyś....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie jedna rzecz interesuje, bede sie w szkole jazdy uczył na swoim motocyklu (bede miał troche taniej i wygodniej na swoim :banghead:), zeby dojechac do osrodka musze dojechac jakies 10 km, nie chce tam zostawiac motocykla, myslicie, że jak instruktorzy wypisza jakies upowaznienie czy jakis swistek z pieczatką ze dojezdzam na kurs to raczej nie bede miał problemów?

 

nie ma takiej możliwości. jest w przepisach jasno powiedziane, że masz do jazdy po drogach publicznych posiadać uprawnienia. nie "w przyszłości", ale wtedy, kiedy jedziesz. jak nie masz przy sobie prawka, to jesteś traktowany jak jeżdżący bez uprawnień

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okiej dzieki :banghead:

Sytuacja jest taka, bo w tej szkole jazdy nie posiadają 125ki :evil:

A i przy okazji mam taniej dzięki temu, że smigał bym na swoim motocyklu :P

 

Zobaczy sie jeszcze :evil:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez QóBa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to ? Ponoć już nie odraczają prawa jazdy tylko mandat.

 

Te odroczki za samą jazdę bez wymaganych uprawnień to mit, który należy obalić. Jeżeli grzecznie się zatrzymasz do kontroli, grozi Ci w najgorszym razie bulenie, a jak trafisz na pobłażliwego glinę, może skończy się na pouczeniu/polubownym załatwieniu sprawy ;) , zwłaszcza jak okażesz kwit poświadczający zdanie egzaminu (a w ogóle taki kwit wydają?). Jeżeli natomiast zdecydowałbyś się uciekać i by Cię dorwali, teoretycznie grozi Ci zakaz prowadzenia pojazdów na jakiś czas (podstawa prawna: art. 92. $ 3. kw).

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...