Skocz do zawartości

skuter na dojazd do pracy


blady_skuti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam belugę xc125, kosztowała mnie ca. 2tys z opłatami importowymi. tylko trochę powolna jest, mając trochę więcej kasy celowałbym w jakąś 250ccm. niedawno sąsiad kupił majesty 250, ale trochę drożej - ponad 3 jeśli mnie pamięć nie myli

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Kymco to co za marka?

[url=_kymco_yager_125_2004r

 

[url=kymco_dink_150lx_2001r

 

Co sądzicie?

 

Praktycznie to samo. Z tym że w pierwszym dorzucisz jeszcze 2 paczki za rejestrację i sprzedawca nie podaje przebiegu.

 

Brat ma podobny do tego drugiego: 11KM i gaźnik, łatwy dostęp do wszystkiego bo to nawet oglądałem. I nieźle jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kymco to Tajwan, raczej mało awaryjny, kiedyś robili dla Hondy.

Ja mam Dinka, takiego jak w drugim linku (niestety tylko 70 cmm) i jestem zadowolony, wygodny, zrywny, wygląda na maxi. Ale pewnie pójdzie do ludzi, co by do moto dołożyć.

Edytowane przez vinc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie na takim skuterze nawet w konkretnym deszczu wejde do biura suchą stopą?

 

nie. nawet jeśli owiewka z przodu zasłoni Cię przed wodą spod przedniego koła, to pozostają kałuże z których ochlapany zostaniesz z boków przez furmanki. niemniej jest zdecydowanie lepiej, niż na motocyklu: po mokrych drogach i w lekkim deszczu jeżdżę w normalnych butach, nie było jeszcze sytuacji żeby zamokły; na motocyklu nawet mokry asfalt skutkuje wodą na butach. ale jak zapowiadają większy deszcz niż przelotny to jednak jadę furmanką, więc o ulewach wiele nie powiem ;)

a, istotna jest duuuuża szyba. wtedy tylko przedramiona deszczu są pokropione, no i kask

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam belugę xc125, kosztowała mnie ca. 2tys z opłatami importowymi. tylko trochę powolna jest, mając trochę więcej kasy celowałbym w jakąś 250ccm. niedawno sąsiad kupił majesty 250, ale trochę drożej - ponad 3 jeśli mnie pamięć nie myli

jsz

 

Jako przywołany do tablicy mówię. 3100 za Majesty 250 96 rok z nówka przeglądem i OC na kilka miesięcy. Konkurentem był Kymco Grand Dink 250 o 7 lat młodszy w cenie wyższej o jakieś 500-600 zeta. Niestety jakość wykonania, praca silnika pozostawiała sporo do zyczenia. Oczywiście może to tylko w tym konkretnym egzemplarzu. W Majesty wymieniłem olej i oprócz odkręcającej się linki prędkościomierza (właśnie zrobiła mi to drugi raz) nic się nie dzieje. Majesty jest stosunkowo wygodna jak dla mnie (duzy jestem), mało pali (3,5 ze mna na pokładzie - to w przełożeniu na normalne kg daje jakby jazdę we dwoje ;) ) i nic się z nią nie dzieje. Po napompowaniu oponek prowadzi się już dobrze i równo. Wada jest jedna. W modelu 250 schowek pod siedzeniem wielkościa nie grzeszy. Wchodzi jeden integral albo torba na laptopa (mała). W sporym deszczu dojechałem suchy do pracy i do domu. Mokniesz tylko jak stoisz.

 

 

http://bigboykr.blogspot.com/ się powoli uzupełnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Mam 21 lat (niestety brak prawka), 185cm wzrosu i chciałbym kupić sobie motorower (wolę manualne skrzynie). Czy jest jakiś polecany? Czytałem już wiele for starałem wybrać coś co mi spasuje ale spotykam się z bardzo wieloma opiniami (nawet wśród moich znajomych) na temat dostepnym motorowerów. Co możecie polecić? Tak żeby dało się dojechać do pracy (ok 10km w jedną stronę) + nauczyć jazdy i czy lepiej kupić nowy czy używany?

Pozdrawiam smile.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Ile masz kasy na moto.

2.Jakie roczniki. Od razu mówię, nic nowego. Chyba, że masz XXXXXzł na motocykl.

3.Jak masz 21 lat, to pewnie prawko B masz od 3 lat. Jeśli tak to możesz szukać motocykli 125ccm, ale różnica między 50 czy nawet 80, jest duża, według mnie to plus.

 

Masz tyle wzrostu co ja, więc od razu polecam enduro, dt/kmx/tsr/crm/rx itd itp w zależności od budżetu, wygodnie się jeździ, mają duży promień skrętu, więc skręcanie dla początkującego jest dużo łatwiejsze niż w "sportach".

 

Określ jeszcze jakie motocykle ci się podobają, czy to ma być tylko dojazd do pracy, czy nie, jaka pojemność i nie zapominaj, że ubranie to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Do około 5tyś zł

2. Rocznik dowolny, ważne żeby jeździł i posłużył mi przez te 3 lata aż do zrobienia (albo próby zrobienia) prawka kat. A

3. Prawka B niestety nie posiadam - jestem w trakcie robienia.

 

Podobają mi się szosowo-turystyczne ale wątpię czy da się znaleźć taką 50, zauważyłem, że większość to enduro albo ścigaczowate.

 

Głównie na dojazd do pracy lub do załatwienia jakichś spraw nie za daleko. Czy wystarczy kupić kurtkę na taką 50 czy lepiej się już kompletnie zabezpieczyć i kupić też spodnie i buty? (oczywiście nie wspominam o kasku i rękawicach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to jak miałem 80ccm to latałem w normalnym ubraniu, na taką 125 by się przydały bo to już jakoś jedzie, taka 50 to do 100km/h się nie rozpędzi, więc jeśli się nie boisz i uważasz, że dasz radę jeździć z głową to nie kupuj, z drugiej strony jeśli teraz byś kupił kombinezon to później nie będziesz musiał kupować, sam musisz zdecydować.

Jeśli chcesz coś 50-80ccm to za 5k dostaniesz na pewno coś fajnego. Tylko się określi czy bardziej interesuje cię enduro/supermoto czy "sport".

Do 5000 dostaniesz mnóstwo motorowerów z silnikiem am6/5, fajne są hondy ns1, rg80 niezawodne, bezawaryjne, ale niestety stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pomijam to, że właśnie sprzedaję na olx, bo w zasadzie już ma klienta, ale polecam maszynkę Piaggio X8, mój ma 200ccm

zalety:

- bagażnik przelotowy tak, że wędkę zmieści, kask i górę ciuchów

-w zasadzie całkowita ochrona od deszczu przy prędkości od 50km/h

-średnie zużycie paliwa 3,2L

-wystarczająco wąski, aby zawsze przecisnąć się w korku do samych świateł

-moc 19KM wystarcza, aby na światłach zawsze wystartować przed konserwami i do 70km/h nie dać się dogonić przed następnymi

-V max szybko uzyskiwane to 120km/h ( naprawdę max to 130km/h)

-hamulce bardzo intuicyjne, dobrze działają i trudno je zablokować

wady:

-małe koła powodują stosunkowo dużą wrażliwość na koleiny

-wymiana żarówki reflektora to 10 minut odkręcania plastików

Generalnie jest to pojazd idealny na miasto-tereny podmiejskie o stosunkowo dobrych nawierzchniach.

Na gorszych nawierzchniach typu dziury dają znać duże masy resorujące tylnego zawieszenia.

Z tego względu na wiejskie, składające się z nakładających się na siebie łat drogi zakupiłem Enduro Suzuki.

Poza tym w związku z doświadczeniem stwierdzam, że lepiej zakupić 10 letnie Piaggio niż nowego chińczyka ponieważ:

do X8 części są droższe, ale jak raz taką część wymienimy to kolejne kilka lat spokoju, śruby skręcające plastiki są wkręcane przez standardowe ściski blaszkowe, czyli w razie przekręcenia kupujemy nowe za 0,10zł, a w chińczykach są wkręcane w plastik, czyli pierwszy demontaż rodzi problemy.

Również jakość plastików jest bezsprzeczna, w Piaggio są Tworzywa Sztuczne, a w chińczykach granulat z mielonych butelek.

W Piaggio podzespoły się stopniowo, przewidywalnie zużywają, a w chińczykach nieprzewidywalnie rozsypują.

Teraz kupiłem 17 letniego Freewinda bo wiem, że da mi więcej radości i przewidywalności niż nowy Rom..., chińczyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...