Skocz do zawartości

Jakie macie oponki w motocyklach? Firma i wiek...


Rekomendowane odpowiedzi

Chwilowo Pirelli Diablo Corsa - całkiem przyjemne , tylko tył zmarł po 1,5 godz na torze :buttrock:

 

Miałem wcześniej Metzelery Sportec M1 - syf , gówno , szajs nie nadają się przynajmnej do TLki, z resztą chyba jak każdy metzeler :(

 

Kiedyś latałem na Pilot Sportach i D207 RR - zacne oponki , zacne.... :)

 

A teraz kupilem Bridgestone BT 001 Racing na tył - nie wiem jak bedzie (może ktoś ma doświadczenie - to prosze o opinie) , miałem BT 010 i nie byłem zachwycony...

 

Kasy na nówki nie żałuję choć przyznam że zwykle szukam okazji np. na ebay.de , jednak na nówkach to jak z dziewicą ...:biggrin:

 

Mam nadzieję że Conti mnie nie zawiodą. :D

 

To się możesz ździwić - ja kiedyś wycialem orla na suchym przy 30 st upale dzieki wspanialemu przodowi ContiForce ... życzę lepszych doświadczen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje lekka zmiane tematu.

Kazdy chetnie wypowiada sie jakie ma opony aktualnie a mnie bardzo interesuje jakie opony kupujecie - czy to sa uzywane, lezakowane, nowe tzw okazje czy zupelnie nowe ze sklepu. Chce sie dowiedziec na ile km starczaja Wam takie opony. Nie chodzi mi o przyczepnosc, komfort jazdy tylko o czysta ekonomie, oraz jaka jest ich cena. Nie mowie tez o paleniu gumy czy wykorzystywaniu do jazdy extermalnej lecz o w miare normalnej jezdzie.

Ja mialem:

komplet opon racingowych Dunlop 2 letnie po kilku kolkach na torze za 300 zl i zrobilem na nich 14 kkm

komplet szosowych METZELER używane 2 -3 letnie za 200 zl i zrobilem 11,4 kkm

teraz mam komplet Mishelin Macadam z 2005 kupione nowki za 900 zl i ciekawy jestem ile na nich przejade.

 

Podziwiam ludzi ktorzy kupuja nowe opony i robia kilkadziesiat kkm w sezonie, czyli musza zmieniac co sezon lub 2x a to wydatek 1 - 3 tys. na sezon na same oponki !! Musza to byc wyjatkowo zamozni motocyklisci, ale z doswiadczenia wiem ze tacy sa w mniejszosci.

 

Nie wiem czy doczytacie ten temat do konca az do 4 strony, ale bede wdzieczny za informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje lekka zmiane tematu.

Kazdy chetnie wypowiada sie jakie ma opony aktualnie a mnie bardzo interesuje jakie opony kupujecie - czy to sa uzywane, lezakowane, nowe tzw okazje czy zupelnie nowe ze sklepu. Chce sie dowiedziec na ile km starczaja Wam takie opony. Nie chodzi mi o przyczepnosc, komfort jazdy tylko o czysta ekonomie, oraz jaka jest ich cena. Nie mowie tez o paleniu gumy czy wykorzystywaniu do jazdy extermalnej lecz o w miare normalnej jezdzie.

Ja mialem:

komplet opon racingowych Dunlop 2 letnie po kilku kolkach na torze za 300 zl i zrobilem na nich 14 kkm

komplet szosowych METZELER używane 2 -3 letnie za 200 zl i zrobilem 11,4 kkm

teraz mam komplet Mishelin Macadam z 2005 kupione nowki za 900 zl i ciekawy jestem ile na nich przejade.

 

Podziwiam ludzi ktorzy kupuja nowe opony i robia kilkadziesiat kkm w sezonie, czyli musza zmieniac co sezon lub 2x a to wydatek 1 - 3 tys. na sezon na same oponki !! Musza to byc wyjatkowo zamozni motocyklisci, ale z doswiadczenia wiem ze tacy sa w mniejszosci.

 

Nie wiem czy doczytacie ten temat do konca az do 4 strony, ale bede wdzieczny za informacje

Czeka mnie wymiana opony z przodu w mojej CB 500 i tak cały czas się zastanawiam-nówkę kupic czy 'prawie nówkę' uzywkę>?!? Potrzebuje 110/80/17. Ps. czasami mozna coś podobno wyrwac na giełdzie w Bydgoszczy-stoii tam ktoś z oponami do moto.?.pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo Pirelli Diablo Corsa - całkiem przyjemne , tylko tył zmarł po 1,5 godz na torze :bigrazz:

 

Miałem wcześniej Metzelery Sportec M1 - syf , gówno , szajs nie nadają się przynajmnej do TLki, z resztą chyba jak każdy metzeler :)

 

Kiedyś latałem na Pilot Sportach i D207 RR - zacne oponki , zacne.... :icon_razz:

 

A teraz kupilem Bridgestone BT 001 Racing na tył - nie wiem jak bedzie (może ktoś ma doświadczenie - to prosze o opinie) , miałem BT 010 i nie byłem zachwycony...

 

Kasy na nówki nie żałuję choć przyznam że zwykle szukam okazji np. na ebay.de , jednak na nówkach to jak z dziewicą ...:evil:

To się możesz ździwić - ja kiedyś wycialem orla na suchym przy 30 st upale dzieki wspanialemu przodowi ContiForce ... życzę lepszych doświadczen

Możesz coyba będzieś więcej napisać to może wymienię na inną,co prawda chyba będzie lepsza od 5-cio letniego Michelina.

 

Miało być ;możesz coś więcej napisać o swoich doświadczeniach z Continentalami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplet Metzeler M1 Sportec rocznik 2003, gdy kupiłem motocykl bieżnik był na poziomie prawie nowym, po 1000km z haczykiem musze przyznać, że giną w oczach. W przyszłości pewnie zamienie je na Dunlopy D220

Tylko głupiec ma na wszystko gotową odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...