Skocz do zawartości

choper czy naked


anulka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszłym roku jeździłam troszkę choperkiem Kawasaki 250. Było bardzo fajnie, zwłaszcza po mieście. Trochę wkurzało mnie drżenie w jakie wpadał mój moto przy prędkości 90, głównie dlatego, że katamarany rozmywały mi się w lkusterku, a jak jakiś brat motocyklista chał mnie wyprzedzić, to zjeżdżałam do rowu bo ewidentnie widziałam ośmioślad z 3 parami świateł. Jeździłam też suzuki 500 z kolegą Tomkiem instruktorem i muszę powiedzieć, że jeżdziło mi się po mieście dużo łatwiej (to pewnie ze względu na nadwagę kolegi instruktora i rytmiczne pokrzykiwania).

Chciałabym zmienić moto na coś co nie telepie się przy 100 i nie wydaje odłosów zarzynanej kosiary. I tu dopiero zaczyna się dylemat!

Bardzo podoba mi się Honda NTV i Virago.

Wiem jedno jak jedziesz choperem (to znaczy jak ja jadę) to kierowcy zjeżdżają, przepuszczają, gadają na skrzyżowaniach, mam gwarantowaną obsługę na stacji (rekordowo - 2 panów z obsługi i policjant czyszczący bak - a ja bez prawka) i w ogóle kulturka. Natomiast naked to chyba jakaś walka - to ja się do tego nie nadaję! Chociaż wolę nakeda. Poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam Anulka nie przesadzaj, twój urok osobisty tak samo będzie działał na nakedzie i też zostaniesz właściwie potraktowana na stacji benzynowej. Ja bym tego tak nie traktował.

 

Sama widzisz że funkcjonalność, komfort i bezpieczeństwo jazdy na nakadzie jest wyższe ,więc nie ma się nad czym zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam na 4um, że zaznaliście zajeżdżania drogi, otwierania drzwi etc. Nie wyobrażam sobie takiego chamstwa. Myślę, że katamaraniarz widząc moto - np ścigacza zakłada, że właściciel to wariat, który zaraz stanie na tylne kółko i opluje go saplinami. Ja tego na choperze nie zrobię, bo raz trochę trudniej, dwa dostojeństwo zobowiązuje.

Ale wczoraj jechałam (za przeproszeniem) Wałem i gość na szlifierce stał normalnie w korku chociaż jeden pas był wolny! Ja na pewno bym pojechała!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadwagę kolegi instruktora i rytmiczne pokrzykiwania.

 

Juz czekam jak Tomek skomentuje nadwage... :P

 

Mysle, ze obsluge na stacjach i pewne inne profity wynikaja z tego, ze jestes motonitka, a wiec zjawiskiem stosunkowo rzadko spotykanym na polskich drogach. I mysle sobie tez, ze jakbym Cie zobaczyl na stacji to tez bym Ci wyczyscil bak ( :icon_razz: ) bez wzgledu na to, czy bylabys na czoperku czy nakedzie :cool:

A swoja droga wolalbym wirowke od NTV :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że katamaraniarz widząc moto - np ścigacza zakłada, że właściciel to wariat, który zaraz stanie na tylne kółko i opluje go saplinami.

 

Chyba niestety sporo w tym prawdy, że katamaraniarze dzielą nas na motocyklistów i czubów na ścigaczach. Faktem jest, że różnimy się wyglądem i stylem jazdy.. ale żeby od razu tak dyskryminować? ehh :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja małżonka pomyka virowka 535 - i jakoś nie ma zbyt dużych drgań przy setce - a jest ona maleństwem.

Te drgania to pewnie wynikają z konstrukcji motocykla lub raczej z jego jakieś wady - albo uszkodzenia które nie zostało poprawnie naprawione.

 

Możesz także sprawdzić montują inne lustarka - podejrzewam że ramię obecnych lusterek jest dość dł¨gie.

 

 

pozdrawiam

klaus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałam na 4um, że zaznaliście zajeżdżania drogi, otwierania drzwi etc. Nie wyobrażam sobie takiego chamstwa. Myślę, że katamaraniarz widząc moto - np ścigacza zakłada, że właściciel to wariat, który zaraz stanie na tylne kółko i opluje go saplinami. Ja tego na choperze nie zrobię, bo raz trochę trudniej, dwa dostojeństwo zobowiązuje.

Ale wczoraj jechałam (za przeproszeniem) Wałem i gość na szlifierce stał normalnie w korku chociaż jeden pas był wolny! Ja na pewno bym pojechała!

Myślę że jesteś w błędzie zajeżdżają drogę wszystkim a koledzy na plastikach po prostu szybciej jeżdżą niż armaturki więc puszkarze mają mniejszą szanse zobaczyć ich w lusterkach jeżeli w ogóle w nie patrzą.

Jeżeli chodzi o złośliwości to zależy czy taki debil zazdrości ścigacza czy armaturki w zależności od tego dla jednych jest bardziej złośliwy niż dla drugich.

ŻADEN TYP MOTOCYKLA NIE JEST BEZPIECZNY I NIE ZWALNIA OD PRZYJĘCIA ZAŁOŻENIA ŻE KAŻDY UCZESTNIK RUCHU CHCE CIĘ ZABIĆ

mimo wszystko polecam armature wolniejsze to to i nie poniesie Cię tak szybko na początek ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam podobny dylemat:)

obecnie jezdze na choperku, ale obawiam sie ze jego dni swietnosci powoli przemijaja i trzeba by kupic cos innego...

no i tu pojawai sie problem bo chopery mi sie bardziej podobaja, jednoczesnie pragne dynamicznej jazdy i zeby mnie nie zdmuchiwalo przy 130km/h :P

a niektore nakedy tez sa ladniutkie :P

 

ŻADEN TYP MOTOCYKLA NIE JEST BEZPIECZNY I NIE ZWALNIA OD PRZYJĘCIA ZAŁOŻENIA ŻE KAŻDY UCZESTNIK RUCHU CHCE CIĘ ZABIĆ

 

dobre :icon_razz: jazda na motocyklu nabiera nieco innego znaczenia, dodatkowy skok adrenaliny, cos jak walka o przetrwanie... :banghead:

 

niestety w sporej mierze to prawda :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mam juz kolejny plus zycia w Anglii, oprocz 12 miesiecznego sezonu :icon_rolleyes: Zlosliwych kierowcow tu jak na lekrstwo i bardzo mnie to cieszy. Niestety, ciagle pozostaja kiepscy katamaraniarze nie zwracajacy uwagi na innych uczestnikow ruchu drogowego :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelsi chodzi o trzesawke na Virowce 535 to moge powiedziec ze zaczyna sie dokladnie przy ok 125 km/h. Wtedy rzeczywiscie zaczyna sie czus dragnia, natomiast do 120 wlacznie nie ma. Sprawdzone nie jeden raz emipirycznie...

Jezdze chopperkiem, ale Yamaszka Mt-03 jest sliczna... Tylko ta cena :/

A swoja droga na drugie moto czaje sie na Crossa - to mi da odpowiednich wrazen w inny sposob :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anulka

 

mi się najbardziej podoba chopper Suzuki Savage LS 650 (a że też jestem z Otwocka, to miej na względzie moją opinię :icon_rolleyes:)

 

jest to jeden z bezpieczniejszych moto o pojemności powyżej 250 ponieważ nie pojedzie więcej niż 140 a przy 100km/h już się czuje że zbyt duża prędkość :icon_rolleyes:

 

pozdrawiam i do zobaczenia :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...