Skocz do zawartości

Suzuki SV 650 opinie


Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za odpowiedz. Najbardziej podoba mi sie (oprócz tego ze posiada silnik v2) spalanie tego moto:D kolega ma vtr1000f wiadomo duza v-ka i na miescie spala mu w granicach 10l i to nie przy jakims specjalnym swirowaniu:/. Nie chodziło mi ze ma byc to pierwsze moto tylko o sv-ke pierwszej generacji. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zastanawiam się nad kupnem SV 650 S , jeżdzę teraz VX 800 i tak myslę czy nie bedzie za mały (183cm) nie miałem jeszcze okazji się przejechać ale jak Ryży z 185cm latał i było ok to może będzie akurat :)

Też Chętnie poczytam uwagi na temat tego motocykla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co .. dla osob wyzszych poleciłbym wersje bez owiewki czyli SV 650 ... pozycja za kierą jest troche inna bardziej wyprostowana ...

 

ten motocykl nie ma wad w porównaniu z jakimkolwiek innym moto tej klasy

 

koszty serwisowe są 2 razy niższe (2 gaźniki do zsynchronizowania zamist 4)

względnie lekki motocykl - ok 180kg (dla porównania gsxf 600 (jajko) 220kg)

motocykl jest zywy juz przy 2000 rpm a nie tak jak rzedowe czwórki 6-7 tys ..

 

poza tym uwazam ze zeby poznac zalety moto trzeba sie nim bujnąc ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 187 cm śmigam na Sv-ce aż miło :-) Kupilem tylko wyższa szybe MRA i teraz do 150-160 km/h nie musze nawet kłaść sie na baku :twisted: Wad mechanicznych nie zauważyłem. Ostatnio zrobiłem wypad 2100 km i żyje, pupa ma sie dobrze, rączki także ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecie co .. dla osob wyzszych poleciłbym wersje bez owiewki czyli SV 650 ... pozycja za kierą jest troche inna bardziej wyprostowana ...

 

ale za to wieje nie do wytrzymania powyzej 140kmh.

 

A co do samej sv... hmm.. zrobilem na sv650n 20kkm do tej pory..

i juz zbieram na sv1000s.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakoś nikt nie wspomina o Hornecie CB 600...kapitalny moto, lekki, szybki, o sporej mocy

wg mnie ładniejszy niż SV ale to kwestia gustu.

jeżeli chodzi o porównanie osiągów tych dwóch moto to nie jeździłem na SV więc nie mam zdania

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedyna wada o której wiem jest pompowanie oparów oleju z odmy do airboxu podczas długotrwałej szybkiej jazdy. Po takiej jeżdzie (wystarczy kilkaset km pokonać z prędkościami 120-140km/h) w airboxie jest zawsze sporo oleju co powoduje ubytki w silniku w tempie nawet do 200ml/1000km. W zależności od rodzaju oleju widac to bardziej lub mniej. W trasie do Paryża moja SVka pochłonęła w ten sposób około 0,5l oleju Castrol Actevo przez 3000km To dość dużo i trzeba o tym pamietać jadąc w trasę. Po przejściu na Aral od zmany do zmiany (6000km) musiałem dolać raptem 400ml. Teraz mam Mobila i znowu olej znika szybciej (podobni jak w przypadku Castrola). W tegorocznej trasie wakacyjnej (2000km) + około 1000km kręcenia sie po mieście przed wyjazdem moto wypiło poprzez Airbox około 0,5l oliwy ;) Z tego co widziałem także w innych SVkach olej w Airboxie jest często spotykany. Na amerykańskim forum posiadaczy SV także ludzie sie na to żalili. Moto nie kopci a olej znika ot magia!

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nowym modelu SV nie zauważyłem takiej przypadłosci z olejem. Jeżdze na Motulu ( full syntetyk ) w zeszłym sezonie nie dolewałem ani kropelki i w tym także 8)

pozdr

 

Widocznie poprawili odpowietrzenie odmy i dołożyli skuteczny "łapacz" oleju. Muszę sie zainteresować tematem bo może uda mi sie ten temat rozwiązać poprzez "przeszczep" tych elementów do swojej starszej wersji ;)

PZDR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...