Skocz do zawartości

Kawasaki KZ 1000 Police


Domier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja póki co założyłem na tył Pirelli Demon o szerokości 130.

Co prawda nie ma tego wyglądu, jak Dunlop,ale ja nie narzekam.Jeździ się zupełnie przyzwoicie.

Z tego co pamietam ma nieco mniejszy profil od oryginału.

 

Hej!

opon ciąg dalszy ..

 

ALE BYM SIĘ WJE... AŁ

Czytając różne opinie rozglądałem się z tymi oponkami i tak proszę bardzo na allegro pojawiły się ciekawe propozycje: "NOWA 140/80/18 BRIDGESTONE BATTLAX BT45" oraz "NOWA 140/80/18 DUNLOP K155" więc prawie to czego szukałem do naszych Policjantów.

Ceny dobre bo opony leżakowane, ale dopiero jak konkretnie odszyfrowałem datę ....! początkowo myśląc że to 3 -4 letnie opony. Tyle że nr. DOT 486 nie oznacza tego samego co 4806 ...

 

Okazało się że Bridgestone jest z 24tygodnia 1999 roku .... a Dunlop z 48 tygodnia 1996!!!

Co za skur... sprzedają takie takie opony z opisem "NOWE"... a w treści - leżakowane, to nie wino kurde tylko parciejąca opona ...

 

Przestrzegam przed Poznańskim ART-MOTO Centrum Opon Motocyklowych czyli MOTOROWNIA, wszystko rozumiem byle by tylko przez telefon nie ściemniali.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trafilem na wasz temat i zainteresowal mnie z racji ze jestem w posiadaniu dosc chyba rzadkiej Kawy, mianowicie GT750, rocznik 1983. Ogladajac fotki waszych 1000 widze ze przednia owiewka w tej ktora mam jest bardzo podobna albo identyczna, jest w niej radio oraz glosniki i dwa schowki na kluczyk po bokach. W mojej kawie sa jeszcze oryginalne kufry boczne, oraz tylny jakis wloski. Generalnie motocykl przyjechal z Niemiec pare lat temu nie na chodzie, ja go odkupilem od goscia ktory go sciagnal i nie dal rady uruchomic (na szczescie), i pozniej motocykl stal kilka lat. W necie nie znalazlem ani jednego takiego egzemplarza jak moj,powiem tylko ze silnik u mnie jest bardzo podobny jak w kz1000 tylko ze jest czarny, naped tylnego kola walem. Jezeli ktos ma jakies informacje o GT750 to prosze o podanie ich tu, chetnie poczytam. Ja obecnie mam wyjety silnik i rozebrana gore, robie kilka rzeczy i niedlugo mam nadzieje uslyszec jak pracuje. Generalnie moto bedzie na sprzedaz, ale z ciekawoscia pojezdze nim troche bo bardzo mi sie podoba ta linia, wczesniej mialem Suzuki GS 500 four rocznik 1979-byl piekny;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Trafilem na wasz temat i zainteresowal mnie z racji ze jestem w posiadaniu dosc chyba rzadkiej Kawy, mianowicie GT750, rocznik 1983. Ogladajac fotki waszych 1000 widze ze przednia owiewka w tej ktora mam jest bardzo podobna albo identyczna, jest w niej radio oraz glosniki i dwa schowki na kluczyk po bokach. W mojej kawie sa jeszcze oryginalne kufry boczne, oraz tylny jakis wloski. Generalnie motocykl przyjechal z Niemiec pare lat temu nie na chodzie, ja go odkupilem od goscia ktory go sciagnal i nie dal rady uruchomic (na szczescie), i pozniej motocykl stal kilka lat. W necie nie znalazlem ani jednego takiego egzemplarza jak moj,powiem tylko ze silnik u mnie jest bardzo podobny jak w kz1000 tylko ze jest czarny, naped tylnego kola walem. Jezeli ktos ma jakies informacje o GT750 to prosze o podanie ich tu, chetnie poczytam. Ja obecnie mam wyjety silnik i rozebrana gore, robie kilka rzeczy i niedlugo mam nadzieje uslyszec jak pracuje. Generalnie moto bedzie na sprzedaz, ale z ciekawoscia pojezdze nim troche bo bardzo mi sie podoba ta linia, wczesniej mialem Suzuki GS 500 four rocznik 1979-byl piekny;)

 

 

No dawaj znać jak już tą kawkę doprowadzisz do stanu używalności!

Ciekaw jestem jak ten silniczek 78konny się w niej sprawuje!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to ciekawa sprawa.

Rozmiar opon jakie zaleca producent to: przód MN90-18,a tył MR90-18,czyli zgodnie z przelicznikiem jaki znalazłem na stronie Dunlopa,to odpowiednio 110/90 i 120/90,więc może niekoniecznie,aż tak szerokie powinny być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GT750 byla w miare popularna w Ameryce ( Stany, Kanada ) zmniejszona wersja GT 1100. Taki sam ciezki turystyk, pedzony walem z dobra mechanika ale dosc kiepskimi zawieszeniami. Z instalacja elektryczna tez potrafil miec klopoty jak nikt sie nia dlugo nie interesowal.

Ciezki na ponizej 80 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Jarek.

Trafiła mi się okazyjnie VENTURA nie mogłem sobie odmówic, to jest dopiero lokomotywa

prawie 400 kg. wagi. Dopuki mogę chce poprubowac czegoś innego (latka leca, kości coraz bardziej bolą, wychodzi młodzieńcza jazda :) ).

NASZ POLICJANT poszedł do Rudy Śląskiej, będziemy go widywac na bazarku, bo gościu przyjezdrza systematycznie, mam nadzieje że będzie o niego dbał jak My dbaliśmy. POzdrawiam.

 

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem Policjanta którego dosiadał ZYGID. Moto spisuje się znakomicie i tak jak obiecałem mocno o niego dbam. Małe sprostowanie - nie jestem z Rudy Śl. tylko z Nowej Rudy (okolice Wałbrzycha).

P.S. Właśnie wróciłem z bazarku. We Wrocławiu prawdziwa wiosna, zakupy zrobione więc sezon 2010 rozpoczęty.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia na zlotach.

Zygid czekam na przesyłkę od Ciebie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześc MrStopa

Szkoda że nie pomyślałem bo mogliśmy się spotkac na bazarku ale jak mówią co się odwlecze to nie uciecze :) (musze wybrać się na poczte)

Ciesze się że motorek Ci służy, muj na razie w fazie rozbudowy i poprawek po poprzednim właścicielu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam,też byłem na bazarku.I też zmieniłem w tym roku moto.Sezon chyba już rozpoczęty choć zapowiadają jeszcze śnieg.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

po wielkich poszukiwaniach udało mi się odnależć Zygid'a, dokonaliśmy transakcji w wyniku czego jestem właścicielem Policjanta.

Dzięki wszystkim za pomoc - szczególnie Tobie piter 1600. Masz u mnie Wielkiego Browara.

Pozdrawiam

MrStopa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy,a browarek ,nie pogardzę w dobrym towarzystwie zawsze miło wypić.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...