Skocz do zawartości

Kawasaki KZ 1000 Police


Domier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ja miałem większą siostrę KZ 1000 była to Spectra dokładniej Kz 1100 Spectre.

Przez 4 sezony użytkowania nie miałem większych problemów.

Przy kupnie nie daj sobie wmówić, że silniki te tak mają tzn. głośne stuki i póki oraz brzęczenie.

Poznałem kiedyś człowieka, który również miał Spectrę, gdy nasze motocykle stały obok siebie z włączonymi silnikami to mój był cichutki a tamten wydawał dziwne dźwięki, w serwisie Kawasaki wmówili gościowi, że te silniki tak mają. Jak posłuchał mojego to się bardzo zdziwił.

Mam jedno zastrzeżenie do tego modelu jak i również do innych motocykli z lat 70-80, prawie wszystkie z tamtych lat mają za słabe zawieszenia i ramy na polskie drogi. W swoim egzemplarzu nie miałem problemów gdy jeździłem sam ale gdy z kimś na pokładzie jechałem na wycieczkę to zaczynała się przygoda z dobijaniem zawieszeń i z delikatnym pływaniem ramy w koleinach, było to dość dziwne uczucie, coś w rodzaju luzów na wachaczu, których nie miałem. W walce z dobijaniem trochę pomogły progresywne sprężyny w przednim zawieszeniu wraz z gęstym olejem a w tylnim wymiana oleju na gęstrzy.

Jeśli masz zamiar sam jeździć bądź z lekką osobą bez bagażu to sprzęt będzie OK lecz jeśli ma być on wykorzystywany do turystyki dwuosobowej w Polsce to nie za bardzo będziesz zadowolony.

Jeszcze jedno, to jest duży, ciężki motocykl dość trudny w prowadzeniu przez swoją masę, trzeba się napracować by go złożyć porządnie w zakręcie (jeśli można mówić o porządnym złożeniu w tego typu motocyklu :) ) Niechętnie wybacza błędny kierowcy.

Teraz gdy jeżdżę ZX 10 Tomcat to już nie mam takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To druga Spectra 1100 jaka jest w Polsce po za moją, byłą niestety :D. Znam ten motocykl i właściciela. Innych Spectr 1100 nie znalazłem i nigdy nie słyszałem by ktoś jeszcze taką miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swego czasu mocno interesowałem sie tym sprzętem

tu jest strona po angielsku:

http://dot.com.ph/uncle/kz1000cop.html

 

Jest też mnóstwo klubów miłośników tego motocykla na świecie. Poszukaj w sieci.

Generalnie to duży i ciężki motocykl. Konstrukcja z lat 70-tych. I przeważnie, używane modele na sprzedaż mają duże przebiegi. Zdaje się, że trzeba akurat ten model lubić by nim jeździć, Albo być policjantem i musieć nim jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos posiada taki motocykl?

interesuje mnie spalanie, usterki i ogolnie wszystko na temat tego moto.

Czy ktos wie gdzie w pl ktos taki sprzedaje?

witaj. moj kolo ma kawe kz 1000 -PELEN ORGINAL[wresja policyjna]zreszta sam jest glina.jezdzilem nim niedawno,prawdziwy mastodont [120km.h schowany za szyba myslalem ze jade z 60km.h]moto jest w swietnym stanie dopiero po gruntownym przegladzie w Kawasaki-Kwiecien w dzierzoniowie.rocznik chyba 93lub 94.nie pamietam[nawt syrene policyjna ma]Zakuzwajebiscie sie prezentuje.weersja amerykanska. a ha jarek mieszka w strzelinie moto ma od dawna ale nie wiem czy by go opylil[zakochany]

Edytowane przez kulka

dr750big ,hd evo 1340 ratrost ,gsxr 1100 91' , ram hemi 5.7

http://www.bikepics.com/members/kulka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby silnik był wporządku to jeździł bym teraz KAWA SPECTRE 650.to był rocznik chyba 82'. ale cos było <juz niepamietam co, być moze rozrząd sie rozleciał> spierniczone i niemogłęm znleźć silnika zeby wymienić cały.potem znalazłem GSa a dalej to juz sie samo potoczyło :P

bynajmniej ta kawa stoji i gnije teraz w garażu znajomego <żadko kedy trzeźwego> i zbiera kurz ze środowiska, służac jako wieszak na graty... ehh szkoda mi go jak pomysle, ale wszystkiego mieć nie można... :D

pozdro :clap:

 

Gdyby silnik był wporządku to jeździł bym teraz KAWA SPECTRE 650.to był rocznik chyba 82'. ale cos było <juz niepamietam co, być moze rozrząd sie rozleciał> spierniczone i niemogłęm znleźć silnika zeby wymienić cały.potem znalazłem GSa a dalej to juz sie samo potoczyło :clap:

bynajmniej ta kawa stoji i gnije teraz w garażu znajomego <żadko kedy trzeźwego> i zbiera kurz ze środowiska, służac jako wieszak na graty... ehh szkoda mi go jak pomysle, ale wszystkiego mieć nie można... :)

pozdro :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, Domier niestety masz nie lada problem jesli chcesz nabyć KZ1000P. Z tego względu że tych motocykli w PL jest kilka. Trzy w Warszawie i może dwa na Dolnym Śląsku. O innych nie wiem. Te motocykle zostały sprowadzone w końcu lat 90, prawie w jednym kontenerze, to dlatego jest ich tak mało, w Europie też jest to model nieliczny. Gdybyś jednak gdzieś znalazł do kupna KZ1000P, to tak jakbyś wygrał w Totolotka. Ponadto w gre będzie wchodziła kwota nie mniejsza niż 10 -12 tyś. a nawet wieksza gdyż wartość tych motocykli rosnie. Nie wiem co Cie interesuje ale tak ogólnie. Wrażenia z jazdy: takie jakbys prowadził Tira. Bezpiecznie , wygodnie z ogromna prezencją. Konstrukcja z lat 70 w Californi policja uzywa ich do chwili obecnej. Są sprzedawane przy przebiegu 60-65 tyś. Mil. oprócz pełnej dokumentacji celnej powinien mieć certyfikat z firmy, która go sprzedała w Californi. Wygląd modelu z roku 2000 a 1978 niczym sie nie rózni ten pierwszy ma elekt.starter a ten drugi kopniak i białe zegary. Silnik rzędowy dwa wałki spala przy prędkości 100km około 5,5 litra. Przy b. dynamicznej jeżdzie i prędkość powyżej 140 km spalanie nawet do 8-10 litr. Prędkośc max 185km wg. katalogu. Ja swoim nie poruszam sie z predkością wyższą niż 130-140 na autostradzie. Przeciętna prędkość to 100-120 km, za ogromna owiewką i jej szybą możesz spokojnie papierosa palić bo nic nie wieje. Model Spektra to zupełnie inne moto. Motocykl wymaga doświadczenia, jest ciężki waży ponad 270 kg. 100KM zapewnia niezłą dynamikę. Jesli chodzi o awarie: krótko i na temat: brak, o ile znajdziesz model serwisowany. Chociaż jeśli poprzedni właściciel był kowalem to też nie jest problem, ceny części w normie, nie odbiegają od ogółu po prostu trudno jest ten motocykl popsuć . Np regulacja zaworów płytkami, Cena płytki regulacyjnej to kwota około 40 zł. Filtr ojelu 18 zł. Regulacja zaworów i synchronizacja gaźników to kwota nie przekaraczająca sumy 400zł. i masz spokój na 24 tyś. km. Motocykl jest z każdej strony otoczony solidnymi gmolami, które chronią cały motocykl oraz jego kierowcę w przypadku slizgu przewd obrażeniami. Nie dziw sie jeśli na liczniku tego motocykla zobaczysz przebieg rzędu 150 tys km, jesli będzie duzo niższy to nie jest autentyczny, silnik mojego moto ma cos około 130 tyś km i nie wykazuje śladów zużycia sądzę że za mojego życia to ja go nie będę remontował. Tym moto po prostu sie jeżdzi, ja to robie dla przyjemności co kilka dni. W ubiegłym roku byłem na Mazurach, wracałem przez Warszawę i dalej na śląsk wygoda aż do bólu, na drodze robi ogromne wrażenie i budzi zainteresowanie. W tamtym roku, w giełdzie motocyklowej widziałem ogłoszenie z Warszawy KZ1000P z 1990r za cene 10.000zł. Został sprzedany bardzo szybko. No to tyle,,, szerokiej drogi i duzo wachy dla wszystkich. Jarecki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się zgodzic, że Spectra jest zupełnie innym motocyklem. Ma ten sam silnik, boczki, bak, osprzęt kierownicy, ramę no może z wyjątkiem pochylenia konta główki ramy (tego na pewno nie wiem), przeniesienie napędu jest inne nie na łańcuch. KZ 1000 Police wielokrotnie widziałem na Polskich ulicach więc chyba nie jest aż tak rzadki.

Edytowane przez januszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czesc Jarecki!

Klania sie Karpacz kawasaki police kz 1000. I jak wiesz ten jest do sprzedaania. Ale za cene wyzsza niz mowisz rocznik tez mlodszy. 2000 rok milo bylo cie znalezc. Pozdrawiam

:D

 

Czy ktos posiada taki motocykl?

interesuje mnie spalanie, usterki i ogolnie wszystko na temat tego moto.

Czy ktos wie gdzie w pl ktos taki sprzedaje?

A jaki chcesz kupic? Kawasaki police kz 1000? Mam taki jak Jareckieco oryginal z Usa. Jest na sprzedaz. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...