Skocz do zawartości

Problem z 1 biegiem


Cyman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ma pytanie a mionowicie po odpalneniu i rozgrzaniu motoru koło 5min(suzuki rf600r) prubuje zapisać 1 i albo mi ślnik gaśnie albo nie chce wskoczyć mi wogule słysze jak mi jedzie po zebach skrzyni biegow natomiast jak odpale go z 1 to już nie mam wogule tego problemu dzieje sie tak tylko za 1 razem po wrzuceniu 1 biegu po uruchomieniu silnika po duszym staniu.

Co to moze być czy to normalne?

moze slnik za mało rozgrzany albo skrznia do wymiany ktoś miał kidyś taki problem?

Prosze o pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło można rozkleić (przed każdym odpaleniem po dłuższym spokoju) przepchając motocykl kawałek na 1szym biegu na sprzęgle, ja również przed wrzuceniem jedynki na uruchomionym silniku dodaję trochę gazu na sprzęgle (oczywiście potem czekam aż obroty spadną) i dopiero wrzucam bieg. Dzięki rozklejeniu sprzęgła skrzynia biegów mniej się zużywa.

Poza tym tak jak radził Piotr Dudek sprawdź olej - zły olej może powodować nasilenie problemów ze sklejonym sprzgłem.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez tak mam po dłuższym staniu moto, wydaje mi sie że to jest spowodowane niską temperaturą oleju, ale to chyba normalne :/ bo ja tez tak mam,jak w mróz po długim staniu odpalam. Jedna rada: jak wrzucasz bieg to go wrzucaj raz a z jajem, może moto zgaśnie, ale się rozkleją, a jak będziesz jak "dziewczynka" wrzucał bieg to tryby opierd.... sobie,pzdr(nie urażając kobiet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja jeszcze zapytam o to, czy nie masz przypadkiem zbyt wysokich obrotów podczas rozgrzewania endżina? Gdy nakręcisz ich sporo, jedynkę wbić będzie trudniej i wszelakich zgrzytów będzie więcej.

 

Tak, jak pisali koledzy - siadasz, wciskasz sprzęgło, wrzucasz 1nkę, przetaczasz się do przodu na biegu, aż odczujesz "ulgę popychawczą" ;) Później odpalaj i utrzymuj obroty ssaniem na niezbyt wysokim poziomie. Na mój gust w sprawnym motocyklu tyle wystarczy... Będzie w czoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wbijesz 1 bieg na odpalonym moto i wcisnietym sprzegle ( moto postawione na stopke centralna) to kolo musi sie dac zatrzymac np ocierajac butem o opone jesli nie da sie znaczy ze cos ze sprzeglem

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...