Skocz do zawartości

Wszystko o Honda XLR125R


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Gaźnik wiele razy rozkręcałem regulowałem iglice i nic, no ale zostawiłem na małych obrotach i tylko msuze go gazować żeby nie zgasł :P dzięki za pomoc :)

 

ps. nie wiem czemu narzekaliście ale mi się nim fajnie jeździ w terenie :)

sprawdź czy kolo iglicy nie jest nadpęknięta linka gazu to może być powodem tego

 

 

Wieksza zebatka z tylu poskutkuje zmniejszeniem predkosci maksymalnej ale za to zwiekszeniem mocy na kole, wiec nie jest to takie bez sensu ze wzgledu na jej mala ilosc w 125 4t. POZDRO

znacie możne stronę skąd można zamówić małą zębatkę na tył i jak to mam oczywiście do xlr 125 99r

 

Witam wszystkich.

W końcu w sobotę odbyłem pierwszą przejażdżkę wiosenną. Z czego 10 km w terenie, 40 na drogach utwardzonych.. Moje wnioski odnośnie xlr to:

- bardzo przyjemny motorek

- siedzi sie wysoko , wygodnie i pięknie połyka sie dziury na drodze

- bardzo solidne zawieszenie

- dobry przedni hamulec, z tyłu raczej słabo

- w ciężkim terenie pomaga umiarkowana masa, przez co cały czas daje się kontrolować

- na drogach utwardzonych brakuje mu jednak mocy w końcu to tylko 125 4T

- rozruch ze startera (fajna sprawa)

 

ps. Jabol115 , co chciałbyś osiągnąć przez wymianę zębatki na większą? Wydaje mi się, że zwiększysz dzielność terenową kosztem przyspieszeń i prędkości maksymalnej. Mogę się mylić.

 

 

możecie podać jakiś sklep skąd można zamówić małą zębatkę na tył do xlr 125 99r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam od tygodnia jestem posiadaczem hondy xlr 125r i muszę wymienić zębatkę przednią i tu moje pytanie w tej chwilii jest założona 17-stka gdybym założył 16-15 to motor będzie szybszy czy silniejszy? czy zasada jest taka jak przy tylnym kole większa zębatka wolniejszy ale mocniejszy mniejsza szybszy ale słabszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jesli chodzi o informacje że sprzęt ten nie ma filtra oleju to sie nie zgodze. Ma filtr jakby to nazwac odśrokowy(wykorzystujący siłę odśrodkową przy obrocie jako że połczony jest zębatką z walem). Jest to taki "placek" przy koszu sprzęgła. Polecam przy rozkręcaniu silnika odkręcić na nim 3 śrubki i poprostu wyczyścić z syfu który nazbierał się w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A czy są może motocykle, które są na tych samych częścich co xlr? Bo na allegro nic do xlr nie moge znaleść. Czy ten tłok http://allegro.pl/item728235564_tlok_honda...el_57_50mm.html pasuje do xlr? Poszukuje także filtra powietrza. W jakich modelach hondy jest taki sam jak w xlr? Najlepiej jak by ktoś podał jakie są jeszcze części do xlr z innych modeli hondy

Edytowane przez michniddz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam w klubie :)

Od ok tygodnia jestem posiadaczem XLR 125 R z 98r. Jest to moje pierwsze enduro, wcześniej były sprzęty szosowe jednak zawsze ciągnęło w teren. Fotki wstawię jak tylko znajdę chwilkę.

 

michniddz odnośnie filtra powietrza to mam go do wymiany, chciałbym tam jednak wstawić gąbkowy zamiast papierowego ( z uwagi ma możliwość częstego czyszczenia), jutro ma mi taki zestaw dopasować sprzedawca ze sklepu/serwisu Motodiabły w Szczecinie, jak już będę coś wiedział to wrzucę na forum.

 

i jeszcze pytanie- ile Wam średnio wytrzymuje zestaw napędowy ? ja się przymierzam do RK 428H ( nieoringowy, wzmocniony) może jakieś opinie :cool:

 

Pozdrawiam

 

:crossy:

Edytowane przez ziuta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam serwisówki do xlrki, linki z poprzednich stron już nie działają. Konkretnie potrzebuje danych takich jak luzy zaworów ssących/wydechowych, parametry gaźnika, jaki olej i co ile wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mogę się podzielić, daj tylko namiar gdzie to mogę wrzucić 160MB, najlepiej na priv.

Mam sentyment do tego moto. ;)

 

 

Szukam serwisówki do xlrki, linki z poprzednich stron już nie działają. Konkretnie potrzebuje danych takich jak luzy zaworów ssących/wydechowych, parametry gaźnika, jaki olej i co ile wymiana.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...