Skocz do zawartości

Ceny motocykli w Japonii??


Rekomendowane odpowiedzi

Jak bylem w Japonii 2 lata temu to ceny nowych aut i motocykli ksztaltowaly sie mniej wiecej na poziomie 2/3 cen w Polsce. Uzywane w komisach podobnie. Jednak ciekawe jes to, ze przez 2 yodnie pobytu widzialem tylko dwa plastyki - byly to dwie hayabusy. Reszta motocykli poruszajacych sie po Tokyo to glownie maxiskutery, choppery (ale te male) i jakies takie dziwne jakby supermoto, albo enduro na takich grubych oponach szosowych. Ciekawe tez bylo to, ze takie zwykle motocykle (typu Virago 535) kupowalo sie tam w centrum handlowym np. w sklepie ze sprzetem AGD na 8 pietrze :D bardzo sie zdziwilem, jak natknalem sie na moto pomiedzy kuchenkami mikrofalowymi a miniwiezami :mrgreen:

Ze sprowadzeniem pewnie troche sie bedzie trzeba nameczyc, ale pewnie w koncu sie da ;)

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim konkretnym przypadku zakup nowego Bandziora 600 w Japonii był absolutnie nieopłacalny, gdyż model ten nie był produkowany na japoński rynek i musiałbym go kupować z tzw. reimportu (tak to się chyba nazywa), tak więc we wrześniu '00 przyleciałem z Tokio, gdzie studiowałem, do Warszawy specjalnie po motocykl. ;)

Co się zaś tyczy maszyn używanych, to, z tego, co pamiętam, wcale nie były one takie tanie - zwłaszcza ceny tuningowanych nakedów z lat 80. przyprawiały o zawrót głowy.

Jak już kogoś z Was przywieje do Tokio, to polecam wybrać się do dzielnicy Ueno, mekki stołecznych (i nie tylko) motocyklistów, w której znajduje się skupisko ulic ze sklepami motocyklowymi, akcesoryjnymi, komisami itp. Tylko nie zdziwcie się, że gros motocykli będą stanowić maszyny o pojemności <400 ccm. :D Chociaż ZZR-ów 1100 też było pod dostatkiem.

 

Niestety nie znam żadnej anglojęzycznej strony z ofertami sprzedaży używanych motocykli w Japonii.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedys w swiecie motocykli był opis jakiejs objazdowki po japonii. Pisał tam autor, że motocykle starsze są praktycznie za darmo, a jemu znajomy załatwił jakas hondziawe za grosze.

 

japończycy to w ogole ciekawy naród. Kiedys widzialem w tv sklep z

akcesoriami tuningowymi (do wszystkiego co sie porusza) ktory bagatela mial kilka pieter...

Mowili tez ze panuje w japonii ogromna moda na niemieckie auta i wielkim szpanem było posiadanie jakiegokolwiek niemieckiego auta (jeszcze lepiej takiego ktorego nie mozna kupic w japonii) Wielkim szpanem bylo również posiadanie niemieckiej tablicy rejestracyjnej z przodu, ktora nota bene mozna było kupic w tym sklepie ;)

 

ps

ostatnio gdzies czytałem ze maja mode na stare buty, tzn na nieuzywane sportowe obuwie z lat 90/80 i był pokazany zwykły model nike z 95 roku ktore kosztowały bagatela 5000$$

:D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowili tez ze panuje w japonii ogromna moda na niemieckie auta i wielkim szpanem było posiadanie jakiegokolwiek niemieckiego auta (jeszcze lepiej takiego ktorego nie mozna kupic w japonii)

 

ps

ostatnio gdzies czytałem ze maja mode na stare buty, tzn na nieuzywane sportowe obuwie z lat 90/80 i był pokazany zwykły model nike z 95 roku ktore kosztowały bagatela 5000$$  

:D  :lol:

 

Jako ciekawostkę mogę dodać, że w pewnym podtokijskim komisie namierzyłem MZ ETZ 251 z koszem za jedyne 3000 $ z hakiem. ;)

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zdziwcie się, że gros motocykli będą stanowić maszyny o pojemności <400 ccm. :D

 

taak z tego co wiem to wynika z przepisow drogowych: wiek:prawko na odp pojemnosc, stad wzielo sie 'babyblade' cbr400rr i inne ciekawostki jak bandit 400 czy nawet transalp 400 (z tego co wiem jest identyczny z 600 poza pojemnoscia),

gdybym mial wiecej szmalu to kupilbym sobie cos takiego jak cbr400 albo vrf400, mialem okazje przejechac sie pare razy i naprawde super zabawka, na tor czy na sloneczne niedziele i jakies fajne zakrety, oczywiscie odpada jako jedyny motocykl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawy wątek :D Ja niestety w kraju kwitnącej wiśnie nie byłem, czas mi upływa w kraju szarej renety (jak na allego napisał o Polsce pewien sprzedawca swojej Hondy). Natomiast przeglądając różne ogłoszenia, to multum moto jest z UE, nietrudno trafić na coś z USA, ale z Japonii prawdę mówiąc jeszcze raczej nie spotkałem. Tak sobie myślę, że gdyby to był taki super interes to nasi rodzimi handlarze by takiej gratki nie przepuścili - chyba, że np. organizacja transportu do PL jest trudna do przejścia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasi wschodni sasiedzi slyna z importu aut o raz motocykli z Japonii. Im dalej na wschod, tym dalej do Niemiec maja ;) Co ciekawe-nie przeszkadza im nawet kierownica po drugiej stronie :D

Natomiast przeglądając różne ogłoszenia, to multum moto jest z UE, nietrudno trafić na coś z USA, ale z Japonii prawdę mówiąc jeszcze raczej nie spotkałem

eee, slabo szukasz :) Dosc czesto spotykane sa np. Hondy CB 750 w wersji japonskiej. Ale sa one "biedniejsze" od wersji europejskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Górze Kalwari na wylocie w stronę Warki jest salonik moto, mają tam sprowadzanki z Japonii - jak się kręciłem za motocyklem w zeszłym roku to nawet upatrzyłem tam coś dla siebie nie kupiłem wtedy ale ceny mieli w miarę konkurencyjne - teraz jednak nie wiem jak wygląda ich oferta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee, slabo szukasz ;) Dosc czesto spotykane sa np. Hondy CB 750 w wersji japonskiej. Ale sa one "biedniejsze" od wersji europejskich.

 

Hmmm, no może rzeczywiście - teraz sobie przypominam - CB 750 sprowadzone swego czasu z Japonii sprzedaje nawet ktoś (aby daleko nie szukać) z niniejszego Forum. To pewnie przez alkohol mam te problemy z pamięcią :D

 

W Górze Kalwari na wylocie w stronę Warki jest salonik moto, mają tam sprowadzanki z Japonii

 

Masz może jakieś namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki EEEmm

 

Hmmm, kierunek na Japonię rzeczywiście może być trakcyjny, no bo zamieszkująca tamte tereny ludność odznacza się wysokim poziomem kultury technicznej :D - a więc sprzęty powinny być raczej zadbane, same wyspy specjalnie wielkie nie są więc kilometrów też przesadnie dużo nie powinni nawijać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...