Skocz do zawartości

Czym nasączać filtr powietrza?


kwas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Do motocykla enduro powinno sie lac oleje przeznaczone do crossow / enduro poniewaz jest wiekszy kontakt z kurzem, woda itp.

Do filtra powietrza zalej:

* Shell Advance.

* Motul Filter

 

A poza tym byly juz takie tamety w enduro/motocross/ .... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz specjalny olej do filtrów gąbkowych w sprayu (Motul), nie baw się z bezsensowna oszczędności, kupisz raz i masz opakowanie na kilka nasączań filtra.

 

pytam z ciekawości, ale skoro może to w ogóle nie zdać egzaminu to bez sensu, lepiej kupić coś co jest do tego stworzone ;) pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dla mnie lepsze niż w sprayu są oleje do gąbkowych filtrów powietrza w tradycyjnych "podajnikach". Osobiście od wielu lat korzystam z Shell Advance Filter Oil. Nie wiem dlaczego, przyzwyczaiłem się chyba. Opakowanie litrowe kosztuje ok. 35 zł i w moim przypadku wystarcza na półtora-dwa sezony.

A olej do filtrów pow. ma tak dobraną lepkość, aby filter nie przepuszczał wody, piachu, syfu itd. Jak ktoś chce ryzykować i stosować oleje silnikowe, to jego sprawa, niczego nikomu nie można zabronić :roll: Mnie tam nie stać na ryzykowanie z motocyklem wartym ponad 20 koła.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej hipol ma podobne parametry co olej do filtrow z podajnika tak samo gesty lepki roznia sie tylko kolorem czy myslicie ze oleje do filtrow sa chirer lepsze od zwykłego hipola to sie mylicie wystarczy zrobic prosty tesk nalac 1 i 2 do oddzielnych miseczek zamoczyc cos w tych olejach i zobaczyc jak oleje sie trzymaja mysle ze byscie sie zdziwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...