Skocz do zawartości

Gazniki - myjka ultradzwiekowa


Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest skutecznosc czyszczenia gaznika taka myjka? Czy jest to tak skuteczne jak opisywane na forum "wypranie" gaznikow?

 

Czy jest sens wyjecia gaznikow i wyslania ich do czyszczenia, a dopiero pozniejsze ustawienie i synchronizacje u mnie na miejscu?

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli motór był regularnie eksploatowany na normalnym paliwie (Niemcy), to czyszczenie gażników tą metodą jest przerostem "formy nad treścią".

Taką konieczność musiałem zastosować po zakupie mojego MB W107 SLC w stosunku do wtryskiwaczy, gdzie po kilku latach stania na powietrzu na siateczkach wtryskiwaczy odłożyło sie w coś w rodzaju żywicy, skutecznie czopującej przepływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze powiedzieć ,że też miałem doczynienie z takim "starym" paliwem. silnik od motrówki, stał 10 lat, to nie mogłem gaźnika udrożnić, utwożyło sie coś jak by żywica(jak mówił kolega) ,czy smoły , nie chciało sie rozpuścić, tylo przepchanie zostało ale bardzo twarde to było:/ myśle że zawsze jest warto co jakiś czas przeczyścić gaźnik nawet na "niemieckim " paliwie jak się jeździ.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasze paliwo potrafi taki efekt dac juz po kilku miesiacach. tak załatwiłem sobie wtryskiwacz w Corsie. stała przez lato bo śmigałem Sunią a jak chciałem ja odpalic po 2 miesiącach okazało sie że wtryskiwacz padł. po jego wyjęciu na siateczce tez miałem sporo takiego gluta przypominajacego żywicę lub raczej pastę do zakładania opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja się orientuje jest to taka wanienka w której zanurzasz dany przedmiot a tam za pomocą ultra dźwięków czyści się to co ma się czyścić.

 

Ultradźwięki wytwarzają coś w stylu drgań tak że cząstki brudy dosłownie się rozwalają i odpadają od powierzchni

 

Ale może się mylę:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

trochę odgrzebuję temat, ale właśnie myłem gaźniki w takiej myjce. efekt super. ręcznie chyba bym z tydzień się bawił. rzecz jest o tyle dobra, że czyści nie tylko gaźniki, ale praktycznie można wszystkie elementy silnika w tym umyć. jeśli ktoś potrzebuje to dam namiary na serwis moto w olsztynie który się tym zajmuje.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 lat później...

myślę, że to rewelacyjna sprawa, widziałem efekty czyszczenia gaźkików (100x lepsze niż po preparatach) i sam nabyłem przemysłową myjkę o b dużej mocy. Te małe kosztujące do 5000 do niczego się nie nadają, ledwo co wzruszają osady, dobry płyn też jest ważny.

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz na daty postów ! Wygrzebałeś temat sprzed 4 lat :banghead:

 

 

myślę, że to rewelacyjna sprawa, widziałem efekty czyszczenia gaźkików (100x lepsze niż po preparatach) i sam nabyłem przemysłową myjkę o b dużej mocy. Te małe kosztujące do 5000 do niczego się nie nadają, ledwo co wzruszają osady, dobry płyn też jest ważny.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...