Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cylinder 70 ccm, wał od 50 ccm z korkami. Czy takie zestawienie będzie dobrze pracować? Nie będzie wielkich drgań? Pytanie kieruję do osób, które posiadały simsony z wałem od 50, cylinderem od 70, osobom, którym coś się jedynie wydaje dziękuję z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem ze swoim Simsonem Elektronikiem. Otóż raz sobie jechałem i zgasł = brak iskry. Za jakis czas zapalil i sobie troche ochodził i to samo ;) Zacząłem pomiary miernikiem i doszedłem do wniosku, że zepsół się impulsator bo miał kosmicznie duży opór w porównaniu z książką. No to go wymieniłem i było dobrze, niestety, tylko na 30km bo potem znow to samo. Ktos może miał coś podobnego? Co to może być za przyczyna? Może to wina koła magnesowego (może ma jakieś za mocne pole magnetyczne albo coś)? (bo cewka świateł daje mi też duży prąd ale to nie problem bo wsadziłem żarówki 24V i jest git:) ) Modół to nie jest bo mam drugi sprawny i sprawdzałem z nim. Cewki obie są dobre( ta butelkowa ma iskre, a ta w iskrowniku ma opór prawodłowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie wiem co mam już robić. Gdy Simson nie jedzie, tylko gazuję nim na luzie to wszystko jest OK, ale jak jadę to na troszkę większych obrotach nie chce w ogóle iść, tak jakby gasnął, zalewało go, czy miał za mało paliwa. Jeśli bym powooolutku dodawał gazu (mikrospokpijne odstępy) to jakoś go rozpędze, ale jak dodam trochę gazu , co ważne, podczas jazdy, to go zamula. Ma ktoś jakiś pomysł co to może być??? Simering od strony sprzęgła wymieniłem, ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-sprawdz czy ssanie sie samo nie wlacza, ja mialem np. tak ze blokowala mi sie linka i mi zalewalo ;p

-jezeli nie jestes pewien czy dochodzi paliwo to wykrec swiece i jak bedzie bardzo mokra to zalewa a jak nie to nie ;p

-sprobuj przestawic ignice na inny poziom,

-kup nowa swiece (byc moze i fajke)

-sprawdz czy zaplon jest dobrze ustawiony, moze sie zadzy ze zle ustawiony zaplon robi za malo prądu i jest mala iskra, odlacz swiatla ;)

 

 

edit:

-jezeli tylko na wysokich obrotach ci przerywa prace na pare uderzen, a jak wrocisz na niskie (np zmienisz bieg na wyzszy) i dziala lepiej, to prawie napewno zaplon do regulacji

Edytowane przez Bysy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz zatkane te kanały ssące? Ja miałem przytkany filtr i jeszcze do tego podkładka mi prawie zatkała ten wlot pod siedzeniem, która mi spadła jak śrubka z baku się odkręciła :wink: Ile może spalić Simson przy powiedzmy mało ekenomicznym jeżdżeniu? :icon_mrgreen: Bo 5L na 100 km to chyba trochę dużo.... Po zmianie cylindra na nominał (1 mm mniejszy) jestem w trakcie docierania i zauwazyłęm, ze pali znacznie więcej. Jak wyregulować skład mieszanki w gaźniku bing?

Edytowane przez BArt_X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć gdzie jest masa na przycisku sygnau dźwiękowego w S51? Bo na schemacie jest to narysowane, ale nie wiem gdzie to ma iść. Mógłby mi ktoś też podać jak idą kable w stacyjce od skutera (bo taką mam), bo nie wiem jak schemat odnieśc do stacyjki. Najlepiej by było jak ktoś kto się na tym zna dał mi gg, to byśmy pogadali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie kupiłem gaźnik 16N3-5. W związku z tym mam parę pytań.

1. JAk go uregulować??? Tu jest tylko jedna śrubeczka:)

2. Jak ustawić przepustnicę.

3. W starym gaźniku miałem otwór (łączący z cylindrem) cały okrągły, a w tym widzę takie wycięcie w obwodzie.

Co to jest?? Nie wiem czy w uszczelce mam wyciąć również otwór na to wcięcie???

Edytowane przez yash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ostatnio w moim simsonie przestały działać światła. Jak można zmierzyć multimertrem czy cewka jest dobra?

 

przedewszystkim sprawdz czy kabelki sa dobrze podlaczone i czy zarowki sa ok.

nalepiej porzycz od kogos taka sama cewke i sprawdz czy to jej wina

 

 

Witam

Mam taki problem z moim simsonkiem, a mianowicie nie mogę wkręcić tej śrubki co jest orzy koszu sprzęgłowym, która jest odpowiedzialna za regulacje sprzęgła.

pozdrawiam

 

moze gwint jest zjechany?

moze jakis syf jest na gwincie?

moze ta kuleczka co tam jest wybila ci jakos?

moze masz zla srobke?

moze dalej sie nie da?

 

 

Może mi ktoś powiedzieć gdzie jest masa na przycisku sygnau dźwiękowego w S51? Bo na schemacie jest to narysowane, ale nie wiem gdzie to ma iść. Mógłby mi ktoś też podać jak idą kable w stacyjce od skutera (bo taką mam), bo nie wiem jak schemat odnieśc do stacyjki. Najlepiej by było jak ktoś kto się na tym zna dał mi gg, to byśmy pogadali.

 

mase podlacza sie do ramy :icon_mrgreen:

poprostu kabel dotyka ramy i chyba tyle ;p

 

jaki ma byc pozom paliwa w gazniku..??

 

nie rozumiem pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...