Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozwiercania dysz nie polecam, lepiej kupić nową, większą. A tak to powiększenie kanałów, dolotu wraz z gaźnikiem, przerobienie cylindra na 4 kanały płuczące :( i koniecznie wydech. Albo kupujesz nowy sportowy (nie mylić z tymi na allegro po 80zł), albo oryginalny przerabiasz. Jak przerabiać to wszystko po kolejce łącznie z dolotem powietrza. Jeszcze spytam, dlaczego bez zwiększania pojemności? Przecież 60ccm podejdzie bez problemów.

A tak nawiasem mówiąc, to o wzmacnianiu simsona było już duuużo na forum, trzeba tylko poszukać :)

Edytowane przez Lukass102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gaźnik 18mm a w cylindrze średnica krućca wynosi 16 to powinieneś go rozwiercić do tych 18mm. Napisz jaki masz cylinder, bo jak zwykła 50 to będzie go przylewać. Mocy doda, bo poprostu możliwości gaźnika nie są w pełni wykorzystywane

Edytowane przez busterek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem się. Kruciec w cylindrze ma 18mm a gażnik ma 16mm. Cylinder ma pojemność 60ccm. Czy coś da rozwiercenie gażnika? Teraz Simson leci tylko 65 do 70 km/h przy wciśnietym do połowy gazie. Przy mocniejszym wciśnięciu motor lekko zwalnia i silnik zaczyna dzwonić. Słyszałem że gdy gaznik ma mniejszą średnicę od kanału ssącego to silnik nie będzie rozwijał pełnej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz gaźnik 16N3x to możesz rozwiercić go do max 17,5mm, jeżeli 16N1x to max 19mm. A rozwiercasz wiertarką, najlepiej stołową zwracając uwagę, żeby nie przewiercić się do kanałów powietrza. Średnica na gaźniku i cylindrze musi być równa co owocuje płynnym przepływem mieszanki i w efekcie daje więcej mocy, ale po samym rozwierceniu gaźnika nie oczekuj cudów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie polecam ci Bingów. Jedynie nadają sie one do cylindrów o pojemności 50cm, minimalnie zmniejszają spalanie i simek ciut lepiej wkręca sie na obroty. Jednak nie spełniają swojego zadania w większych cylkach. Dosyć dobre są gaźniki Amal (link: http://www.allegro.pl/item198235980_kniazw...51_rzt_90.html)

lub poprostu rozwierć stary gaźnik.

A co do dzwonienia w silniku przy wyższych obrotach to praktycznie norma, praktycznie w każdym simku tak jest i są to pierścionki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie polecam ci Bingów. Jedynie nadają sie one do cylindrów o pojemności 50cm, minimalnie zmniejszają spalanie i simek ciut lepiej wkręca sie na obroty. Jednak nie spełniają swojego zadania w większych cylkach. Dosyć dobre są gaźniki Amal (link: http://www.allegro.pl/item198235980_kniazw...51_rzt_90.html)

lub poprostu rozwierć stary gaźnik.

A co do dzwonienia w silniku przy wyższych obrotach to praktycznie norma, praktycznie w każdym simku tak jest i są to pierścionki.

 

 

NIewiem dlaczego tak mowisz, jezdziles kiedys na tym gazniku??

Ja taki mam przy simku cylinder 50cm3, pieknie sprawuje swoja role, cudownie sie wkreca na obroty, wolne obroty tez eleganckie, ja nie narzekam lecz chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze, to nie polecam ci Bingów. Jedynie nadają sie one do cylindrów o pojemności 50cm, minimalnie zmniejszają spalanie i simek ciut lepiej wkręca sie na obroty. Jednak nie spełniają swojego zadania w większych cylkach. Dosyć dobre są gaźniki Amal (link: http://www.allegro.pl/item198235980_kniazw...51_rzt_90.html)

lub poprostu rozwierć stary gaźnik.

A co do dzwonienia w silniku przy wyższych obrotach to praktycznie norma, praktycznie w każdym simku tak jest i są to pierścionki.

 

No u mnie też pierścienie dzwoniły jak czort hehe i to po wymianie tłoka na nowy było wraz to samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś powiedzieć, jak sobie poradzić z przednimi hamulcami, konkretnie z regulacją/dopasowaniem przedniego hamulca. Ja już kurde nie mogę :D Niecały rok temu polerowałem przednie koło (piasta, obręcz + nowe szprychy). Poskładałem wszystko do kupy, przełożyłem szczęki z innego koła, które miałem (szczęki minimalnie grubsze, lecz z przekładkami), ustawiłem, z tym że skuteczność hamowania była odpowiednia dopiero jak podczas jazdy szczęki tarły trochę o bęben (ale i tak mniejsza niż na starych szczekach, które były mniejsze i bez przekładek). Dzisiaj założyłem z powrotem te stare to ociera się niemiłosiernie, do tego prawie wcale nie hamuje i nie odbija hamulec :banghead: Sprężyna na pewno mi nie spadła, dopiero odbije jak się ręką tą dźwignie przy kole poruszy. Czy to może być wina linki, bo na pewno mam ze skutera (za krótka, bo nie idzie jej poprowadzić przez otwór w ramie, tak jakby w środku łożysk - wiadomo o co chodzi), a do S51 na pewno jest dłuższa. Jesli to nie linka, to co mogę z tym zrobić? Kupić nowe szczęki, rozpierak? Męczy mnie to, bo koło ładnie zrobione, nowe łożyska, jak się je zakręci to nie chce przestać się kręcić, a tu taki zonk. Jeszcze jedno pytanie - czy ktoś z Was wymieniał już sprężyny z przodu - nie chodzi mi o to, jak to zrobić, ale o to czy to coś da - moje zawieszenie jest tragicznie miękkie - lekki ruch i już dobija, normalnie jechać nie idzie, a hamować przednim to już w ogóle, bo cały czas stuka... 2 lata temu jak go kupiłem to tak nie było, bo jeździłem po różnych łąkach i się dało. Myślę, ze są wypracowane te sprężyny, 5 zł za jedną, to można zaryzykować - gorszych niz te co mam, to mi raczej nie sprzedaja :buttrock: Tak w ogóle to już mam dośc tego Simsona - cały czas mam z nim problemy, z niektórymi próbuję się uporać już naprawdę długo i nic z tego. Nigdy więcej już nie kupie niczego "do remontu" lub w "średnim stanie" - część rzeczy idzie faktycznie naprawić, ale po drodze wyskoczy tyle innych, które serio są bardzo cięzkie do usunięcia, albo mimo kombinowania nie widać efektów - nawet [p wymianie wielu części na nowe, niektóre problemy nie ustąpiły... To tyle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...