Skocz do zawartości

Wszystko o Simsonie !


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Problem jest następujący teraz , odpala jesli ma iglice ustawioną na srodkowym ząbku ale po kliku sekundach jest juz taka sytuacja , ze sie zaczyna dławic i jak dam mu trszke ssanie to chodzi na wolnych a jak spuszcze ssanie to tylko na wysokich chodzi a znow jak podniose przepustnice zeby dostawałł wiecej paliwa to nie chce wogole palic mam kilka swiec na ktorych sprawdzam ... najchetniej to bym sie dowiedział dokładnie jak wyregulowac gaznik , bo gdy zwiększe poziom paliwa na pływakach to sie przelewa z gaznika z gory dziekuje ;')

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest następujący teraz , odpala jesli ma iglice ustawioną na srodkowym ząbku ale po kliku sekundach jest juz taka sytuacja , ze sie zaczyna dławic i jak dam mu trszke ssanie to chodzi na wolnych a jak spuszcze ssanie to tylko na wysokich chodzi a znow jak podniose przepustnice zeby dostawałł wiecej paliwa to nie chce wogole palic mam kilka swiec na ktorych sprawdzam ... najchetniej to bym sie dowiedział dokładnie jak wyregulowac gaznik , bo gdy zwiększe poziom paliwa na pływakach to sie przelewa z gaznika z gory dziekuje ;')

 

Moze lewe powietrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam koledzy mam problem z simkiem brata, zerwał mu sie klin na magnecie i teraz nie moge odkręcić śruby trzymającej magneto ponieważ nie mam jak unieruchomić wał, może macie jakieś sprawdzone sposoby na odkręcenie tej śruby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste bo jak wrzucisz bieg to owszem trzyma ale łańcuch sie naciąga, a hamulcem nie da sie zablokować koła tam jest duże przełożenie i wszystko idzie przez skrzynie, łańcuch, zębatki i jak kreciłem kluczem to odbijał jak z gumy ale jakoś sie z tym uporałem i odkręciłem bez odkręcania pokrywy sprzęgła. A może ma ktoś na sprzedaż magneto od Simsona S51 na platyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mam takie pytanie czy to magneto http://moto.allegro.pl/item336126249_kolo_...wacz_niem_.html

będzie dobre do simka? Simek ma instalacje 6V, czy jest różnica między magnetem do instalacji 6V a 12V w aukcji pisze że pasuje tu i tu ale słyszałem ze są inne? Jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna różnica między magnetami w simsonach to taka, że były do elektroników(bez krzywki) i były malowane na czerwono i były przystosowane do iskrowników z przerywaczem (z krzywką) i były czarne. Pomiędzy magnetami stosowanymi w wersji z instalajcą 6V i 12V nie ma różnicy. W swoim Simsonie przerabiałem instalacje z 6V na 12V i zostawiłem stare magneto i wszystko jest w porządeczku. Pozdro

Edytowane przez wojtek2812
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...