Skocz do zawartości

ktm exc 520


Rekomendowane odpowiedzi

....dojechane bo nikt nie kupuje exc do jazdy turystycznej :evil:
5000 km przebiegu to duzo dla exc 520

Mozna trafic egzemplarze zaniedbane nieodpowiednim serwisem lub zepsute przez "majsterkowiczow", ale trafic na "zajezdzona" raczej bedzie ciezko (ilu ludzi w Polsce jest w stanie"dojechac" 520???) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Miałem już i 400 i 450 i 520 EXC i muszę przyznać, że nadmiar mocy w 520 jest naprawdę wyczuwalny. Z jednej strony to dobrze, gdy ma się tę moc zawsze pod ręką, bez względu na zapięty bieg. Z drugiej strony trzeba mieć naprawdę silne ręce, żeby ten motocykl opanować. Ja mam z tym pewne problemy i przyznaję, że są sytuacje, w których 520 po prostu mnie poniewiera. Zdarza się na przykład, gdy po długiej jeździe w bardzo skomplikowanym terenie, gdy praktycznie cały czas trzeba operować sprzęgłem, i przeramiona zaczynają już twardnieć ze zmęczenia, wówczas 520-tka potrafi ze mna wyczyniać naprawdę dziwne rzeczy. Najczęściej objawia się to niekontrolowaną jazdą na kole :evil:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem w stanie może obiektywnie wypowiedzieć się na temat exc 520 ale z racji tego iz niedawno kupiłem exc 400 (pażdziernik/listopad 2005) kilka moich uwag:

zaznaczam że przedtem nie miałem nigdy do czynienia z enduro ba z motocyklami w ogóle

- warto zabrać ze sobą przynajmniej kogoś kto jeżdzi na 4T samo "słuchanie" pracy silnika pozwoli na wychwycenie ewentualnych wad

- sprawdzenie napędu i stanu łożysk jesteś w stanie sam zrobić tym bardziej jeśli jeżdzisz 2T w praktyce te same "oględziny"

- stan plastików, jak wielu twierdzi to enduro, a więc nie możesz się spodziewać zero rys i zadrapań hehe ale w kilkuletnim enduro nówki sztuki raczej świadczą o wymianach po poważnych upadkach, raczej nikt dla celów esetyki nie wymienia dobrych plastików na lepsze no może okleiny

- mój ktm miał komlet dokumentów, karton z zużytymi cześciami (stary napęd, klocki, jakiś złamany plastik itd. fakt że kwalifikowało się to do wyrzucenia ale z drugiej strony masz dowód, że poprzedni właściciel dbał o serwis) , rachunki za wymieniony rozrząd (stary w kartonie)

- wnioski dla nawet takiego laika jak ja były oczywiste tzn. potrzeba wymiany rozrządu to fakt przebiegu kilku tys. itd.

- trudno wychwycić jak nie jeżdziłeś poprzednio 4T czy moc 520 jest bardziej wyczuwalna niż 400 itd zob. ww. wypowiedź dominika, ale myślę że po prostu musisz posiłkować się radą kogoś kto jeździ innego wyjścia niema

podsumowując mi się udało kupiłem to co chciałem i jestem zadowolony

czego i ci życzę !!!

pytaj pytaj jeszcze raz pytaj, myślę że jak znajdziesz konkreta to na forumowicze mają spore doświadczenie i napewno pomogą w ocenie przynajmniej na odległość na ile się da

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% właścicieli 520tek w polsce to poczatkujący amatorzy więc

zazwyczaj sztuki są jak nowe.

U nas teraz ktoś kupił EXC 520 na pierszy motocykl. facet nie ma zabardzo pojecia o jeździe. Do tego kazał założyć sobie kierunki i nowe plasticzki z okleinami oraz lusterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

kierunki szybko odpadna, a plastiki poobdzieraja... :biggrin:

WŁAŚNIE NABYŁEM 520 EXC Z 2000R.MAM NADZIEJE ZE BĘDZIE MI SŁUZYŁA DŁUGO I BEZ AWARYJNIE PONIEWAŻ MAM DOSYĆ POSZUKIWANIA MOTORKU.ZAWIESZENIE WP STANDART REWELACYJNE JAK NA ENDURO,MOC NIE DO WYKORZYSTANIA.POZDRAWIAM WSZYSTKICH WŁAŚCICIELI SZLACHETNEJ MARKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...