Skocz do zawartości

4 płuki w ETZ 250


Adik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Choć nie posiadam 250tki, to sam jestem bardzo ciekawy czy rzeczywiście fabrycznie montowali takie cylindry do etzetek....... :?: :?: :?: :?: :?:

a jeśli tak, to czy na dużą skalę................hmmm może w tskach też się coś podobnego znajdzie.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ... Jeśli nie założysz filtra ... to jak myślisz gdzie końcyz pył;>

Ja wiem ze najczesciej nasamym poczatku okna wydechowego;) tam tworzy coś w rodzaju pasty ściernej(pył + niedopalony olej).

 

 

tak ETZ 250 byłą seryjnie wyposarzona w taki cylider;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie polamalo by od tego pierscieni od strony okna wydechowego ze nie ma filtra powietrza...Jak nie ma filtra pierscienie szybko sie konczą zuzywają;]Na oknie wydechowym jedyne co powstawac mzoe to nagar;]W simsonie mi zatkalo okno wydechowe na 14 okna i jakos pierscieni nie polamalo:P Fakt faktem ze mocą moto nie grzeszyl:P

 

[ Dopisane: 07-02-2006, 15:33 ]

a o tej pascie to slyszalem tlyko w czasie docirania sie cylindra:P:P;]Ale nie mowie ze nie bo pewny nie jestem ze puzniej cos takiego rowniez nie powstaje;]W kazdym bądz razie przez to napewno mu nie rozwalilo pierscieni:P

 

[ Dopisane: 07-02-2006, 15:36 ]

zresztą juz sie nie sprzeczam bo znowu mi sotrzezenie dowalą

:mrgreen: :mrgreen:

 

[ Dopisane: 07-02-2006, 15:36 ]

ostrzezenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno nie polamalo by od tego pierscieni od strony okna wydechowego ze nie ma filtra powietrza...Jak nie ma filtra pierscienie szybko sie konczą zuzywają;]Na oknie wydechowym jedyne co powstawac mzoe to nagar;]W simsonie mi zatkalo okno wydechowe na 14 okna i jakos pierscieni nie polamalo:P Fakt faktem ze mocą moto nie grzeszyl:P

Oczywiscie ze moze rozwalac tłok czy tam pierscien od strony okna wydechowego. Miałem taki przypadek 2 razy- raz po jezdzie bez filtra, drugi raz jak mialem piasek w filtrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze moze rozwalac tłok czy tam pierscien od strony okna wydechowego. Miałem taki przypadek 2 razy- raz po jezdzie bez filtra, drugi raz jak mialem piasek w filtrze Wink

Mialem piasek w filtrze.. No poatrz i jak sie stalo ze rozwalilo od okna wydechowego..Zresztą nie wiem czym jezdziles...Jezeli japoncem to mozliwe i jak jakims nowym bo mieszanka jest dostarczana do skrzyni korbowej bez posrednio...wiec moglo tlyko pujsc do gory nastopilo spalanie potem gdy tlok suno moglo cos zachaczyc i rozwalic...A w mz jest do cylindra wiec ciezko zeby przeszlo tak ze nie zachaczy od strony ssacej przejdzie przez skrzynie korbowa do gory i tam dopiero przy wydechu zachaczy:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee... w d**ie byliscie i g**no widzieliscie.. Radze popatrzec na 1 foto i zobaczyc jaki karb zrobil sie.. az razi!! Przebieg jest glowna przyczyna polamania pierscieni i rozj***nia tloka.. Zwyczajne zuzycie i nadmierne luzy.. pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawałem tylko przykłady:P

 

Co do tego co mówi dibo... łąmie sie od strony ojkna wydechowego. Kiedys może zrozumiesz, ja nie jestem dobrym nauczycielem;)

 

Najprawdopodobniej adik ma racje. Duży przebieg wiec pieścienie sie nie domykaja dokłądnie na zamku;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jazdy bez filtra to jakbym mial skaner to bym wrzucil skan pierscienia z samochodu ktory pojezdzil troche po takim terenie wykarczowanego lasu (niezla zadyma). Gosciu nie zauwazyl ze ma peknieta gume laczaca filtr powietrza z kolektorami ssacymi no i zalatwil silnik. Z piescieni zostaly normalnie listki a w kolektorach full pylu. Po remoncie silnika (znaczy sie dosc duzym wydatku) pilnuje tego jak oka w glowie :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się taka jazda działała jak papier ścierny dla silnika :cry:

Żywotnoiść została drastycznie skrócona-może być to pośrednią przyczyną pękniecia pierścienia.Bo bespośrednią ,to by było w tym przypadku nadmierne zużycie.

Pozdro :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...