Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Ja jadę jutro popołudniu bo jestem umówiony na serwis w MotoRexie w piątek o 8.00 rano. Jadę chyba na skróty przez Bytom i Ostrów Wielkopolski bo mój motorek jeszcze na dotarciu nie powiniem jechać długo autostradami. Jechał ktoś tą trasą? Podobno dużo fotoradarów ale to nie problem :icon_mrgreen:

Jutro ma być znośnie z pogodą ale na piątek i weekend cienko wróżą :icon_razz:

Edytowane przez duke75

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanko z innej beczki-jutro jeszcze przed wyjazdem wymieniam olej oczywiście na SHELL ADVANCE ULTRA,podpowiedzcie czym się różni 10W40 od 15W50-napewno obydwa to syntetyki.

 

 

Bierz ten z '50'- ma wyzsze/lepsze parametry w wysokich btemperaturach co jest wazne w Dukach. Pozdro Stary!

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wielbicieli włoszczyzny,sam mam zamiar niedlugo dołączyć do braci w tej swietej wierze ;-).Przymieram sie do zakupu jakiegos Diuka,jestem z ta marka jest problemik taki ze kazdy model jest doskonaly,ale ze wzgledu na to ze jestem poczatkujacym adeptem tej sztuki to rozgladam sie za monsterkiem 600 choć super tez sa SS ...Nie ma lekko ;p.Wybiore jednak chyba Monsterka ma wielki wybor akcesoriow .Chcialbym sobie wybrac jakis starszy modelik moze byc zarysowany bo i tak chcialbym go sobie odpicowac...jak sobie najlepiej go sprawic gdzie sie rozgladać by wyszlo tanio i pewnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać aż chłopaki wrócą z Białokosza i wtedu coś Ci doradzą na pewno.. Raz na jakiś czas jest coś na sprzedaż wewnątrz klubu lub forum - to z reguły sprawdzone egzemplarze przez klubowych fachowców :flesje: Po weekendzie będą z powrotem, to się czegoś dowiesz :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekać aż chłopaki wrócą z Białokosza i wtedu coś Ci doradzą na pewno.. Raz na jakiś czas jest coś na sprzedaż wewnątrz klubu lub forum - to z reguły sprawdzone egzemplarze przez klubowych fachowców :wink: Po weekendzie będą z powrotem, to się czegoś dowiesz :wink:

hehehe racja teraz będzie posucha na forum przez weekend...

ale nie trać nadziei Ducatisto! wrócą i poradzą! :)

Pozdrawiam VDQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pojechałem do Białokosza bo pracuje a moja żona jutro ma szkołe-chociaż oboje z żoną śmigamy Dukatami moja ma M900 z 97r a ja ostatnio kupiłem ST4S 996cm 121koni po liftingu z Angli i powiem ci krótko nie kupuj żadnej 600 bo szybko będziesz chciał sprzedać a to z racji dużej ilości w ogłoszeniach łatwe nie jest z powodu niedoboru mocy i momentu.Moja ma Monsterka 900 -66koni i śmiga się nim fajnie i nie uważam żeby był dla niej za mocny i za niebezpieczny i jak na 900cm ma cholernie mały apetyt na paliwko 4l/100km ,a nawiasem mówiąc moje 121koni przy 150km/h komputerem wykazuje na 6 biegu apetyt na poziomie zbliżonym do monsterka pomiędzy 4 a 4,5l/100km :) :) :biggrin: :lalag: :bigrazz: :clap: ,ciekaw jestem czy 600 da rade wykazać się tak dobrym wynikiemi wiem jedno jakby miała 600 to napewno by już chciała ją sprzedawać mimo że kupiła go w środku ubiegłego sezonu.Ty jako facet powinieneś szukac conajmniej 750.popatr sobie np w Angli czasem można tam wyrwać nie drogo prawdziwe cukiereczki na www.ebay.co.uk lub www.autotrader.co.uk tylko musisz wpisać jakiś kod pocztowy wpisz np.pe13hd.Ja swoje ST4S z kuferkami 15tysi przebiegu i grzane manetki kupiłem miesiąc temu na ebayu właśnie.Mam tu pod Warszawą ludzi którzy mi je kupili i przywieźli ,godnych zaufania.Jakbyś coś wypatrzył to na np.na gg mogę ci dać do nich namiary.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odzew,szukalem wlasnie za granica ofert w UK mozna przebierac w Italii rowniez,wlasnie ciekawilo mnie czemu ST 2 tak nisko stoja ?Mozna by pomyslec turystyk pewnie mocno ekspoatowany i duze przebiegi,ale wcale nie sa one tak duze... jako uzytkownik znasz przyczyne takiej a nie innej wyceny ?Co do wyboru 600,coz wole czuc respekt przed moca niz pozniej czuc cos gorszego w miejscu zwanym szpitalem ;-).A powarznie,nie potrzebuje zbyt duzo mocy raczej,myslalem tez o 750 tak by byla w sam raz. Myslalem tez o przerobieniu starego SS (94-97r)na nakeda ale niewiem czy wygladal by tak fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tej niskiej wyceny ST2 to jest to model najniższy i najtańszy nawy w salonie,najsłabszy,najprostrzy,najsłabsze wyposażenie i podzespoły z wszystkich ST bo jest ST2,ST3,ST4,ST4S. ST4 ma 916cm ponad 100koni na wtrycku i silnik ma 8 zaworów,ST4S ma silnik 996cm na wtrysku,116-121koni 8zaworówi zawieszenia OHLINSA i ten nowy -goły w salonie kosztował sporo ponad 50 tysi.te ,mniejsze -St2 ma 4 zawory,ST3 ma 6 zaworów i moce poniżej 100koni ale dokładnie nie wiem bo się tym mocno nie interesowałem ,uparłem się na ST4S i innych nie oglądałem,wcale tez nie powiedziane że te słabsze modele są złe,moja w monsterze 900 ma tylko 66koni a zapierdziela to jak cholera i przy tym jakie ma brzmienie :) :biggrin: :notworthy: :buttrock: :biggrin: ,mój ma duuuużo gorsze bo nic jeszcze z układem wydechowym nie robiłem ale nie długo się to zmieni bo mi kumpel kupił takie wydechy na ebayu Angielskim za niecałe 50 funtów i zrobie z nich przelotowe i wytłumie matami i tkaninami szklanymi i deko waty stalowej.A określenie TURYSTYCZNY-dementuje to są sportowo turystyczne.Żaden typowo turystyczny motocykl nie czuje się najlepiej przy prędkości 150km/h bo przy niższych protestuje marudzi i kaprysi i odnosi się wrażenie że nie lubi małych prędkości.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zagwozdkę co najpierw uczynić...

zapłacić podatek w urzędzie skarbowym w związku z zakupem moto,

czy najpierw dokonać przerejestrowania na siebie w urzędzie komunikacji?

nie pamiętam jak z poprzednim moto zrobiłem i mam dylemat natury moralnej... :)

 

Pozdrawiam VDQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk, to 4-ro zaworowy duc nigdy nie osiągnie tego głębokiego i basowego brzmienia co dwu zaworowy.

Co do ST2 to jest to jeden z tych nielicznych motocykli, w którym stosunek ceny do jakości jest większy niż bardzo dobry. O szczegóły pytaj Muminka (po łyk-endzie w Białokoszu)

 

Pozdrawiam :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...