Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

My będziemy! :biggrin: ;)

My tzn.

2xM600 ©

1xMS2R 1000 ©

1xMS4 (B)

No i kolega Marcin Osikowicz na R6 (B) z nami....

Mamy wynajęte dwie przyczepy na padoku i będziemy na torze w piątek 13 ok. 21.

To "se" pogadamy... :flesje:

 

Dawaj namiary na PW.Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian zawory fabryka proponuje po 10000, jednak rozni mechanicy mowili mi ze warto sprawdzac juz po 6000 km, szczegolnie wersje przed 1998 rokiem, , ale nie jest regula ze trza regulowac zawory- w Paso 750 sprawdzalim 4 razy na zimno i sie okazalo ze trzyma norme( w tej chwili ma ok. 14 tys mil), jednak sprawdzac trzeba...

Jesli chcesz samemu cos robic w sprzecie najpierw spraw sobie Serwisowke, i narzedzia(nie chinskie), niestety do synchro wtryskow prawidlowo potrzebne sa oryginalny Ducati mathesis, ewentualnie czujniki zawartosci roznego "paskudztwa" w spalinach w wydechach- w serwisowce podane sa prawidlowe- optymalne wartosci CO itp.,Eureka chyba mam co znaczy Maine- Maintance- regulacje- po regulacjach serwis Ducati podlacza komputerek i wylacza cholerstwo, w 749 to wyswietlal sie schemat klucza plaskiego bodajze...

Do odkrecenia kosz potrzebny klucz pneumatyczny i blokada kosza- nie radze blokowac srubokretami, czy lyzkami- bo moze peknac kosz,

naciag paskow najlepiej kupic ten specjalny belt tensioner, a jak ktos ma b. duze doswiadczenie mechanikowe moze to robic na czuja- w Serwisowce 748 podane jest jak to robic- skreca sie paski z odpowiednia sila o 45 chyba stopni.Sciagnij sobie ze strony Ducati .com Ownersa i parts manual, niestety Service manual musisz znalezc na "osiolkach".

Bylem w zeszlym roku w Szubinie w styczniu z Ryskiem wiezlismy 2 motocykle(czoppery), jeden do Szubina wlasnie dla wlasciciela bazy ze zlomem i skupem metali kolorowych- kasiasty gosc, bez szemrania wyciagnal gotowke, sprawnie jak stary bankier odliczyl odpowiednia ilosc, zlozyl pare podpisow podziekowal i zawolal"Jana"- goscia co mial sie opiekowac jego "oczkiem w glowie" by dowiedzial od nas sie jak serwisowac- kurde prawdziwa Ameryka:-))))

Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

 

 

masz racje gość jest strasznie kasiasty:)

dziex za info a gdzie mozna kupic takie klucze?

co to jest "belt tensioner"?

ps. a moze ktos z forum posiada service manual ??

Edytowane przez damian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sciagniesz sobie z www.ducati.com Parts Katalog, to beda tam numery katalogowe wszystkich specyficznych narzedzi potrzebnych do obslugi- ostrzegam ze ten czujnik do napiecia paskow rozrzadu nie jest tani, jak widzialem na ebayu amerykanskim chcieli 200$ kup teraz.

Zreszta wogole te specyficzne narzedzia sa drogie Ducati mathesis koszt 5000 $, itp.

Jednak w serwisowce podane sa wartosci dokrecania i dociagania srub- wiec wystarczy miec dobry klucz dynamometryczny i wiedziec jak go uzywac(co nie jest regula), do analizy zawartosci zwiazkow trza miec np samochodowy analizator spalin,paski naciagnac -to wystarczy stary dobry mechanior samochodowy- co wie jak sie naciaga bez specjalistycznych urzadzen(a skoro podali taki sposob w serwisowce- znaczy ze mozna) najgorzej to z czujnikiem Main- bo musisz grzac do serwisu w celu wylaczenia.Serwisowki sa na e-mulach wiem bo widzialem kiedys, albo trza kupic na aukcjach- jest tez sklep co sciaga za jedye 150-160 zl mysle ze nie jest to wygorowana cena, no i angielskiego trz sie uczyc:-))) .

Paweel dobrze ze przypomniales- bedzie ku temu okazja:-))))

Pozdr. anek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pasków i zaworów to mam kumpla który miał monstera i robił to wszytsko sam z tego co pamiętam więc napewno pomoże ( jest dobrym mechanikiem ma warsztat samochodowy ale pasje do motocykli) a z tym MAINE to chyba sobie daruje zeby specjalnie do poznania grzac :/

ps. masz zajebisty sprzęt jak najezdze sie moim sportem to bede chchiał cos takiego kupic tyle ze przystosowany na dwie osoby :P jestem ciekaw jak sie pro3wadzi i czy ma juz mocniej odczuwalna moc niz moj 620 sport z 2003r (ten nowy model) ogolnie to nigdzie nie ma takich motocykli sprawdzalem na bikepics.com i chyba jest z 5 łącznie z moim, tych starszych modeli 600 ss jest juz sporo więcej...

pozdro desmo maniacy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki czarnych Klekotow w Polsce niet...

Jezdzi sie powiem- twardo, ale mi pasuje, podnozki z tylu specjalnie nie montowalem, bo nie jazda z pasazerem:-(((, szczegolnie malo kumatym w jezdzie motocyklem.

Odczucie w porownaniu z M 620 jest duze, jak sie odkreca to sprzet przyspiesza i przyspiesza, , a dzwiek z carbonow(nie ma ich na obrazku), jest niesamowity, nie jest tak glosny jak w 748 R carbonowych Termis, ale tez mi pasuje szczegolnioe jak sie schodzi w duzych obrotow, slychac Trrrrrrrr , no i niezapomniany dzwiek z suchego sprzegla- trza uwazac- nie kazdy lubi takie dzwieki- w 620- sprzegielko jest mokre i tego ni ma....

Jak bedziesz polowal na 748 daj znac- powiem na co zwracac uwagie:-))), no i raczej bierz te po 2000 roku...poszukaj w moich wczesniejszych wypowiedziach, i ponizej w odpowiedziach dla Bartka W.( mial kupic i chyba zrezygnowal- moze i dobrze...)cos tam pisalem n/t 748.Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wim, ale mi to nie przeszkadza, teraz to sobie nie wyobrazam ze mialoby byc inaczej:-))))

To jeden z wyroznikow Ducati: desmo, suche sprzeglo, twarde siedzisko,

dlatego krotkie szyje unikaja takich motocykli:-))).

Damian jak masz czas 13,14, 15.07 to przyjedz na zlot w Jedwabnem20 km za Łomżą, trafisz bez trudu, a z Szubina nie jest daleko drobne 380 km:))), aby do Bydgoszczy potem krajową 10-tką do Drobina, skrecasz w lewo na Ciechanow , Makow Mazowiecki,Rozan, Ostroleke, Lomze, i za Lomza 5 km na Bialystok bedzie skret za Piatnica na Jedwabne. Obaczysz pare sprzetow w kolekcji Motostodoly, moze zrobim jakas przejazdzke po okolicznmych zakretach?

Zreszta jak kto ma ochote niech da mi znac na priva, podam swoj nr tel: na wszelki wypadek.Pozdr. Janek Klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciao ragazzi!

Ja do Janka chyba nie przyjade bo niestety mam dyżur w sobotę w Przemyślu a chętnie bym go poznał "face to face" bo się znamy z netu jeszcze z czasów jak miał CB 750 a o Ducati marzył (ale w końcu się doczekał). Mimo to życzę wszystkim udanej zabawy i myslę,ze się jeszcze spotkamy.

Z innej beczki: nie jest ktoś chętny na wypad na Brno 22 lipca zobaczyć jak Bayliss tłucze dupę reszcie darmozjadów? Na motoGP nie jade bo w tym czasie jestem na moto we Francji a poza tym byłem już tam wiele razy a teraz chce zobaczyć jak jest na SBK. Mój znajomy Czech mi reklamował tę imprezę, ze dużo mniej ludzi i fajniejszy klimat.Zobaczymy...

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na pewno ale puszką bo cała rodzina kce to zobaczyć.

Możemy się spotkać zapisz sobie numer mojej komóry bo ja tam nie mogę dzwonić tylko odbierać ,mogę tylko wysłać SMSy.

Do zobaczenia na torze

Piotr

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę na pewno ale puszką bo cała rodzina kce to zobaczyć.

Możemy się spotkać zapisz sobie numer mojej komóry bo ja tam nie mogę dzwonić tylko odbierać ,mogę tylko wysłać SMSy.

Do zobaczenia na torze

Piotr

 

 

Piter- Chlopie Geriatryczny- bedziesz na Torze Poznan? Uch, to sie szykuja obsciskiwanki i ukradkowe caluski :lalag: :clap: :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to widzę, że przyszły week'nd będzie obfitował w imprezy (Poznań i Jedwabne, itp.) Ciekaw jestem potem wrażeń z tych spotkań

Ale dziś mało "fajnie" się jeździło - wiatr dawał się mocno we znaki na Mazowszu

 

pozdr

Kris

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam , narazie siedze na poludniu wloch , z koncem nastepnego tygodnia wrzuce foto i sklece film bo troche nagralem ciekawych filmikow , sry za zwloke . pzdr Jak bede w okolicach jakiegos dilera ducati to zapytam o ta gumke do s2r .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...