Skocz do zawartości

Ducati... ogólna dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Wycieki spod cylindra - to ogolna przypadlosc chodzonych powietrzem silnikow- szczegolnie po dluzszym przebiegu...zbyt wielki problem to nie jest - trzeba tylko pilnowac poziomu oleju. Mozna zreszta to "naprawic" ale pare rzeczy trzeba dokupic, poniesc koszty serwisu, a po 5000 km i tak bedzie dalej sie pocilo- taki juz urok powietrznoolejowcow....

Jesli chodzi o sprzeglo to i 620 i 750 ma mokre sprzeglo, dopiero 900 ma suche, ja tam nigdy nie narzekalem na twarde sprzeglo - kiedys u mnie w Junaku to bylo sprzeglo- slabsi dopiero 2 "rencami" mogli wycisnac :) :biggrin:, jesli chodzi o poprawienie pozycji to widzialem w katalogu chyba Tuckerrocky ( www.tuckerrocky.com) opcjonalne clip-onsy z podwyzszeniem, ale jak sie jezdzi powyzej 120-140 to i tak napor powietrza odciaza nadgarstki...

Dziwi troche duze spalanie - 7/100 - to ja na 748 tyle spalalem lojac 180-220- jesli moto gaznikowe- znaczy ze gazniki nie halo- zreszta trza obserwowac swiece- jak czarne znaczy nie ma prawidlowego spalania - mieszanka za bogata, gazniki zaklejone, lub filter powietrza, paliwa itp...

To chyba tyle. Pozdr. Janek klekotek 748 S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze wtrącę swoje trzy grosze.

600 można fajnie i komfortowo śmigać do 120 km/h później już ma nieco za duże obroty. Za to na stacji jest super :) Mi nigdy zużycie benzyny nie przekroczyło 5 litrów na setkę.

Natomiast 900 na trasie przy jeździe 100-140 km/h potrafi łyknąć 6,5 litra.

Nie polecam 600-ki do jazdy w dwie osoby, silnik już czuje ciężar, szczególnie po górkach, a o pomysle jazdy w dwie osoby z jedną tarczą hamulcową radzę od razu zapomnieć, bo można zaparkować w bagażniku poprzedzającego samochodu....

Pozdr

Seb

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak miałem ss 750 to w mieście mi palił 6 litrów a na trasie 5/100km i to była stała wartość. Jak założyłem DynoJety to wartości podskoczyły odpowiednio o 1 litr. ss900 spalał mi minimalnie 5.5 litra na trasie przy spokojnej jeździe a przy maksymalnym obciążeniu w dwie osoby i przy prędkościach 160-180 do 6.6-7 litrów. W mieście 7.5 litra. SS 1000 narazie w trasie przy dwóch osobach pali 5.5-5.8/ 100.

SS 750 można w miarę tanio kupić szczególnie model sport czyli wersje zubożoną (czarny mat., jedna tarcza, tańsze podzespoły). Popatrz na włoskich stronach internetowych www.motonline.it , www.secondamano.it , www.motousate.it Jeśli coś znajdziesz pomogę Ci w kontakcie ze sprzedającym. Ja kupiłem dwie duki we Włoszech i byłem zadowolony. Jest taniej niż w Niemczech a o Duki włosi dbają.

Edytowane przez duke75

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno to kobieta zmienną jest... ale tak mi przyszło do głowy że może jednak pomyśleć jeszcze nad st2? miałbym mocny silnik, myślę że wygodną pozycję za kierownicą, z pasażerem też byłoby chyba ok, tylko jak się nim jeździ w porównaniu do sportów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno to kobieta zmienną jest... ale tak mi przyszło do głowy że może jednak pomyśleć jeszcze nad st2? miałbym mocny silnik, myślę że wygodną pozycję za kierownicą, z pasażerem też byłoby chyba ok, tylko jak się nim jeździ w porównaniu do sportów?

Nom :) ST2 jest fajny. Przejechałem nim co prawda dopiero 2500 km, ale motocykl od razu przypadł mi do gustu. Wygodny (dla mnie oczywiście, kwestia warunkow fizycznych), zabrałem żonę na 500 km trasę, mimo że pierwszy raz w życiu siedziała na motocyklu nie narzekała na jakieś szczególne niewygody. Silniczek ciągnie równo. Na razie go poznaję, bo przyznać trzeba że te ducatowskie silniki są inne niż wszystko. Z ekonomią też ok. Przy spokojnej jeździe 100 - 120 nie pali mi więcej niż 5 litrow na 100 (dzis rano po przejechaniu 300km wlalem 13 litrow paliwa co mnie zaskoczylo)

Generalnie jestem zadowolony.

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniknely jeszcze jakies komplikacje z Goska 'Koralikowa'. Małgosia jest w szpitalu na Wołoskiej (Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa MSWIA- ulica Wołowska) i tam nalezy się zgłaszać. Oddawajcie krew na Małgorzatę Czyżewską.

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez slyszalem, ze niestety wyszly dodatkowe problemy. Rozeslalem wici wsrod swoich znajomych nie forumowych i 1 osoba sie na pewno zglosi do stacji. Ja moge dopiero w piątek. Strasznie mnie ta sprawa zmartwila... Cholera...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam stelaż pod kufer centralny firmy GIVI. Kupiłem go wraz z moją Duką 750 Sport także nie powiem Ci gdzie go można dostać, ale coś takiego istnieje. Co do spalania to mój 750 potrafi przy ostrzejszej jeździe spalić 7 l/100 km, więc to chyba nie jest tak mało. Generalnie jestem zadowolony ze sprzętu. Bartek pamiętaj o sprawdzeniu pionowego cylindra pod kątem wycieków oleju spod uszczelki. Moja trochę przepuszcza, słyszałem, że to przypadłość tego silnika.

A tak na marginesie gratuluję wyboru, na pewno będziesz zadowolony.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stelaż na kanadyjskiej stronie GIVI ale nie ma go ofercie na oficjalnej stronie firmy. Dziwne!

 

Może już go nie produkują. Supersporty już nie powstają, może było małe zainteresowanie akcesoriami do turystyki. Chociaż to dziwne, bo wg mnie te motocykle świetnie nadają się na krótkie i średnie wycieczki.

 

Jest jeszcze inna opcja. Może ja mam dopasowany z innego modelu (znaczy w katalogach figuruje jako stelaż, np do jakiejś hondy :smile:

Fakt, że jedno z mocowań wciska się trochę na jedną z wtyczek, bodajże do tylnych świateł.

 

Jak Ci to pomoże, mogę porobić zdjęcia, coś pomierzyć...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Lecho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stelaż z kufrem Givi do starego SS 750/900 ale nie chce go przerabiać bo wolałbym kupić "orginalny".Ten na kanadyjskiej stronie jest ładnie dopasowany i kosztuje 150 kanadyjskich dolarów+ koszt przesyłki to chyba tanio nie jest.

DESMOBSESSION DOC POLSKA

 

www.ducati-klub.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stelaż z kufrem Givi do starego SS 750/900 ale nie chce go przerabiać bo wolałbym kupić "orginalny".Ten na kanadyjskiej stronie jest ładnie dopasowany i kosztuje 150 kanadyjskich dolarów+ koszt przesyłki to chyba tanio nie jest.

 

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Mój nie jest przerabiany, podejrzewam, że projektant popełnił drobne niedopatrzenie lub ta wtyczka u mnie jest w innym miejscu. Z resztą to szczegół, nie wpływa znacząco na użytkowanie kufra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...