Skocz do zawartości

Śróby sie odkręcają??


kuba_195
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć jakie środki stosujecie żeby nie odkręcały sie śruby,hermetyk,farba,czy może coś markowego???jest jakiś środek na "L" ale nie pamiętam jak sie nazywa... ile kosztują te środki których uzywacie??? :idea: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DiboS60 Elementy zawieszenia, lub inne newralgiczne punkty, radziłbym jednak abyś skręcał na kleju (chyba nie chcesz mieć niespodzianki). Co do tematu ja do gwintów używam Loctite 248, a do wykręcających się szpilek i wypadających łożysk Monolith MH 595. POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na odkręcające się śruby w tylnej lampie zakładam podkładki wycięte z gumy , jak narazie się nie odkręciły ani razu.

To coś jak nakrętki samokontrujące. Ja tak jak Dibo-wszystko porządnie skręcam na imbusach i jeszce nic mi sie niepoluzowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z3US tak one działają na takies samej zasadzie , ale jak są delikatne śruby (szczególe wkręcone w plastik) to używam tych gumowych podkładek.

Tak, rozumiem, sam czasem korzystam z tego spsobu :) Co do zabezpieczenia śrób przed odkręcaniem, to niektórzy nawet malują gwint... Ale proponuje jednak Loctite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ze Wam marudze i sie tu madruje ale Wasz "plastik" to jak sie domyslam tworzywo sztuczne. A plastik to po prostu to material wybuchowy. :) Takze starajmy sie nazywac rzeczy po imieniu bo w ten sposob stajemy sie profesjonalistami :roll:

 

jak w temacie, chciałbym się dowiedzieć jakie środki stosujecie żeby nie odkręcały sie śruby,hermetyk,farba,czy może coś markowego???jest jakiś środek na "L" ale nie pamiętam jak sie nazywa... ile kosztują te środki których uzywacie??? Idea Idea

 

Kuba_195 a z czego Ci sie te sruby wykrecaja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kuba_195 a z czego Ci sie te sruby wykrecaja ?

 

z HM`a

 

chłopaki co sie chwalą ze uzywaja dobrego klucza, zobaczcie jak sie lata HM i jakie to stwarza wibracie , i jakie obciażenia pojawiają przy hopach lądowaniach. Nie mozna porównywac skutera czy jawki do wyczyna.

 

loclite, samokontra i spreżynówka to Ci tylko pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HM-ie jest dużo elementów ze stopów lekkich,nie zawsze można dokręcić śróby jak by się chciało,a po drugie wibracje i naprężenia jakie występują na elementach łączonych przy ostrej jeździe off-road potrafią odkręcić bardzo dobrze dokręconą śrubę, nie mam obrotomierza, ale przeczytałem że na tym zestawie co mam założony(chodzi o cylinder i wał) silnik osiąga 13.500 obr/min to jest sporo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam loktajt, to go używam. A jak już nie mam, to zawsze jest jeszcze puszka farby "okrętówki". Z braku laku lepsza farba niż zbyt mocne dociąganie.

A co do loktajtów, to są dziesiątki rodzajów. Dlatego idąc do sklepu musimy wiedzieć do czego nam ten siuwaks. Inny jest do gwintów pracujących na zimno - podwozie, inny na gorąco - silnik, inny do wypadających łożysk, tulejek i dupereli...

LOCTITE - chyba dobrze napisałem...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...