Skocz do zawartości

Którą szkołę jazdy wybrac? (Gdańsk, 3-miasto)


Boleś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ech no i to jest moj problem. Mam motocykl i bede go rejestrowac w poniedzialek(troche zajelo zbieranie dokumentacji)..przed domem sobie wsiadlam (mam kat b), wiec ze zmiana biegow i operacje ze sprzeglem nie stanowia problemu. Ale nie chce jezdzic przez caly sezon po kilku ulicach na osiedlu.....w razie gdyby ktos we mnie wjechal,albo ja bym narobila rabanu,to prawko sie przyda...

 

 

Z drugiej strony racja w tym,ze latwiej byloby juz umiec jezdzic i isc tam,gdzie najtaniej,ale wsrod osob ,ktore znam,tylko ja mam motocyklowe zapedy..wiec jestem bardziej samoukiem..co moze przynosi wieksza satysfakcje z malych "sukcesow",ale niestety zajmuje troche wiecej czasu,niz nauka z instruktorem:))))...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i sie zapisalam...dzis byly pierwsze jazdy. Wybralam szkole Okey . Maja plac manewrowy na wschodniej...ludzie z ktorymi idzie sie norlamnie dogadac...termin na kat w p.o.r.d -ie jest na 3 lipiec...Mam nadzieje,ze zdaze:)...ech..osemka nie jest taka straszna, zrobilam za pierwszym razem bez bledu...jestem zadowolona,ze maja takie podejscie do "klienta"-kyrsanta...umawiam sie wtedy kiedy mi pasuje...dzis rano bylam 2 godziny, wieczorem znowu ide na dwie...to sie nazywa kurs przyspieszony:))....jak juz zdam, to sie na pewno pochwale... :biggrin: , ale nie ma co zapeszac:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaplacilam 950 zl za kurs. Do tego dolicz 60 zl za lekarza. Tak instruktorem jest miedzy innymi Andrzej P. Znasz go?...jakies opinie?..hmm..ja go jeszcze nie widzialam,ale wieczorem pewnie bede z nim rozmawiac. Chyba jest ok. Na razie wytlumaczono mi co i jak,czego wymagaja na egzaminie. gdzie trzymac te nogi przy ruszaniu itp itd. Na poczatku pokazal co i jak.Wiadomo,ze mnie pierwszy raz widzial czlowiek, wiec mial ograniczone zaufanie. Po godzinie poszedl gdzies na herbate, a ja mialam robic osemki...w sumie to sie troche nie dziwie, ile mial stac nade mna?..no chyba jestem zadowolona, fakt ,ze to dopiero 2 godziny,ale wrazenia 100% pozytywne .:biggrin:)))))

 

P.s...własnie wrocilam z wieczornej jazdy po kilkunastogodzinnym dniu na nogach..nie polecam nikomu chodzenia na jazdy po czyms takim..Checi byly,ale "zrabanie" zrobilo swoje i jakos po kiju mi szlo..

Edytowane przez Agabusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agabusa orientujesz się czy prowadzą kursy na kat. A1?

Ile zapłaciłaś jeśli można wiedziec?

 

Pozdr.

 

na A i A1 są te same kursy a w większości szkół jeździ się nawet na tych samych motocyklach...

heh a w pordzie w gdyni i A i A1 zdaje sie tym samym motorkiem- junakiem gladiatorem 125 :wink:... tj mają honde cb250,ale niechętnie ją dają... zdaje sie,ze znam tylko 1 osobę która na niej zdawała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, kurde bałbym się zdawac na 250tce :wink:

Mam możliwosc zdawania o połowe taniej na swoim sprzęcie, tylko planuje zakup sporta, wiec bedzie trudno krecic ósemki ... :biggrin:

 

Pozdr.

No na tej hondzie 250 latwo sie kreci osemki, ale na swoim to sobie tego raczje nie wyobrazam. A gdzie znalazles za polowe taniej?

 

 

Z tego co dzownilam po Gdansku, to ceny ksztaltowaly sie podobnie. A ta szkole wybralam , bo znajomy polecil:))

 

Awful, czy w takim razie powinnam prosic instruktora,zeby bardziej do junaka mnie przyzwyczajal?

Edytowane przez Agabusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku jest możliwość wyboru motocykla na egzaminie, jest stara Honda cb 250 i 3-letni Junak Gladiator 125ccm, przy którym nie grzebią pord-owscy mechanicy i jeszcze jakoś jeździ.Jeżeli nie jesteś za wysoka to polecam Junaka, jest lżejszy, mniejszy itd chociaż 8ka jest teraz na tyle duuuuuuuuża że i tak sobie poradzisz.Co do trasy egzaminu warto się tam pokręcić nawet samochodem, jeżeli nie będą chcieli z Tobą wyjeżdzać na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Co do trasy egzaminu warto się tam pokręcić nawet samochodem, jeżeli nie będą chcieli z Tobą wyjeżdzać na miasto.

Chyba ośrodek bierze pieniądze za to żeby jeździć po mieście z kursantem.

Jeżeli nie będą chcieli wyjechać na miasto, to trzeba użyć technik niewerbalnych, ino z wyczuciem.

Pedalstwo wśród instruktorów trzeba tępić techniką dowolną.

8 godzin to minimum, żeby kursant dostatecznie bezpiecznie poruszał się w ruchu miejskim.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już jesteśmy w temacie - Agabusa daje rade - to może ja się wtrące żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu.

Jak jest ze szkołami na kat. A. w Gdyni ? Mam ten sam problem że nie wiem gdzie się udać.

A tak poza tym ile wcześniej można zacząć kurs przed 18ką ? Ciekawa jestem od kiedy mogłabym zacząć jeśli 18ke mam na początku września.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Gdańsku jest możliwość wyboru motocykla na egzaminie, jest stara Honda cb 250 i 3-letni Junak Gladiator 125ccm, przy którym nie grzebią pord-owscy mechanicy i jeszcze jakoś jeździ.Jeżeli nie jesteś za wysoka to polecam Junaka, jest lżejszy, mniejszy itd chociaż 8ka jest teraz na tyle duuuuuuuuża że i tak sobie poradzisz.Co do trasy egzaminu warto się tam pokręcić nawet samochodem, jeżeli nie będą chcieli z Tobą wyjeżdzać na miasto.

Czy dobrze rozumiem, ze na egzaminie mowie na czym chce zdawac?..W osk "okey" powiedziano mi ,ze lepiej sie ta honda 250 jezdzi. Rzeczywiscie przyznaje,ze osemka chyba nie jest takim problemem, jak sie spodziewalam, ale z drugiej strony jest tak wyregulowana,ze robie ja bez zadnego gazu sama jedzie i nie szarpie, a w pordzie to cholera wie co mnie czeka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)A tak poza tym ile wcześniej można zacząć kurs przed 18ką ? Ciekawa jestem od kiedy mogłabym zacząć jeśli 18ke mam na początku września.

Mam urodziny dzien pozniej niz Ty i wlasnie zaczelem kurs :icon_razz: Takze juz mozesz :buttrock:

 

A tak w ogole, drogo macie w tym 3miescie to prawko, u mnie 700 zl za A.

 

Pzdr

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak już jesteśmy w temacie - Agabusa daje rade - to może ja się wtrące żeby nie zakładać niepotrzebnie nowego tematu.

Jak jest ze szkołami na kat. A. w Gdyni ? Mam ten sam problem że nie wiem gdzie się udać.

A tak poza tym ile wcześniej można zacząć kurs przed 18ką ? Ciekawa jestem od kiedy mogłabym zacząć jeśli 18ke mam na początku września.

Kurs mozna zaczac na 3 miesiace przed 18-tymi urodzinami, ale niestety zeby podejsc do egzaminu trzeba miec ukonczone 18lat. Co gorsza egzaminatorowi musisz okazac dowod osobisty, a na to tez niestety sie troche czeka :/ Jak masz 18-nastke na poczatku wrzesnia to juz od pol miesiaca powinnas byc na kursie :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...