Skocz do zawartości

Którą szkołę jazdy wybrac? (Gdańsk, 3-miasto)


Boleś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kurs mozna zaczac na 3 miesiace przed 18-tymi urodzinami, ale niestety zeby podejsc do egzaminu trzeba miec ukonczone 18lat. Co gorsza egzaminatorowi musisz okazac dowod osobisty, a na to tez niestety sie troche czeka :/ Jak masz 18-nastke na poczatku wrzesnia to juz od pol miesiaca powinnas byc na kursie :icon_razz:

 

 

podanie o dowód mozesz złozyc przed urodzinami i odebrać go w dniu urodzin...

 

 

ze szkół w gdyni polecam zbigniewa ledwonia(ktostam kiedystam w pzmocie- i wszyscy zdaja ponoć na jego nazwisko-robiłem u niego kurs, i rzeczywiście 'wszyscy' od niego zdają, chociaz koles daje kluczyki i idzie w pizdu-wiec o nauce nie ma mowy). ma cb250 (taka jak w osrodku,ale jej nie dają:bigrazz: )

 

albo goscia który ma siedzibę szkoły jazdy na rozstaju świętojańskiej i władka(numer tel widać od strony władka). koles uczy- jeździ na początku jako pasazer i uczy ruchu po drogach... no i ma takiego samego sprzęta na jakim się zdaje...tj junaka gladiatora- na tym sie na ogół zdaje.

 

u ledwonia robiłem kurs, potem kupiłem sobie jazde na tej porażce gladiatorze, bo z relacji tych co oblali wiedziałem,ze opanowanie tego scierwa to największy problem na egzaminie na A... a u grzegorza(bo tak ma na imię ów drugi instruktor) robiłem jazdy na B- super gosc- pokazuje gdzie egzaminatorzy łapą złośliwie kursantów- bo znak wypłowiał a poziome są wytare :buttrock:.

 

A zdałem za pierwszym, B za drugim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem, ze na egzaminie mowie na czym chce zdawac?..W osk "okey" powiedziano mi ,ze lepiej sie ta honda 250 jezdzi. Rzeczywiscie przyznaje,ze osemka chyba nie jest takim problemem, jak sie spodziewalam, ale z drugiej strony jest tak wyregulowana,ze robie ja bez zadnego gazu sama jedzie i nie szarpie, a w pordzie to cholera wie co mnie czeka..

 

Po zdaniu teorii jest pogadanka z egzaminatorem i wówczas można zgłosić chęć śmigania motocyklem 'X" większość wybiera Hondę bo chyba tylko Śmiarowski w Gdańsku ma Junaka ( http://osk.trojmiasto.pl/galeria/PICT0075.html ) Skoro dosiadasz cb 250 to poćwicz sobie 8kę z półsprzęgłem i operowaniem gazem ,a najlepiej powiedz instruktorowi żeby rozregulował gaźnik :icon_razz: bo tego możesz na 80% spodziewać się na egzaminie. Trasa egzaminacyjna nie jest straszna, ciężko rozbujać się do przepisowyj 50tki bo w większości jest to 40tka, dużo ludzi uwalają na przejeździe kolejowym ze znakiem "stopu" (ul.Mostowa) no i te jednokierunkowe :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u ledwonia robiłem kurs, potem kupiłem sobie jazde na tej porażce gladiatorze, bo z relacji tych co oblali wiedziałem,ze opanowanie tego scierwa to największy problem na egzaminie na A... a u grzegorza(bo tak ma na imię ów drugi instruktor) robiłem jazdy na B- super gosc- pokazuje gdzie egzaminatorzy łapą złośliwie kursantów- bo znak wypłowiał a poziome są wytare .

Ja chyba jednak zrobię prawko w przyszłym sezonie na A i B od razu. [ze wzgledów finansowych]

Awful ile płaciłeś w tej szkole ? Bo z tego co rozumiem też robiłeś A i B

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanko odn egzaminu w Gdańsku...czy prawda jest,ze zdajac "osemke" nie wolno jej przejechac na drugim biegu?..i sie tego czepiaja?

Nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu robiłem ósemke na egzaminie na dwójce i nikt się nie czepiał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jednak zrobię prawko w przyszłym sezonie na A i B od razu. [ze wzgledów finansowych]

Awful ile płaciłeś w tej szkole ? Bo z tego co rozumiem też robiłeś A i B

 

a jest tansze niz b o jakies 100zł (tj było jak ja zdawałem) więc a kosztowało 900-1100 a b 1000-1200 srednio :) zaleznie od osrodka... zdaje sie ze zapłaciłem 900 za A...

 

do innego pytania: w gdyni mozna było jeździć choćby i na trójce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest tansze niz b o jakies 100zł (tj było jak ja zdawałem) więc a kosztowało 900-1100 a b 1000-1200 srednio :) zaleznie od osrodka... zdaje sie ze zapłaciłem 900 za A...

 

do innego pytania: w gdyni mozna było jeździć choćby i na trójce :)

 

 

mi instruktor mowi,ze tylko na jedynce?...ale jak to zrobic na szarpiacym junaku?....kijowo..teraz to nawet nawet,ale na moto egzaminacyjnym,ktorego nie znam, to sobie nie wyobrazam..

 

tak w ogole to mam wrazenie juz teraz,ze to czy zdamzalezy nie tyle od ilosci zrobionych osemek przed egzaminem,ale to na jakiego szrota trafia podczas zdawania..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Chcę zacząć kurs prawka kat A i B. Jakie szkoły polecacie? (proszę o odpowiedz głównie 3miejskich motocyklistów :icon_mrgreen: ) Czy są jakieś zniżki przy wyborze dwóch kategorii? Najbardziej odpowiadają mi okolice Gdańska Głównego. proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszales o wynalazku zwanym google ? Co do znizek to zak wejdziesz i albo podzwonisz albo pomailujesz to bedziesz mial odp. z pierwszej reki.

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slyszales o wynalazku zwanym google ? (...)

 

i tak, i nie...

polska to dziwny kraj, w którym jak niedawno pisał Tomek nie potrzeba praktycznie umiejętności jazdy motocyklem, żeby szkolić ludzi w zakresie kat. a. czyli sprawdzone szkoły są "w cenie" i polecanych przez motocyklistów szkół należy szukać - vide pro-motor, motoszkoła (wawa), ksm (kraków)

 

natomiast w temacie: coś mi się wydaje, że niedawno takie pytanie padło na prm, tylko teraz jakoś doszukac się "na biegu" nie mogę - może tam sprawdzisz, skalim

jsz

 

ps. znalazłem identyczny temat, przenoszę

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem osk mix, 2000 zł za kategorie A i B, to dosyć przystępna cena bo w innych ośrodkach ponad 2200-2300. Moim zdaniem zdanie kategorii B zależy od szczęścia na jakiego egzaminatora się trafi, kumpel oblał za to że kierunkowskaz mrugnął o 2 razy za dużo. Czy tak samo jest z kategorią A? Też tak mało osób ją zdaje za 1 razem czy łatwiej ją zdać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdanie kategorii B zależy od szczęścia na jakiego egzaminatora się trafi, kumpel oblał za to że kierunkowskaz mrugnął o 2 razy za dużo.

 

Tak znam jednego ktory oblal za to ze zatrzymal sie przed przejsciem dla pieszych przy lewoskrecie. zapomnial tylko dodac, ze mial zielona strzalke przy ktorej w Niemczech masz totalne pierszenstwo i nie musisz sie zatrzymywac ( wrecz odwrotnie musisz szybko opuscic skrzyzowanie bo jest to traktowane jako umyslne i celowe tamowanie ruchu ) Tylok o tym zapomnial dodac. Przykladow moglbym podac setki.

 

Kazdy jeden ktory oblal ma wytlumaczenie nie swojej winy tylko egzaminatora. Licza sie umiejetnosci a nie szczescie.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) mial zielona strzalke przy ktorej w Niemczech masz totalne pierszenstwo i nie musisz sie zatrzymywac ( wrecz odwrotnie musisz szybko opuscic skrzyzowanie bo jest to traktowane jako umyslne i celowe tamowanie ruchu ) (...)

S-2 czy S-3, tzn. warunkową czy kierunkową bezkolizyjną?

Bo jeżeli mówisz o drugim przypadku, to został słusznie oblany.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybrałem osk mix, 2000 zł za kategorie A i B, to dosyć przystępna cena bo w innych ośrodkach ponad 2200-2300. Moim zdaniem zdanie kategorii B zależy od szczęścia na jakiego egzaminatora się trafi, kumpel oblał za to że kierunkowskaz mrugnął o 2 razy za dużo. Czy tak samo jest z kategorią A? Też tak mało osób ją zdaje za 1 razem czy łatwiej ją zdać?

 

Z tego co pamiętam w PORDzie są dwa motocykle Honda cb250 i Junak "gladiator" Widzę, że Twój ośrodek postawił na blichtr :biggrin: http://oskmix.pl/_2108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...