Skocz do zawartości

zbyt bogata mieszanka?


krzychu-gsxr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytanie, czy zbyt bogata mieszanka może spowodować że moto gasnie na wolnych obrotach? jak odpale to chodzi dobrze ale jak sie juz nagrzeje to wolne obroty spadaja, dodam gazu i puszcze to przez kilka sekund chodzi dobrze i potem znowu obroty siadaja i motor gasnie na wolnych obrotach czy moze być to wina brudnego filtra powietrza? bo dodając gazy dumi na czarno, dlatego pytam czy zbyt bogata mieszanka może powodować taki objawy i czy dla sprawdzenia tego moge na chwile odpalić moto bez filtra żeby zobaczyc jak sie zachowa jak dostanie wiecej powietrza? a może ktoś ma inny pomysł jak to sprawdzić pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam.

Nawiąże jeszcze do tej"bogatej mieszanki".

Mam ten sam problem w Dr-ce.Troche puszcza dymka czarnego , ale nie gasnie..na wolnych chodzi równo 1300obr.Mam zubozona mieszanke na max-tzn.opuszczone całkowicie iglice,nowy filtr powietrza.

Przed zubozeniem mieszanki kopciła strasznie, teraz jest w normie(minimalnie) ale po tej operacji zaczęła strzelac z wydechu(jeden wydech przelotowy)gdy w czasie jazdy puszczam gaz.

Podejrzewam,że mam problem z tym układem ssania.Prawdopodobnie przepuszcza paliwo-a nie powinno.Czy regeneruje sie zaworki od układu ssania?

Jak pozbyc się tego strzelania z tłumika(bo to chyba niezdrowe ?)Raz strzelic moze bo to w koncu układ przelotowy i tymbardziej singiel 800 ,ale nie zeby strzlala parokrotnie przy puszczaniu gazu.... :D

Zabrakło mi pomysłów na tą dolegliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr123-a nie pozakładał ktoś większych dysz???jak masz serwisówkę to możesz porównać.Jeżeli ktoś przed tobą kombinował przy gażniku,to będziesz miał kłopot...

Krzychu-gsxr-nie wiem jak jest tam rozwiązane zasilanie paliwem,ale jak jest pompka podciśnieniowa,to moze paliwo przez membrankę ciągnie,albo zaworki nieszczelne/zawieszajace sie zabrudzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jezeli z tlumika idzie czarny dymek to wina jest zbyt bogatej mieszanki paliwowej a to ze mot strzela z tlumika tak jak u piotra to moze cos z zaplonem jest nie tak. Moze sie myle ale taka jest moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...