Skocz do zawartości

szumy w silniku przed wlączeniem sprzęgla!co to może być?


maliniakosGFR
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem GILERY GFR125 z 1995roku i od jakiegoś czasu zaczęlo mi coś glosno szumieć w silniku, ale gdy wciskam sprzęglo to szum ustaje na ten moment wlączenia sprzęgla;) Jeśli wiecie co może byc przyczyną to prosilbym o radę bo szczerze mówiąc na serwis narazie mnie nie stać aby zdiagnozować przyczyne! Podejrzewam lożysko oporowe sprzęgla ale jestem laikiem takze moimi podejrzewaniami sie raczej nie sugerujcie. Prosze o rade i z góry dziękuje Pozdr...Maliniakos;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik to dwusuw więc o oleju mogę zapomieć bo to nie to;) ale dzięki za rade, a z tym dokręceniem sprzęgla-sprawdze. Dzięki wam chlopaki i może jeszcze inni zmotoryzowani się wypowiedzą i doradzą zapraszam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik to dwusuw więc o oleju mogę zapomieć bo to nie to;) ale dzięki za rade' date=' a z tym dokręceniem sprzęgla-sprawdze. Dzięki wam chlopaki i może jeszcze inni zmotoryzowani się wypowiedzą i doradzą zapraszam;)[/quote']

 

a do dwusuwów się nie wlewa oleju???

 

jak masz łożysko oporowe to taka jest oznaka jego kresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówcie że to na 100% to czy tamto,bo na sprzęgle jest tyle możliwości że nie można ocenić co sie dzieje bez zdejmowania przynajmniej dekla. Mi też coś tam szumiało i chrobotało na puszczonym gazie, a jak sie wcisneło sprzęgło lub dodało gazu to przestawało. Byłem pewien że to już wybity kosz sprzegłowy a na szczęście okazało się że to tylko ściął się klin na wale trzymający koło zębate przekazujące obroty na sprzęgło i wystarczyło tylko kupić klin za 5zł i było dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę do szanownych Kolegów. Czy możemy stosować nazewnictwo warsztatowe a nie podwórkowe, o partyzanckim nie wspominając?

Jeżeli wciskamy klamkę, to WYŁĄCZAMY sprzęgło.

Puszczając klamkę WŁĄCZAMY!

Po co przekręcać coś co jest ustalone od 150 lat, kiedy samobieżnych pojazdów jeszcze nie było, lecz sprzęgła rozłączne były.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...