Skocz do zawartości

Technika przechodzenia zakretow.


Wyatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

troche krotki ten odcinek ale na razie jest zaj gładki jedyna wada jest taka ze to jakby jedna z alternatyw dla ludzi mieszkajacych w legionowie a jezdzacych do wawy wiec ciale jest tam spory ruch. ja mieszkam bardzo blisko tej drogi wiec gdyby ktos smigal to chetnie :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mozna sie ustawic konkretnie na sobote lub pewnie bardziej na niedziele i razem polatac.

 

Panowie, nie znacie kogos kto by mi pomogl dobrze i w miare tanio wymienic lozysko glowki ramy? :icon_twisted: mechaniczne zero same sobie nie poradzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche krotki ten odcinek ale na razie jest zaj gładki jedyna wada jest taka ze to jakby jedna z alternatyw dla ludzi mieszkajacych w legionowie a jezdzacych do wawy wiec ciale jest tam spory ruch. ja mieszkam bardzo blisko tej drogi wiec gdyby ktos smigal to chetnie :icon_mrgreen:

 

Ja też blisko mieszkam (dokładnie w Stanisławowie Drugim) dlatego tez często tam bywam :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktos mi pomoze wymienic to lozysko to lece na winkle. o ile bedzie cieplo 15'C+

 

w samochodzie to mógłbym Ci pomóc (potrzebna byłby prasa, zeby łożysko wcisnąc), ale moto mam od niedawna :crossy: i powiem szczerze - nie chciałbym czegoś spiep....ć :icon_twisted:

Spytaj Pawła Boruty - Motoboruta - bedziesz miał po drodze na winkle :icon_mrgreen:, Greedo też mówił, że mechanikuje..., a jest z twoich stron :icon_razz:

Edytowane przez norbik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

my sie jutro wybieramy zwiedzic traske

 

- przyjezdzaja tam z 997?? czy mozna jezdzic az bedzie pusto w baku?

- asfalt czysty?

- duzy ruch uliczny? czy w miare spokojnie mozna polatac?

 

PS: tak jeszcze patrze patrze na zdj. sat. ale tam naprawde sa 2 winkle na ktorych mozna sie zlozyc konkretniej a reszta to taka pod 200kmh ?? czy mi sie tylko wydaje i w realu sa one duzo ostrzejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Zamykanie tylnej opony już dawno opanowałem na CBR 600. Mam jednak problem z dopasowaniem biegu do prędkości w zakręcie, tak żeby z tego zakrętu szybko wyjść.

Na przykład mam ostry zakręt, taki co można pokonać z prędkością 50km/h. Wiem, że od 50km/h to super by się na pierwszym biegu z tego zakrętu rozpędzało. Jednak z nie znanych mi przyczyn "nie idzie" mi tego zakrętu pokonać na pierwszym biegu, wiec przejeżdżam na drugim tracąc cenny czas podczas wychodzenia z zakrętu.

Co robię nie tak jak trzeba?

Jaka jest zasada dobierania biegu do prędkości w zakręcie?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im nizszy bieg, tym motocykl bardziej jest " nerwowy ". Pytanie wiec o ile w efekcie koncowym wyjdziesz szybciej / przyspieszysz ? Innym aspektem moze byc sytuacja, ze przy zdyt mocnym odkreceniu manetki mozesz zerwac przyczepnosc tylnej opony. Bedzie wiec po czesci zalezne od motocykla jakim sie poruszasz. Innym pytaniem bedzie, co stanie sie, jezeli po prostu w tym zakrecie spanikujesz i przy zlozeniu zamkniesz manetke. - kwestia doswiadczenia, warunkow panujacych na drodze oraz samej drogi i jej przebiegu, o znajomosci nie wspomne.

 

Osobiscie wole wybrac wyzszy bieg i przejechac zakret ze stala predkoscia, ale kazdy lubi co innego :icon_mrgreen:

 

Samolot, zamnij przednia :icon_mrgreen:

 

Może jakiś wykres pomoże :D

 

Fizyka dysponuje nawet wzorem w ktorym mozesz obliczyc V-max :icon_mrgreen:

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...