Skocz do zawartości

Technika przechodzenia zakretow.


Wyatt
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie gadaj glupot tylko jezdzij, i to wlasnie z jak najbardziej doswiadczonymi - kazdy chetnie Ci powie co pie**olisz, jak jechac, a jadac za kim doswiadczonym mozesz poobserwowac jego zachowania i jechac jego torem jazdy... potworek to zajebiste moto do plackowania, jezdzilem troche duzym potworkiem to wrecz idealne moto na miasto, dobrze wywazone i poslizgac sie idzie ...

 

tak ze wal na tor jak beda chlopaki i nap**dalaj okrazenia, wyjdzie Ci to tylko na zdrowie....

Ok to jak sie przeprowadze to wpadne.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywaj swiadomie przeciwskretu, w zakrecie trzymaj caly czas otwarty gaz, ugiete rece, zsun sie troche na bok kanapy, moze to smiesznie brzmi ale to nie tylko dla szpanu, dzieki temu latwiej "docisnac" zewnetrznym udem moto do jezdni i poglebic zakret w razie potrzeby, jak widzisz ze zblizasz sie do wewnetrznej krawedzi zakretu to wiecej gazu, no i tak trzeba operowac gazem, rekami i nogami :P zeby utrzymac optymalny tor jazdy. Jak sie to wszystko robi swiadomie to jest duzo wieksza frajda z jazdy :D. Pozdr.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem 20 km od domu traskę w lesie, zajebiste winkle, dosc mały ruch i dobra nawierzchnia :D

 

Jakby ktoś z pomorskiego chciał polatac po tych zakrętach to piszcie :P

Są dwa warianty winkli:

1. Krótki odcinek, wolne zakręty, ja na 125ce - 90-130 km/h

2. Długi odcinek, bardzo wolne zakręty, ja na 125ce - 60-100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi, tak gdybym się kiedyś przesiadł na szosę... Mówią, że teren to najlepsza szkoła jazdy. ...Czy będę się musiał wszystkiego uczyć od nowa, a może pewne nawyki z terenu będą miały przełożenie na szosie, a reszta będzie kwestią treningu.

pzdr.!

Edytowane przez k_smart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, powiedzcie mi, tak gdybym się kiedyś przesiadł na szosę... Mówią, że teren to najlepsza szkoła jazdy. ...Czy będę się musiał wszystkiego uczyć od nowa, a może pewne nawyki z terenu będą miały przełożenie na szosie, a reszta będzie kwestią treningu.

pzdr.!

 

Latalem pare lat w terenie, i w tym sezonie usiadlem na Fazera 600, i przez 2 tygodnie uczylem sie jezdzic po zakretach, jednak to inna bajka, ale potem naprawde duzo z terenu sie przydaje, przy dohamowaniach przed zakretem kiedy dupa ucieka, albo przy wyjsciu jak tyl lata nie masz stresu bo spotkalem sie z tym w terenie.

 

Heh teraz jak w weekend zsiadam z Fazera i wiadam na Xt 600 to mam dziwne uczucie :wink: ale po 5 minutach wszytsko jest ok i dalej popi*rdala*

Edytowane przez ZammeR_Poz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie cwiczycie w miare szybkie pokonywanie owych zakretow w warunkach 'polowych' ?

W mieście przeważają zakręty 90 stopni z syg. świetlna tzn. skrzyzowania (na ktorych najczesciej tez nawierzchnia jest w zlym stanie).

Skrzyzowanie z autostrada typu "koniczynka" :banghead: . Takiego zageszczenia zakretow nie masz nawet w Alpach!

 

Jedyna wada - ciagle, kurde, w prawo :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzie cwiczycie w miare szybkie pokonywanie owych zakretow w warunkach 'polowych' ?

 

 

ja ćwiczę TUTAJ

nowiutki asfalt i żadnych przejść dla pieszych :crossy:. I jeżdżę tam i z powrotem ... ostatnio zrobiłem na tym odcinku prawie 200 km :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos sie tam wybieral to moze dalby znac to moze bym sie dolaczyl? :buttrock:

 

jestem tam prawie codziennie (no prawie bo córuś moja mała ma zawsze pierwszeństwo) od około 18:30 - 19:00 jak masz ochotę to wpadaj. Jutro też będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...