Skocz do zawartości

w jakich butach jeździcie?


Rekomendowane odpowiedzi

Mój sąsiad latał dużo na crossie i pewnego razu podczas jazdy po wertepach niefortunnie podparł sie nogą żeby uniknąć wywrotki. Poczuł zajebisty ból ale jeszcze chwilę jechał dalej.

Zatrzymał się dopiero po tym jak próbował postawić nogę na podnóżku i nie mógł trafić w podnóżek...

 

...Okazało się, że stopa praktycznie obróciła mu się w kostce do tyłu. :eek:

 

Efekt - kilkanaście tygodni w gipsie.

 

Teraz przesiadł się na sportowe quady i dalej zapieprza po lasach... :icon_mrgreen:

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goramo

Opowiedziałeś ciekawą historię, ale nie dodałeś jakie miał wtedy buty na nogach (bo zakładam, że jakieś tam miał :P). I czy na tych quadach po lasach to jeździ w trampkach czy jak.

 

Jakie miał wtedy buty na nogach to nie wiem... nie było mnie przy tym "wypadku".

Taką relację usłyszałem z jego ust jak go zobaczyłem z nogą w gipsie i o kulach.

 

Ale teraz jeździ na pewno w jakiś odpowiednich - czytaj przynajmniej wygladają jak buty na offroad. A jakie dokładnie to nie przyglądałem się i nie pytałem.

 

Ta "historia" to miała być taka mała dygresja, obrazowo uzmysławiająca jakie mogą być skutki niefortunnego podparcia się nogą podczas jazdy.

 

SR50 -> S53 -> Intruder M800Z -> CBF1000 -> VFR800FI -> CB1000R -> CB1300SA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa takie zle :icon_mrgreen:

Mam nadzieje, ze nie bede ich musial testowac. :icon_eek:

 

Pzdr!

 

 

No musze cie zmartwic ale sa złe a co do nadziei to wiesz czyją matką jest.

 

(moje ulubione hasło w stylu "ja to nie mam zamiaru sie wywracac to mi nie potrzebne" )

MOTOPROJEKT - Warsztat motocyklowy

 

serwis, naprawa, diagnostyka komputerowa, materiały eksploatacyjne

 

Sławek - 604 635 069 Bart - 695 880 500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem w bardzo dobrej cenie - 719 pln nowe alpinestarsy S-MX Plus i są super. Coprawda jeszcze nie testowałem na moto, ale jak założyłem i się chwilę w nich pokręciłem są naprawdę wygodne, super wykonanie no i właściwie usztywniają stopę. W dobrej cenie teraz też są SIDI B2 w 4bikes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma rozmiarówka SIDI i Alpinestars do rzeczywistych wymiarów stopy? Prawą stopę od dużego palca, do końca pięty mam ~25cm długą, w podbiciu jakieś ~9,5cm szerokości, jaki to będzie rozmiar u powyższych producentów? (wiem wiem, podają swoje odniesienia, ale z doświadczenie podpowiada mi że nie zawsze się sprawdzają, może ktoś ma podobną stopę i podzieli się wiedzą, co na niego pasuje).

Edytowane przez WSR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie te mnie najbardziej kuszą, albo SMXy, albo vertigo (z przewagą dla SMX). Najlepiej czarne, nie rzucające się w oczy.

Jakie są różnice pomiędzy SMX4 a 5, te numery oznaczają po prostu nowszy model, czy może coś jeszcze?

No i jak wygląda sprawa wentylacji w SMX (jestem raczej gorącokrwisty i wolę jak mi wieje niż żebym miał się dusić ;)

 

Zastanawiałem się jeszcze nad oxtarami, ale dla mnie są za bardzo odpustowe.

 

Generalnie potrzebny but sportowy, wyglądający jak turystyczny, przwiewny jak sandały, wgodny jak adidasy i bezpieczny jak but enduro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie są różnice pomiędzy SMX4 a 5, te numery oznaczają po prostu nowszy model,

 

mod 5 jest nowszy i wyglada inaczej - wiecej " wlotow " powietrza.

 

poszperaj po necie i porownaj foty.

 

:crossy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...