Skocz do zawartości

"wolne" wydechy a komfort jazdy


bwoj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :buttrock:

Zastanawiam się nad wymianą w swoim Kawasaki VN750 oryginalnego układu wydechowego na "wolne" wydechy.

Mam w związku z tym pewne obawy:

co z komfortem jazdy, czy obejdźie się bez zatyczek do uszu?

i jak tą sprawę widzi nasza policja?

Za porady z góry dziękuję

pzdr. B.W. :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. ja w ub. roku"wyjąłem" :P dwie przegrody z wydechów w mojej Virago 750... dźwięk silnika jest po tym "zabiegu" o niebo lepszy... bez porównania lepszy!! :twisted:

 

..ale w dłuższe trasy (pow. 100km) wybieram się z zatyczkami do uszu. Bez tego po przejechaniu 400km z Węgierskiej Górki do W-wy, jeszcze przez 4 godziny słyszałem silnik w głowie :crossy:

..a z zatyczkami - full comfort :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem VN 750 z pustymi wydechami ,jest Okej. Końcówki były puste, natomiast nie ingerowałem w centralny baniak pod ramą.

Moto brzmiał przepięknie .

Co do Policji to ostrożnie,zależy na kogo trafisz.Ja cztery lata w Wawie bez mandatu za to.

Starałem się nie odkręcać ani zamykać gwałtownie przy nich gazu.

Jak byś miał pytania to na PW.

 

Pozdrawiam i miłej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem lekko przerobione wydechy w kawie.

Ładnie grzmiało :buttrock: A podczas hamowania silnikiem z wysokich obrotów pięknie było słychać detonacje w wydechu.

 

Po jakimś czasie jednak go trochę przyciszyłem, jest głośniejszy niż oryginał, ale cichszy niż po pierwszej modyfikacji.

 

Ja nie narzekałem na hałas, ale nudziło mnie to że zawsze jeździłem na końcu w kolumnie bo dla kogoś było za głośno a ktoś nie słyszał swojego silnika.

 

Teraz myślę o zrobieniu wydechów z wyjmowanym wkładem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślę o zrobieniu wydechów z wyjmowanym wkładem.

 

no własnie ja juz zrobiłem takie przyciszacze wedle zyczsenia 3 nity i po sprawie jest cichy potem rozwiert i wyciągniecie

 

Co do tematu własnie kilka dni temu tez podłosiłem intrudera i zastanawiam sie jak bedzie w trasie ale brzmi SUPEROWO

 

PROC ale ty masz 4 gary a to juz nie V2 ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam VN700 na pustych koncowkach - gada slicznie i w korkach pomocne :) Srodkowego tlumika pod motocyklem nie ruszac !!!

Właśnie nabyłem puste wydechy i są one przerobione na jedną stronę w związku z tym nie będzie środkowego tłumika. Czy brak środkowego tłumika ma duży wpływ na poziom hałasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do swojego xvs-a zamówiłem wydechy z wymiennymi wkładami (na śrubę z boku od wew.).Jedne wkładki brzmią jak "cobry" a są za 1/4 ceny, drugie są takie że spoko można tłuc kilometry bez problemu dla uszu. Oryginały leżą se zakonserwowane na półce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...