Skocz do zawartości

OGAR 205 BY ,,MATIZ"


matiz2350
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

WITAM PO BARDZO DŁUGIEJ PRZERWIE :icon_twisted: .Więc rzeczywiście was posłuchałem i zrezygnowałem z przeróbek typu ,,WT".Ogar już jest praktycznie gotowy.Ale w mojej stajni pojawił się dziś drugi motorower a mianowicie jawa kaczka.Uratowałem ja od bezmyslnej dewastacji jednego z małolatów na mojim osiedlu.Kupiłem za 50zł i będę ją remontował.Silnik zatarty ;/.Ale nie bójcie sie....tym razem będzie to w miare orginał bez neonów i tego typu gówien.Wkońcu taka jawka to juz klasyk.Rocznik 1971.Tutaj zamieszczam link do foto skończonego ogarka i jawki.Ładna para z nich nie ??? :icon_mrgreen: :biggrin: ... ;

http://www.bikepics.com/members/matiz2350/71jawa50/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

No Jaweczka do remonciku. Obyś ją wyremontowałi pośmigał troche :icon_twisted:

Mój kolega taką ma tylko, że w lepszym stanie i sie na niej dziwnie śmiga :icon_mrgreen: Taka jakaś bardzo ona mała.

Najlepsza jest ta prosta kierownica :biggrin:

Obudowy fajne tylko trzeba pomalować. Właśnie gdzie Ty podziałeś te obudowy na nogi ? To dodaje głownego uroku temu motorowerowi.

Więc działaj działaj...

 

Pozdr. Magik

Pozdrowienia z Kołobrzegu, europejskie miasto, ceny niemieckie pogoda angielska :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Dzis chciałem przedstawić swój pierodopęd który robie już od października.Jest nim OGAR 205 :lol: .Chyba wszystkim znany Polski sprzęcik i napewno niejeden na nim zaczynał.Ale tego OGARA co buduje to nie jest zwykły ogar tylko ,,by matiz" wedugł mojego projektu :eek: .Wiec go opisze.Ogara składam od podstaw.Przypominam ze cały plan wykonany jest dopiero w połowie ale do kwietnia bedzie wszystko skonczone i wtedy zapodam fotkami :flesje: .

Rama pomalowana jest niebieską Akrylową farbą,,auto-renolak",tak jak bak i błotniki.

Z przodu zawieszenie olejowe od CHARTA 210 razem z kołem

Z tyłu amortyzatory od ogara i koło terenowe continential

Kierownica i przełącznik CHART 210

Tłumik CHART 210 odblokowany

Akumulator 6v (prawdopodobnie exide.)

Kierunki (jawa)

Światło stop(jawa)

diody 6szt.(2 na podwoziu i kierownicy i po 1 na oświetlenie kół)

alarm zasilany z niezależnej bateri

radio.

Super naklejki ,,znaki chińskie" na baku 2szt.

chromowany bagażnik.

radio (w schowkach)

oraz nowe poszycie kanapy i całe ogumowanie

SILNIK;

wypolerowane kanały dolotowe

splanowana głowica

nowy tłok i pierścionki

prawdopodobnie wymiana łożysk i ewentualnie wału na jakis uzywany ale w stanie db

sportowy filtr powietrza

nowe tarcze sprzęgłowe i olej

POLERKA SILNIKA,BĘBNÓW HAMULCOWYCH.

...Mam nadzieje ze uda mi sie zrealizowac project do końca .. :lol:

ZIOMEK DAJE ALARM DO OGARA :flesje::D:D mega lachen a kto ci to ukradnie to będzie full(wiejski)wuning

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże ! widzisz i nie grzmisz ! ten tłumik od charta to se lepiej wsadź....

ilu jeszcze takich kretynów trzeba ? czy będzie to miało taki koniec że orginalnych sprzętów, na których jeździły po wioskach nasze dziadki zostanie kilkanaście sztuk w skali całego kraju ? bo jakieś durnie chcą to ' tjóningofać' a po pół roku to znów trafi do kurnika, lub na złom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże ! widzisz i nie grzmisz ! ten tłumik od charta to se lepiej wsadź....

ilu jeszcze takich kretynów trzeba ? czy będzie to miało taki koniec że orginalnych sprzętów, na których jeździły po wioskach nasze dziadki zostanie kilkanaście sztuk w skali całego kraju ? bo jakieś durnie chcą to ' tjóningofać' a po pół roku to znów trafi do kurnika, lub na złom.

Takkk ale widzisz dla kolegi lepszy bedzie lansss bo jak podjedzie na wioske i włączy alarm o sygnale syreny strażackiej to wszystkie laski jego;] zębami błotników będą się łapac;] :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam ale czy wy wszyscy jeteście aż tak ślepi że nie czytacie tego co napisałem wczesniej ????.Przecież pisze wyrażnie że zrezygnowałem z Przeróbek typu ,,WT" więc po co do tego wracacie jak to już nie aktualne i sie tak flustrujecie ???? :flesje: .Uważam że powinnieście czytać uważniej a potem wysnuwać wnioski.A tak wogle to prosiłem o ocene Jawki a nie Ogara.Dlatego zrobie oddzielny temat.... :flesje: .Pozdrawiam... :buttrock:

 

ilu jeszcze takich kretynów trzeba ? czy będzie to miało taki koniec że orginalnych sprzętów, na których jeździły po wioskach nasze dziadki zostanie kilkanaście sztuk w skali całego kraju ? bo jakieś durnie chcą to ' tjóningofać' a po pół roku to znów trafi do kurnika, lub na złom.

Wydaje mi się że kolega troche przesadza.Po pierwsze w mojim motorku niema ,,wt" więc nie mów.A po drugie co ci do tego.To jest mój motor,kupiłem go za własne pieniadze i zrobie z nim co mi sie podoba.A jak ci sie podoba co innego to prosze bardzo ,-posiadaj se co innego ale nikt ci sie w parade nie wcina.A tak wogle to na złom napewno nie trafi...już ty sie nie bój :biggrin: :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi planami to ostro presadziłeś. Ale zrezygnowałeś. Niebieski ogar nie wygląda wieśniacko ma przód od charta tylko. Ale to zaleta bo orginalny jest z gumy.

 

Nietety widze że wielu właścicielom starych machin odpierdala. I robią gówno z fajnych motorków. Mnie najbardziej wk####a jak widze te podnoszone tyłki. Najgorsze jest to że te buraki przesiadają się już z ogarów i simsonów na emzetki i też robią swoje. Skąd to się bierze kiedyś tego nie było. Czarnobyl działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi planami to ostro presadziłeś. Ale zrezygnowałeś. Niebieski ogar nie wygląda wieśniacko ma przód od charta tylko. Ale to zaleta bo orginalny jest z gumy.

 

Nietety widze że wielu właścicielom starych machin odpierdala. I robią gówno z fajnych motorków. Mnie najbardziej wk####a jak widze te podnoszone tyłki. Najgorsze jest to że te buraki przesiadają się już z ogarów i simsonów na emzetki i też robią swoje. Skąd to się bierze kiedyś tego nie było. Czarnobyl działa.

Zgadzam się z Tob. ALe jest jeszcze paru włascicieli którzy (cudem?) uchronili swoje sprzety od tej zagłady. Zerknijcie np na to http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=107989342

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...