Skocz do zawartości

czy silikonowy uszczelniacz wyklucza zastosowanie uszczelki?


Aniol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zauważyłem, że niedawne uszczelnianie skrzyni biegów na nic się zdało. :cry: Dalej cieknie, w zwiąku z tym za nim powtórzę akcję - uszczelnianie zapytam, czy uszczelniając silikonem, trzeba jeszcze dawać kartonową uszczelkę.

Na mój chłopski rozum to nie ma takiej potrzeby ale kto wie może jednak sam silikon będzie kiepsko trzymał, czego przykład stoi u mnie w garażu.

:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powierzchnie doczyścić, wyrównać, odtłuścić, położyć silikon, na niego dorobioną uszczelką z papieru (kartonu), na to również silicon, i składać. tak mnie uczono :P. czy to działa - na razie ci nie powiem, bo jeszcze nie zalałem skrzyni, którą złożyłem :D. oczywiście z siliconem nie przesadzaj. za dużo silikonu zaszkodzi. i pamiętaj, ze jak ci po złożeniu powychodzą na zewnątrz powierzni uszczelnianych gluty z sliliconu, to tak samo stało sie w środku, a tego już żyletką na złożonej skrzyni nie poobcinasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha więc to tak :!: A ja myślałem, że mi silikon powyłaził w czasie nieudolnego montażu :mrgreen:

 

Oczywiście inna sprawa, że montaż miałem utrudniony, bo któryś poprzednich właścicieli przyspawał podnóżek, na stałe i musiałem wpychać dekiel pomiędzu podnóżek, a karter (uważając jednocześnie, by nie zetrzeć całkiem silikonu). Pewnie to też nie pomogło szczelności skrzyni.

 

Nic to podnóżek już prawie mam (dzięki ci allegro :D ), więc jak tylko przyjdzie paczka, to diaks pójdzie w ruch i podnóżek będzie zamontowny tak jak to pepiczki przewidzieli. A w między czasie założę dekiel skrzyni tak jak Pan Bóg przykazał :P

 

Swoją szosą nie dziwię, że jawy mają opinię kiepskiego motoru. Jakby od początku wszyscy właściciele postępowali tak jak książka serwisowa zaleca, to idę o zakład, że byłyby to sprzęty nie do zdarcia. Mi by się nie chciało, więcej nawet bym nie wpadł, by zamiast śruby z nakrętką zastosować spaw. Ale co tam to były ciężkie czasy i naprawiało się tym czym było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez problemu mozesz zastosowac sam silikon tylko jest kilka "detali" na ktore musisz zwrocic uwage:

1. DOBRZE odtlusc uszczelniane powierzchnie!

2. posmaruj ale naprawde delikatnie obie uszczleniane powierzchnie

3.calosc dobrze! dokrec i pozostaw do wyschniecia!

4.Dopiero po wyschnieciu wlej olej/uruchom czy co tam bedzies zpotrzebowal

5.Stosuj dobry silikon "motoryzacyjny" a nie sanitarny za 7zl tuba

6.wiem ze to rzecz gustu ale oprocz czerwonego silikonu "HighTemperature" sa tez czarne=>pozniej mniej rzucajace sie w oczy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GaCek, moze ty czekasz troche przed skreceniem ale to nie znaczy ze robisz prawidlowo.. Poprawnym postepowaniem jest tak jak pisal maniek-posmarowac cieniutko! i od razu zmontowac-wtedy silikon bedac w fazie plastycznej prawidlowo ulozy sie miedzy uszczelnianymi powierzchniami, i jak zwiaze to nie ma opcji zeby przeciekal jak calosc procesu przeprowadzisz prawidlowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nic nie czekaj, i daruj sobie jakies zyletki, jak skrecisz silnik i silicon jeszcze nie zastygł to wycierasz poprostu szmatką a nie bawisz sie w wycinanie zyletkami.

 

co do samego siliconu musi trzymać, nie raz tak składałem, i dalej tak składam, bo pepiczki nie przewidzieli w cezecie uszczelek. Przy wypadkach w terenie skadalismy motor w lesie i nic potem nie ciekło!!!!

 

mam gdzies nawet taką fotke :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules

tylko jak skladasz ten silnik nie dawaj tego sylikonu niewiadomo ile tylko tak troszke wiecej jak symbolicznie tak zawsze skladam i nie cieknie :buttrock:

 

mam gdzies nawet taką fotke

a mozesz pokazac ? badzo bym poprosil :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

małe nie dopracowanie i buuuuu. Ale za 10 min juz dalej latała, i od tamtego czasu nie ruszałem tego dekla i nic nie ciekło. A silicon z takiej małej tubki jakos koles miał przypadkiem ;D

 

http://img241.imageshack.us/my.php?image=silnik2gm.jpg

 

w warunkach terenowych idealnie złozone :buttrock: odtłuszczone benzynką, bez oleju z 4 suwa :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KrzyChules

mały patent i jedzmy dalej :crossy:

i jeszcze przypomniało mi się jak kiedys skladalem silnik od rometa na jakims starym smarze w postaci lekko plynno - stałej (sylikonu zabrakło ) poskrecane i jezdziło :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...