Skocz do zawartości

s50 a s51??


mwichan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam S51 i też ma 3 biegowy silnik Very Happy. Dlatego tak jak napisałem zależy to od wersji które sie porównuje Smile

 

tak ale s50 mial Inny silnik choćby z wyglądu niz w s51 3 biegowy. A co do części to znajomy miał remntował i raczej niemiał żadnch problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s 51 również miały silniki 3 biegowe, a s 50 tylko 3 biegowe, poza tym cylinder, głowica, bak, siodło, przedni błotnik - te części są inne, nie mam pewności co do kompatybilności części układu korbowo-tłokowego, ale w związku z innym cylindrem mozliwe jest, że te elementy również mogą się różnić. awaryjność jest podobna lub niższa od s-51, ale jedno jest pewne - wolałbym mieć s-50, gdyż 51 jest od groma, a jak się pojawi jakaś ładniutka s- pięćdziesiątka, to od razu wzbudza zainteresowanie...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam pewności co do kompatybilności części układu korbowo-tłokowego' date=' ale w związku z innym cylindrem mozliwe jest, że te elementy również mogą się różnić[/quote']

S-50 ma większą średnice tłoka ale za to mniejszy skok!

Mi się bardziej podoba s-50 ale jest żadszy zdecydowanie. Części dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy s-50 można mieć pewne obawy, że przy ostrym gazowaniu na niskich biegach, może dojść do przegrzania silnika z uwagi na znacznie mniejszą w porównaniu z s-51 powierzchnię użebrowania głowicy i cylindra....ale są to tylko hipotetyczne przypuszczenia...........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie posiadalem wersje S50 bardzo sobie chwalilem roznice w konstrukcji nie wielkie z czesciami nie bylo problemu!

 

Zdjęcie mojego dostepne na www.bikepics.com wystarczy klinac na link w podpisie tam juz jest jako pierwszy!

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

s50 byly produkowane do 1979roku rozni sie troche silnikiem od s51 ale polowa czesci pasuje od s51(inny jest wal, tlok jest troche dluzszy, cylinder i glowica sie troche roznią)

 

[ Dopisane: 30-12-2005, 22:30 ]

ja kupywalem do swojego s50 troche czesci i dostalem wszystkie od reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w konstrukcjach niewielkei i wątpię, żeby to wpływało na mniejszą lub większą awaryjność. Różnice w silniku to skrzynia biegów, cylinder, głowica, tłok, wałek rozruchu. Dostęp do części, tak jak do S51 w większości sklepów z częściami, raczej nie powinno być z tym kłopotu.

 

Krążyły mity, że te silniki były lepsze, mocniejsze itp. ale to tylko mity wymyślone przez jakieś niepoważne osoby.

 

Posiadam simaka z silnikiem z S50 i moim zdaniem wygląda mniej atrakcyjniej niż S51 no ale to moje subiektywne zdanie. Jeśli się trafi jakiś fan mogę sprzedać :-P

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...