Skocz do zawartości

s50 a s51??


mwichan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Heh To prawda inny silnik acz kolwiek niektore czesci pasuja chodz by np(kosz sprzeglowy) Silnik ten byl slabszy od S51 ale posiadal nieco wiekszy moment obrotowy,Kanaly w cylindze są rowniez ulozone nizej co wplywa na charakterystyke silnika,Stylistyka ramy (to zalezy) ostatnie Modele S50 to przejscie do s51 i rama jest identyczna co w s51 z ubogą instalacją elektryczną:]To prawda ze s50 mają trwalsze silniki dowodem na to moze byc to ze w latach produkcji S50 DDR bylo w chyba swoijej najlepszej fazie rozwoju wiec i produkowane byly raczej lepsze materialy:)POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaliście że różnią się bakiem. Otóż nowsze s50 (te z ok. 1980r.) miały już baki takie jak s51. Nikt chyba nie napisał' date=' że różniły się tez przednią lampą - była bardziej kulista.[/quote'] No to przeciez napisalem ze ostatnie wypusty S50 to juz przejscie do S51 i rama jest taka sama:P:P;]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acz kolwiek niektore czesci pasuja chodz by np(kosz sprzeglowy)

 

 

Kosz sprzęgłowy jest akurat zupełnie inny niż w S 51. Miałem ostatnio okazję remontować od podstaw S 50 i miałem zjechaną tulejkę na koszu sprzęgłowym, przez co miał luz, ale jak się okazało kosz był zupełnie inny.

Większy jest również tłok, cylinder, głowica niż w S 51. Ten który robiłem miał zbiornik taki jak S 51, ale nie wiem czy był przełożny z innego czy tak miał już orginalnie. Szybszy od S 51 raczej na pewno nie był, mocniejszy również. Z częściami troche problemu jest, nawet w sklepach internetowych ciężko niektóre rzeczy dorwać. Także jeżeli miałbym wybór to na pewno wybrałbym S 51.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do s50 wsadzilem tlok od s51 i niepasowal byl zadlugi,

 

Z częściami troche problemu jest

 

to chyba w jakims lipnym sklepie tarzyles' date=' bo w zielonej w kazdym sklepie motorowerowym mieli wszytkie czesci do s50 i s51

 

[ [i']Dopisane: 31-12-2005, 15:01[/i] ]

sorka, patrzyles*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że w Zielonej Górze części są, ale w Nowym Sączu są dwa sklepy i mają tylko podstawowe częsci (uszczelki, tłoki, pierścienie i pare innych pierdółek). Do S 51 z kolei mają dokładnie wszystko.

 

[ Dopisane: 31-12-2005, 17:38 ]

Potrzebna mi była uszczelka pod głowicę to nie dostałem nigdzie a szukałem sporo. Obdzwoniłem sklepy w innych miastach i też nie mieli. W S 51 uszczelka jest kwadratowa z wycięciami na szpilki, a w S 50 okrągła jak w Jawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co dostales tą uszczelke??

 

 

Uszczelki nie dostałem niestety. Pokombinowałem trochę i dopasowałem od Jawki. Nie było to wprawdzie to co powinno być, ale było o niebo lepiej niż bez niej. Bez uszczelki moto prawie nie jechało a po wyłączeniu silnika słychać było jak ciśnienie ucieka z cylindra. Było to może spowodowane również nie splanowaną głowicą, ale uszczelka zminimalizowała w znacznym stopniu tą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, ale ja według tradycji zawsze coś tam smaruje Hermetykiem... Mr. Green

 

Metalowe podkladki hermetykiem?? Pierwsze slysze, ja zawsze wale metalowe na czysto bez niczego.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...