Skocz do zawartości

Świece...świeczki.. świeczuszki :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszytskich.

 

Prosiłbym o Wasze doświadczenia ze świecami zapłonowymi. Szczególnie mam na mysli świece Bosch. W moto japońskich zazwyczaj oryginalnie jest NGK lub Denso i przyjeło się uzywać właśnie tych. Większość serwisów zdecydowanie odradzała mi zamienniki Bosch, bo niby nie będą "chodziły" w japońskim sprzęcie. A ja wkręciłem do Virago 750 i mi hulają jak trzeba. Może te gadki o tym, że Bosch'a nie pasują to zwykła japońska propaganda?

Bo chyba zamiennik jest zamiennik i co najwyżej trzeba ustawić odstęp elektrod jak zaleca producent motocykl.

 

Szczęsliwego Nowego Śmiganiowego Roku! 8)

 

ROB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest zamiennik orginalnej swiecy to czemu nie kiedys jezdzilem na boschu w 2t i dobrze chodzily dobre zdanie mam o swiecach denso i jeszcze champion troche mniej popularne swiece ale moim zdaniem dobre ngk nie sa zle ale sa bardzo delikatne zawiodly mnie w najbardziej nieodpowiednim do tego miejscu co skonczylo sie pchaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytskich.

 

A ja wkręciłem do Virago 750 i mi hulają jak trzeba. Może te gadki o tym' date=' że Bosch'a nie pasują to zwykła japońska propaganda?

[/quote']

Swego czasu miałem V535. Dostałem od poprzedniego właściciela świecę zapasową w ilości 1 marki Champion. Dokupiłem zamiennik Bosha i założyłem. Po 6 tyś km przy okazji wymiany oleju wykręciłem obie i co się okazało. Obie były wypalone identycznie i kolejne 6 tyś przejechały bez problemu. Więc założyłem 2 x Bosch. Potem virówkę sprzedałem. Po roku przypadkiem spotkałem nowego właściciela i gość był bardzo zadowolony z motocykla, powiedział że nic nie robi pomiędzy przeglądami.

 

Te gadki o niepasowaniu to chrzanią mechanicy którzy maja prowizję w hurtowniach i pieprzą np że do Hondy to tylko Motul, a jak wlejesz Castrola to zatrzesz silnik- bo producent zaleca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedy miałem jeszcze standartowego simsona wkreciłem bosha specjalnie porzeznaczonego do niego.Kosztowała 14 zł a przejeździłem na niej niecałe 200km(czyli była droższa niż spalona beznzyna na której pojeździła)!!!Kolorek miała ładny ale niemiała iskry wogle niedawała iskry nawet jak dotknąłem elektreode i zakopałem w kopa to nic mnie niekopnęło.

Założyłem maluchowską iskre i na niej zrobiłem 4 tys km a dalej to niewiem bo simka potem sprzedałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do jakiego sprzetu ? ' date=' niektore ngk tyle kosztuja zalezy jaki model[/quote']

 

sorki- zapomniałęm

 

do gs500e

 

sygnaturka świec: DPR8EA-9

 

link do aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=78704664

 

 

najmniej za świecę w życiu zapłąciłem bodajze 23zł,stąd moje zaskoczenie, ze mogą być tansze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem NGK' date=' sygnatura 'moja'- na all 12zł kosztują/szt...

 

to nie za mało? [/quote']

Zgadza się, kidyś zakupiłem te świece do Gs-a po 9 zł/sztuka. Cena zależy od rodzaju świecy (do konkretnego modelu motocykla). Np. 1 świeczka do cebry XX kosztuje w granicach 60 PLN !

 

Dawno już nie używałem Boscha, ale kiedyś ( pamiętny OGAR200) miałem problem taki, iż świece te miały przebicie tzn. iskra uciekała, kupiłem polską iskrę i bez regulacji zapłonu "śmigałem" normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam dobrych wspomnień po stosowaniu świec Boscha, w samochodzie (dawno temu) potrafiły wyzionąć ducha po kilkuset kilometrach, nawet ISKRY się sprawowały lepiej ku memu ździwieniu. Teraz, od lat, do wszystkiego co jeździ, również do sprzętów klientów, jak i swoich pakuję NGK.

 

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bede juz wymienial juz drugi komplet swiec NGK, i zero problemow. A wymieniam tylko dlatego, bo ksiazka serwisowa tak mowi. Po tym przebiegu jakos nie widze oznak, zeby cos zlego sie dzialo. Wymieniam bo koszt jest maly (50 zeta za komplet), ale dla wlasnej checi wiedzy mam pytanie-czy jak sie ze swiecami nic nie dzieje, sprzet chodzi normalnie, ale producent zaklada wymiane swiec co 12 tys km-to czy jest to zabieg konieczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent zaleca bo gwarantuje bezawaryjny przebieg np 12 tys km dla danej świecy standardowej. Później mogą pojawić się jakieś skazy wynikające z pracy w ekstremalnych temperaturach, np mikropęknięcia izolatora. Skutkiem świeca nie daje iskry takiej jak należy, a to skutkuje gorszą pracą silnika.

Ja wymieniam świece wg zalecenia, chociaż wygląda dobrze. Cena to ok 12 zł (NGK DPR8EA-9) w warsztacie u Marcina. Ta sama jest w Larssonie.

Inni wyznają szkołę, że dopóki pali to nic nie ruszać. Ale wtedy może w trasie być niespodzianka, zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do gs500e

 

sygnaturka świec: DPR8EA-9

 

Bosch'owski zamiennik to świeca XR 5 DC (nr kat. 0.242.145.500)

Cena w sklepie motoryzacyjnym ok. 12,50 za sztukę. Porównywalna cena, wiec cena z Allegro to żadna rewelacja. Trzeba tylko sprawdzić i ewentualnie ustawić odstęp elektrod zgodnie z danymi serwis. motocykla (Bosch ma 0.6mm)

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

slyszalem ze ngk bardzo sie zalewaja ;) niestety sam sie o tym przekonalem i to nie raz!! prosze o pomoc - do cbr f3 98' zaleca sie NGK CR9EH-9 niestety sa dosc drogie, zna ktos jakis zamiennik??? i jaki moze byc powod ze moto zalewa swiece??

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79196210

 

Pozdro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...