Skocz do zawartości

Dziwne dźwięki - Suzuki DR800S


hikor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... ze słuchu przypominają dzwonienie lub raczej metaliczne stukanie. Pojawiają się gdzieś w okolicach silnika tylko podczas jazdy: jak odpuszczam gaz na biegu; jak wysprzęglę też się pojawiają ale jakby dyskretniej. Podejrzewam, że ma to związek z jakimś elementem układu napędu. Czy to może być łożysko wałka na którym jest osadzona zębatka zdawcza łańcucha napędowego czy sięga to gdzieś głębiej? Czy wymiana tego łożyska wymaga rozpołowienia silnika?

Dzięki i Wesołych Świąt życzę wszystkim Forumowiczom.

hikor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może nastepuje spalanie stukowe

Raczej nie, ponieważ zjawisko to występuje jak odpuszczam gaz lub wysprzęglam i obroty spadają - silnik nie jest obciążony.

 

a moze lancuc walkow rownowazajacych? Albo blacha pod silnikiem

Też nie. Niedawno wymieniałem ten łańcuch razem z naciągaczem. Pod silnikiem BIG-i nie mają blachy tylko plastik :evil:

 

A może masz po prostu luźny łańcuch napędowy i uderza on intensywnie o rolkę w okolicach łożyskowania wahacza ?

To było pierwsze, co sprawdziłem. Łańcuch napędowy o nic nie haczy i jest napięty prawidłowo. Poza tym przejechał dopiero ok. 5000 km-ów.

 

Jako potencjalne miejsce mogę dodać kosz sprzęgłowy.

Martwi mnie to, ponieważ też dopuszczam taką możliwość.

Ma ktoś jeszcze jakieś sugestie?

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to metaliczne stukanie w okolicy cylindra to prawdopodobnie luz na sworzniu.

Najbardziej jest slyszalny podczas ruszania i na niskich obrotach.

Jezeli dzwiek bedzie sie nasilal w miare nawijania kilometrow - radzilbym to szybko sprawdzic.

Tutaj mozesz jeszcze poczytac:

http://www.dr650rs.info-euro.com/forum/ind...rum=5&topic=838

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli jest to metaliczne stukanie w okolicy cylindra to prawdopodobnie luz na sworzniu.  

Najbardziej jest slyszalny podczas ruszania i na niskich obrotach.

Jak ruszam, jadę normalnie, przyspieszam, to żadnych obcych dźwięków nie ma. Jedynie jak odpuszczam gaz lub wysprzęglam (ciągle jadąc). Wszelkie luzy w układzie korbowo-tłokowym, rozrządzie, skrzyni biegów wykluczam, ponieważ moto jest po gruntownej generalce.

Dzięki i liczę jeszcze na jakieś sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze lancuc walkow rownowazajacych? Albo blacha pod silnikiem

Też nie. Niedawno wymieniałem ten łańcuch razem z naciągaczem...

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

 

Jak niedawno wymieniales to napnij teraz bo na początku zawsze się trochę poluzuje i to pewnie on (ja musialem naciągać po paru tysiącach km). A zaglądnąć do sprzęgła zawsze możesz to akurat nie problem i chwila moment

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykrec korek wlewu oleju przy pracujacym na luzie silniku.

Jesli uslyszysz gluchy lomot z komory sprzegla' date=' to jest to wlasnie kosz sprzeglowy.[/quote']

Jak stoję to obcych dźwięków nie ma ale jutro sprawdzę. Dzięki za zainteresowanie. Jakby ktoś jeszcze miał jakiś pomysł to proszę śmiało pisać :evil:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...