Skocz do zawartości

Piszczące hamulce


stesiu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

byc moze juz bylo na tan temat na forum ale uzywajac opcji szukaj zasypalo mnie taka iloscia linków do postow ze po 10 stronie zrezygnowalem z poszukiwan i postanowilem napisac nowego!!!

mam takie pytanie:co moze byc powodem piszczacych tylnich hamulcow bebnowych??dodam ze moto jest z roku 81' wiec juz pewnie troche przeszlo:)sprzedawca twierdzi ze nie powinno to szybko sprawiac problemow.kolejne pytanie to jak moza sie tego pozbyc??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam ten problem i moto z podobnego rocznika, bo 1983. Szczęki są prawie nowe a jednak piszczą. Cały sezon przejeździłem i nie przestały a nie chce mi się tego rozkręcać bo sporo roboty z powodu 2 tłumików. Może któregoś długiego zimowego wieczora się za to wezmę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys znajomy narzekał że mu piszczą hamulce przy rowerze.. w żartach kazałem mu WD-40 posmarować..

 

po paru dniach stwierdzil, że przestało piszczeć, ale "coś chyba przy okazji rozregulował, bo niechcą hamować.. ale już

nie piszczą.."

ja tak robiłem jak miałem v-breaki, 3-4 hamowania i brzytefki były ;)

wd-40 różne świnstwa usuwa

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak robiłem jak miałem v-breaki' date=' 3-4 hamowania i brzytefki były ;)

wd-40 różne świnstwa usuwa[/quote']

 

przecież to jest tłuste a tlusta powierzchnia jak trze o tłustą to raczej jest poślizg a nie zwolnienie po przez tarcie. To może lepiej nalać oleju do piasty będzie cały czas tłusto???

 

zaleca sie odtłuszczenie szczek dynksem, nitro, albo ekstrakcyjną a wy mówicie żeby nalać wd 40 srodka pentrującego i smarującego to chyba coś jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieramy szczęki papierem ściernym gradacji 120, bęben także. Następnie wszystko myjemy w benzynie ekstrakcyjnej lub w nitro. Nie wolno w paliwie bo na bank będą piszczeć!

Szczęki przecieramy aż zetrzemy szkliwo pokrywające okładzinę.

W moich gratach pomaga zawsze.

Powodzenia.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie.. ja wiem ze sie nie smaruje klockow zeby nie piszzcaly ;)

 

niektorzy chyba nie zauwazyli cudzysłowia - czyli słów które usłyszałem od kolesia któremu w żartach kazałem posmarować klocki ;)

 

 

a na piszczenie V-breake - najlepsza jest dokładna regulacja ;)

jak sie przyłożysz do regulacji V-breake w rowerze (co nie jest łatwe w tańszych - prymitywniejszych wersjach), to rowerek robi przecudowne stopp(i)e ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...