Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To i racja ale dlatego pytam bo już się spotkałem ,że powinno być 0,12 i 0,08 a jeszcze ktoś inny twierdzi, że 0,05 na wszystkich. Czyli twoje 250 chodzi na tych ustawieniach co pisałeś i silniczek pracuje ładnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i wybrałem się chińskim wynalazkiem w Bieszczady, na zlot do Leska. Wyjechałem w piątek popołudniu a wróciłem w niedzielę, przejechałem 809km i maszyna spaliłe mi 22L benzyny, czyli niecałe 100zł.

Spalanie 2,75L/100km mnie zaskoczyło, bo po samych Bieszczadach miałem dodatkowo pasażerkę.

Zwiedziłem sporo i było pięknie i bardzo ciepło. Myślałem, że po górach w takie upały i jeszcze w dwie osoby będę musiał się co jakiś czas zatrzymywać by schłodzić silnik a tu nie maszyna szła jak przecinak, po serpentynach w góre musiałem ujmować gazu bo bym nie wyrobił na zakrętach. Motorek bardzo mile mnie zaskoczył, no ale jak to w chińskich sprzętach bywa nie jest wszystko cacy.

Jak jade w dwie osoby to na większych nierównościach słychać skrzypienie z tylnych amortyzatorów, w pojedynke tego nie ma, następna rzecz to jak w drodze powrotnej do domu w Strzyżowie zatrzymałem się przed zamkniętym przejazdem kolejowym i zgasiłem sprzęta. Pociąg przejechał, ja na rozrusznik a tu ani ani.... No i szukaj wiatru w polu. Odkręciłem dekielek i przystawiłem śrubokręt do przekażnika i motor pali.

Ucieszyłem się, że to nie rozrusznik padł tylko przekaźnik no ale niesmak jest.

Przejechane mam ponad 5tyś km i to pierwsza poważna usterka w tym sprzęcie, nie przeszkodziło mi to jednak kontynuować jazdy. Oczywiście ciśnienie mi podniósł i musiałem to jakoś rozładować, więc manetka gazu głównie pracowała w górnym zakresie, przez reszte trasy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na spokojnie to 80 do 90km/h ale można też utrzymywać 110 ale drgania wtedy są większe i trzeba robić co jakiś czas przerwe, by mrówki przestały ganiać po tyłku. Przy prędkości 120km/ h zaczyna ryczeć i szkoda silnika a drgania są tak duże, że zaczynasz cały przesówać się po sprzęcie i trzeba się mocno trzymać by nie zostać gdzieś na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

80-90 km/h. Dokładnie tyle mogę dłuugo jechać na swojej 125-tce. Ale ona nie ma żadnych drgań na szczęście, choć ma tylko jeden cylinderek i silnik (chiński :) ) na sztywno mocowany do ramy :flesje:

Myślałem, że jednak Twój motocykl może jednak te 100;h w trasie jechać bez wibracji. Ciekawią mnie chińskie moto - sam o takim myślałem iwierzę, że ich jakość będzie się poprawiać :) Już się ponoć troszkę poprawiła w niektórych modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drgania są,nie ma co ukrywać, jednym to przeszkada a innym nie. Zobacze jak będzie po regulacji zaworów bo nadal mam to co chińczycy ustawili.

A co do przekaźnika, który mi nawalił to rozebrałem go i lut puścił, najprawdopodobniej był zimny i załatwiły go drgania. Zlutowałem ponownie i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyregulowałem zawory po 5tyś. Dwa delikatnie przestawiłem a reszte nawet nie ruszałem. (ssący 0,1mm a wydechowy 0,15mm). Motorek chodzi równiej, przy prędkości 100km/h drgań prawie nie ma. Na jeździe próbnej osiągnołem bez problemu po równej drodze 130km/h. Może by się udało jeszcze coś naciągnąć ale droga mi się skończyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam nadzieje,ze nikogo nie urazilem moim zdaniem na temat chinskich motorków - a jesli tak to sorki :) mam takie zdanie bo kolega kupil sobie takie cudo i ciagle jezdzi z nim do sklepowego serwisu - w prawdzie z pierdolami ale ciagle cos jest nie tak - moze zle trafil... POZDRAWIAM WSZYSTKICH!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz konkrety co to za sprzęt, jaki rocznik, przebieg i u kogo kupiony, bo nie wszystkie chińczyki się psują.

Dużo zależy też gdzie w Polsce kupiłeś bo jedni skręcają dobrze a inni nie i się potem rozlatuje.

To tak jak byś miał opla i twierdził, że wszystko co niemieckie to badziewie.

Niech ludzie wiedzą co warto kupić i gdzie a co lepiej omijać z daleka.

Konkrety, konkrety a nie komuś coś tam gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że jeśli tyczy się chińskich motocykli, to nie jest tak źle. Te firmy dopiero raczkują (jeśli chodzi o wymagania i jakość europejskich użytkowników dróg). Z każdym rokiem będą udoskonalać swoje sprzęty. Przecież japońska wielka czwórka też miała problemy jak wypuszczała pierwsze modele.

Uważam że za kilka lat będzie to alternatywa względem japońców.

Aha, części zapewne też będą tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luca - jest to motocykl o nazwie Wektor poj. 250 zakupiony w Tomaszowie Mazowieckim - wczoraj rozmawialem z włascicielem tej maszynki i własnie przestal mu działac starter od rozrusznika... moze zle trafił ale nie tylko on ma problem z tego typu motorkiem. Natomiast jesli chodzi o cene to faktycznie jest kuszaca - no i nie ma co zbyt wiele wymagac za taka kase. POZDRAWIAM :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ma złe przeżycia z modelem 150/180cm3, bo nonstop mu coś dzwoni jak jedzie, a ostatnio odpadł mu prawy podnożek (nagle pękły 2 śruby) :|

Zależy na jaki się trafi i tyle, ale ogólnie z tego co wiem to jest niezadowolony z zakupu, a narazie przejechał na nim ok. 1300km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...