Skocz do zawartości

JINLUN - Made in China


voti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak napisałes jechał po pijaku wiec pierdolniety i jak pierdoła jeżdzi i traktuje swój motocykl :] wiec nei ma oczym gadać. NIe żaden łąńcuch ani nic on stuka na postoju i stuka tak jak by na wale i to jest problem bo jak sie ucho przyłoży to idealnie w zagłebieniu miedzy chłodnicą a silnikiem

 

 

Nie chce sobie wyrabiać zdania o marce na podstawie jednego motocykla, ale uwierz mi, tamten...

 

a na kilku zlotach byłem więc wiem jak można traktować sprzęty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wlascicielka skutera,ktory pochodzi z Chin. Przejechalam nim 1800 km (kupiony byl w kwietniu 2005). Wrazenia bardzo pozytywne. Z poczatku rzeczywiscie trzeba bylo wszystko podokrecac,ale w tej chwili juz nic sie nie odkreca i jest oki. Jestem zadowolona,bo chodzi cichutko(4-suw) nie psuje sie, malo pali i nie byl drogi. Chcialam kupic nowy skuter. Na Suzuki Katane za 6500 nie bylo mnie stac, wiec moj wybor byl prosty. W przedziale 3000-4000 sa tylko azjatyckie sprzety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam nic więcej, to mi się udało znaleźć przez jakiegoś gościa w internecie. Po prostu naprowadził mnie na ten link.

Ciekawy jestem, czy w serwisie dostaną coś konkretnego, bo jak ja szukałem z ciekawości co w środku siedzi, to żadn serwis nic nie miał poza instrukcją obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych rysunków wynika, że silnik zbudowany jest dosyć prosto, wałek rozrządu napędzany jest poprzez łańcuszek idący centralnie między cylindrami. Zawory nie są ustawiane hydraulicznie, tylko trzeba je od czasu do czasu regulować. Pytanie jaki luz powinien być na ssących i na wydechowych? Z tego co widać to łańcuszek napędzający rozrząd nie ma napinacza, więc jak się wyciągnie to będzie się obijał o obudowę (jak w maluchu) ale nie powinno to wystąpić po przejechaniu 3 tyś, tylko po 30tyś.

Pompa olejowa jest chyba napędzana zębatką z wału i tam nie za bardzo ma się co tłuc.

Jedyne co to ten rozrząd albo coś w produkcji źle wał został poskładany, źle wyważony i zaczyna się odzywać. Sam nie wiem i się zastanawiam co to może być, może to jakaś głupotka się poluzowała i wnerwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Overkill co tam z twoim moto, byłeś w poniedziałek na serwisie?

Dopiero dzis go oddałem, ale dowiedziałem sie że gdzieś na forum z maniakami chińskich skuterów (po angielsku jakieś fora) są linki do stron z pełnym opisem jak regulować zawory i wszystko inne. Spróbuj poszukać jak cos znajdziesz - odezwij sie, ja jak bvede coś wiedzieć napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś znaleźć, maniaków skuterów jest ogrom.

Przewierciłem w swoim Jinlunie rury wydechowe wiertłem 12mm. Przebiłem się przez dwie komory i o dziwo maszyna nie zrobiła się głośniejsza. Zmieniła się tylko barwa dzwięku, teraz jest bardziej basowy, fajnie dudni w tłumikach. Mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko coś znaleźć, maniaków skuterów jest ogrom.

Przewierciłem w swoim Jinlunie rury wydechowe wiertłem 12mm. Przebiłem się przez dwie komory i o dziwo maszyna nie zrobiła się głośniejsza. Zmieniła się tylko barwa dzwięku, teraz jest bardziej basowy, fajnie dudni w tłumikach. Mi się podoba.

 

Jaki patent, mam nadzieje że nic ci sie przez to nie spieprzy. Ja narazie taki ryzykant nie jestem, szkoda mi go niszczyć

 

Swojadrogą moze przewierć wiekszym wiertłem nie pamietam jak itam otwór jest ale z 14 by sie zmieściłą chyba. pozatym zastanawiam sie czy nie ma do motocykli takich nakładek jak sie w samochodach montuje by polepszyc dzwiek.

 

Aha i motor moze odbiore jutro to coś napisze

Edytowane przez overkill
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak zostawie bo jest nieźle. Dzwięk mi się podoba a jak jest za głośno to komfort jazdy spada.

Śilniczek pracuje fajnie i jakby dostał trochę więcej wigoru, na obroty zbiera się bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...