Skocz do zawartości

Jak to zdjąć??:)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ej chłopaki ( i dziewczyny) jak odkręcić manetki z kierownicy?? Te cholerne kapsle zdejmuje się za pomocą jakiegoś specjalnego klucz?? Kapsle zaznaczone na zdjęciu :P yamahavirago53591bikepics24741.jpg

Chce zmienić kierownice a manetek nie potrafie zdjąć, masakra...

 

[ Dopisane: 12-12-2005, 19:14 ]

Jeszcze dodam że ręcznie nie dałem rady tego odkręcić, a kombinerek nie chce używać...wiadomo chyba dlaczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he. he ... :D ja to opanowałem... manetki łapiesz za końce -tam przy przełącznikach - i tak jakbyś chciał zsunąć je. Po prostu łapiesz końcówkami palców za chromowany koniec /przeciwny niż ten który zaznaczyłeś/ i zsuwasz manetkę - idzie jak po maśle. Uważaj żebyś nie zniszczył - nie kombinuj z tymi zaślepkami, często są nierozbieralne... zaatakuj z drugiej strony...

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy gadacie :D To sie najzwyczajniej w swiecie sciaga... bez zadnych srob... bez zadnych kombinacji. Pamietam jak raz w trasie (pare godzin w deszczu) manetki zaczynaly mi sie rozjezdzac (znaczy spadac) i malo co nie zgubilem tej "zaslepki" (no tej zaznaczonej na zdjeciu :D). Wiec jak co to moze nalej wody :D A tak na serio to pewnie Szafir ma dobry pomysl. Ale gdyby nie szlo to sproboj z woda :twisted:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko - musi pójść. /zmieniam kierałę co 2 sezony :D/. W starszych sprzętach, gdzie były manety cienkie, gumowe to nie było innego sposobu -albo rozciąć albo zsunąć tylko tym sposobem - ten patent mi sprzedał stary motocyklista ...

PS.

nierozbieralne tzn, że w jednym kawałku :lol: , można je ściągnąć /a nawet później założyć :lol: .../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasiu - ja tam bym upier**olil boszem przy samej manetce, a pozniej rozwiercil na odpowiedni wymiar ;)

a tak powaznie - bedziesz w weekend w domu? jesio tak, to po drodze z uczelni moge podskoczyc i moze cos pomoge :D

 

W starszych sprzętach, gdzie były manety cienkie, gumowe to nie było innego sposobu -albo rozciąć albo zsunąć tylko tym sposobem
- goowno prawda :D odkad pamietam, to gumowe manetki od zabytkow ( jak i rowniez rowerow) najprosciej sie sciaga sprężarką (dmuchasz w zewnętrzny koniec jednej gumy, w 2 zatykasz dziurke na koncu, zsuwasz jedną z manetek, pozniej zatykasz dziure w kierownicy reka, dmuchasz w 2 manetke i w trakcie dmuchania ja wysuwasz :D patent prosty jak sikanie.. i bardzo skuteczny ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam jak raz w trasie (pare godzin w deszczu) manetki zaczynaly mi sie rozjezdzac (znaczy spadac)

miałem to samo, tylko że przez wysoką temperature powietrza :D pomaga owinięcie kierownicy taśmą izolacyjną i ponowne naciagniecie gumy na instrument :mrgreen:

 

a manetki gumowe dosyc łatwo nakłada się własnie wsadzając je na kilka minut go goracej wody (tylko warto miec póżniej na łapach robocze rękawiczki :D )

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie najzwyczajniej w swiecie sciaga... bez zadnych srob... bez zadnych kombinacji.

Potwierdzam. W 535 te plastiki wchodzą tam na wcisk więc i z wyjęciem nie powinno być problemu. Ze zdjęcia widzę że masz oryginalne "rogi" więc nie powinno być z tym problemu, chyba że poprzedni właściciel przy monatażu (o ile je zdejmował) zastosował klej. Same manetki też schodzą bez problemu :D

 

Daj znać jak poszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...więc nie powinno być z tym problemu,  chyba że poprzedni właściciel przy monatażu (o ile je zdejmował) zastosował klej...

Miałem tak w swojej Virago, z tym, że były założone na jakimś silikonie. Pomogło mocne grzanie suszarką do włosów.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...