Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wydaje mi się, że żaden kask nie jest seryjnie produkowany i sprzedawany z ciemną szybą. Niekiedy do katalogów wstawiają szybę ciemną, a przy zakupie okazuje się, że jest jasna. Poza tym jasną szybę trzeba mieć w domu, bo nie da rady jechać w nocy w ciemnej szybie, przecież. Koszt szyby ciemnej waha się od 110 zł w najtańszych kasakach do 350 zł (np ARAI, SHOEI czy SUOMY w modelach z lustrem

 

dla zainteresowanych wrzucam link zdjęcia i krótkiego opisu Dominika Suomy'egohttp://www.pari-shop.de/index.htmld_SUKSBT08_Suomy__Booster_Mono_Metal_silber360.htm

 

Szkoda, że wyskakuje wersja malowana na srebrno. Mój trzeba poszukac w spisie - Suomy Crazy Booster Retro, czarny mat malowany w szachownicę, na styl retro. Oto obrazek:

 

Suomy.jpg

 

 

Marco - z tym spaniem to masz poniekąd rację - ja w sowim paradowałem przed lustrem jak jakiś pojeban..., albo co najmniej Robert de Niro w "Taksówksarzu".

Mam nadzieję, że obejrzę Twojego Suomy'ego w niedalekiej przyszłości.

Pozdrawiam i do zobaczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

PS - co do tych Intergrali to one kolorystycznie są takie same, po prostu zdjęcie robione było innym światłem. Różni je to, że model II z 2003 roku ma dodatkową "płetwę" na czubku, która pełni - poza tym, że fajnie wygląda - funkcję wywoetrznika. Model z 2002 tego nie ma.

 

Jadtiger - mam nadzieję, że poza wyglądem i atrakcyjną ceną (500 zł to naprawdę jest mało, jak na kaski) zwrócisz też uwagę na to, jak kask leży Ci na głowie, czy dobrze "wypełnia" głowę, czy się nie rusza, czy nie cisnie nigdzie, czy zapięcie jest dla Ciebie odpowiednie, czy środek ciężkości jest dobrze umieszczony. Pomyśl też, gdzie kupisz szybkę, mocowania, wloty powietrza, gdy coś się z nimi stanie złego? Nie będziesz jeździł moto, czy pojedzieś autem do Berlina, do Lousia kupować duperele warte pare euro... Nie daj się wpuścić w maliny ładnym wyglądem, bo to nie zawsze idzie w parze z jakością i bezpieczeństwem (sorry za banały, ale zwróć uwagę, że np Roof robi bardzo podobny kask do tego lousiwowskuiego, ale kosztuje blisko 2000 zł, a jego jakość jest naprawdę pierwsza klasa).

PS. O ile się nie mylę, do Lousia trza się pofatygować osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Louis nie sprzedaje swoich artykułów wysyłkowo ? Zresztą zapytam niedługo w salonie motocyklowym o ten kask. Może polecą mi podobny w zbliżonej cenie.

A to jak leży i czy pasuje to będzie mi ciężko sprawdzić jeśli nie mają takiego kasku na miejscu. Ale mam nadzieję, że w miarę użytkowania się wyrobi i dopasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie tematu o kupowaniu kasku. Były całe wywody o tym, że wysyłkowy zakup obciążony jest zajebistym ryzykiem. Ten sam rozmiar u różnych producentów może się dość znacznie różnić, nie wspominając o indywidualnych rzeczach - czy dobrze pasuje do głowy. Każda głowa jest inna, mimo że wyglądają podobnie.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt szyby ciemnej waha się od 110 zł w najtańszych kasakach do 350 zł (np ARAI, SHOEI  czy SUOMY w  modelach z lustrem

 

Marco - z tym spaniem to masz poniekąd rację - ja w sowim paradowałem przed lustrem jak jakiś pojeban..., albo co najmniej Robert de Niro w "Taksówksarzu".  

Mam nadzieję, że obejrzę Twojego Suomy'ego w niedalekiej przyszłości.  

Pozdrawiam i do zobaczenia

Dominik troszkę przesoliłeś z ceną kolorowej szyby przynajmniej do Suomy

http://www.moto-rex.pl/cennik_suomy.html

cena szybki do Gun Wind 180zł

nie jest tak źle chyba się skuszę na takową

co do obejrzenia mojego to jakoś niemogłem wypatrzyć cię wczoraj pod Stajnią :oops: :cry: może z powodu tego tłumu

ale nic to będzie inna okazja co się odwlecze to nieuciecze

umówimy się za 2 tygodnie bo od poniedziałku mnie niema (urlop :lol: ale tylko tydzień :cry: ) tak więc za 2 tygodnie wymienimy uwagi o kaskach live (rozmowy w toku :lol: )

na osłodę zdjęcie

bostrom.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj sobie tematu o kupowaniu kasku. Były całe wywody o tym, że wysyłkowy zakup obciążony jest zajebistym ryzykiem. Ten sam rozmiar u różnych producentów może się dość znacznie różnić, nie wspominając o indywidualnych rzeczach - czy dobrze pasuje do głowy. Każda głowa jest inna, mimo że wyglądają podobnie.

 

Tylko co ja mam w takim zrobić jak takiego kasku nie ma u nas w żadnym salonie, żeby przymierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić do wyboru:

- zaryzykować, że wydasz 500 zł na kask i będziesz sadził joby, że nie wygodny, nie dobry, za duży, gdzieś uwiera, ... (miałem trochę za duży kask - przy 120 opierał mi się o brodę - kurwicy można dostać)

- kupić co innego średniej klasy w kolorze czarnym (barwiony w masie - koło 100zł taniej, lakierowany może być matowy), dokupić czarną szybkę i się cieszyć.

- znaleźć kogoś, kto ma kask Streetfightera z Louisa, przymierzyć, pooglądać, pomacać i zamówić taki sam (lub wg. obserwacji mniejszy/większy)

- pojechać do Larssona (jest w Trójmieście) i zapytać o Roofa. Za 700zł chyba widziałem czarnego w Wawie w Larssonie.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza mi się wydaje ostatnia możliwość...

Trzecia od razu odpada bo nie znam nikogo kto miałby taki kask. Druga też nie najlepsza bo bym musiał chyba sam na matowo lakierować (nigdzie w salonach w 3mieście nie ma matowych kasków). Pierwszą wybiorę w ostateczności, a nuż akurat idealnie trafię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie ma matowych kasków?????

Nolan N60 jest na 100% w wersji czarny mat. Nie ma bata. Każ sobie przywieźć, płacisz i tak wg. cennika. O malowaniu samemu zapomnij. Nie po to się kupuje nowy kask w salonie za zauważalne pieniądze, żeby go później przemalowywać.

Socjalizm już się skończył.

Jak Ci nie przyślą, to możemy się umówić - przelejesz mi kaskę na konto, ja sie przejdę do Boldoru i wyślę Ci kask w paczce. Z tym z resztą można pokombinować i ustalić najlepszą metodę zakupu.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że żaden kask nie jest seryjnie produkowany i sprzedawany z ciemną szybą. Niekiedy do katalogów wstawiają szybę ciemną, a przy zakupie okazuje się, że jest jasna. Poza tym jasną szybę trzeba mieć  w domu, bo nie da rady jechać w nocy w ciemnej szybie, przecież. Koszt szyby ciemnej waha się od 110 zł w najtańszych kasakach do 350 zł (np ARAI, SHOEI  czy SUOMY w  modelach z lustrem

 

A co powiesz na 130 euro za szybke do nolana x-901? Szczena mi opadla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że żaden kask nie jest seryjnie produkowany i sprzedawany z ciemną szybą. Niekiedy do katalogów wstawiają szybę ciemną, a przy zakupie okazuje się, że jest jasna. Poza tym jasną szybę trzeba mieć  w domu, bo nie da rady jechać w nocy w ciemnej szybie, przecież. Koszt szyby ciemnej waha się od 110 zł w najtańszych kasakach do 350 zł (np ARAI, SHOEI  czy SUOMY w  modelach z lustrem

 

A co powiesz na 130 euro za szybke do nolana x-901? Szczena mi opadla.

ja pierdziele 8O 8O :twisted: :D SZOK

do mojego w Polsce w salonie 180zł :? widze że niejest tak żle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
A co powiesz na 130 euro za szybke do nolana x-901? Szczena mi opadla.

 

Niestety. najtańsza ciemna szyba do ARAI kosztuje 250 zł w detalu. Z dodatkowym lustrem (może być zwykła lustrzanka lub kolorowa) - 350 zł. Buuuuu! Zdzierstwo!

No ale chciało by się mieć. I jakoś nie można się powstrzymać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oba extra. Szczególnie ten X-lite. Nigdy nie miałem Nolana. Może kiedyś.

 

Ten pierwszy jest tez X-lite. No i sa duzo tansze w porownaniu z Arai lub Shoei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...