Skocz do zawartości

Kaskowy ranking


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie :( badzo powazne;) zebym sie nie zawiesc na kasku w sumie do wszystkich oto kaski ktore mi sie podobaja i ktorys z nich ma mi dluuugo i dobrze sluchyc i nie moge na niego narzekac ze szybka nie szczelna (co jest najwazniejsze) czy paruje .Pomozcie :notworthy: aaha kask jest na motocykl kawasaki zzr1100 oto one:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1384451 jaka jest rioznica miedzy 1 i 2 ??

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1384498

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....oducts_id=10838

 

http://www.moto-akcesoria.pl/product_info....roducts_id=7371 moze ktos ma?? szybka jest szczelna?

 

moze ktos cos jeszcze poleci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kask nr 4 kategorycznie odradzam z tych 4 wymienionych. Dlaczego? Spojrz z czego wykonany jest ten kask! I odradzam kaski typu ,,jet". Powyzej 120, wiatr wpada do srodka kasku kazda szczelina i jest nieprzyjemnie glosno

Jesli mialabym osobiscie wybierac, to najprawdopodobniej wybralabym pozycje nr 2 czyli AGV TI TECH

Jesli kupowac dobry kask i wydac na niego pieniadze, to niech juz on bedzie karbonowy tudziez karbonowo-kevlarowy. A jaka jest roznica? Przejdz sie do jakiegos sklepu motocyklowego i popros o kask wykonany z termoplastiku i kask z karbonu. Scisnij go mocno-najlepiej wsadz go pomiedzy uda-wtedy zobaczysz roznice i raczej wybierzesz produkt wykonany z lepszego materialu. W razie klopotow czy jakichkolwiek pytan, w miare swoich mozliwosci-sluze pomoca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Shark'a odradzam.kolega ma i nie jest do końca zadowolony. Nie pamiętam w tej chwili na co dokładnie się skarżył, ale wiem, że nie jest w 100% zadowolony. Za tą kwotę polecam Nolan N93 (teraz to juz pewnie nie kupisz, bo wszedł N94 - więc polecam ten). Mam N93 i jestem zadowolony w 200%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@qla.... na moją łepetynęteż nie każdy integral włazi, choć teoretycznie rozmiar się zgadza. Jednak wiele wchodzi bez problemów. Jeżdżę w szczękowcu, bo jest jednak duuużo wygodniejszy we wkładaniu. Zwłaszcza, że jestem okularnikiem. Kasków się trzeba naprzymierzać. Trzeba sprawdzić wiele firm. Na przykład ja bardzo źle czuję się w ogólnie chwalonym Shoei'u.

 

@mily_mk. Kask JET, to kask bez ochrony żuchwy. Takich używają policje wszystkich krajów (chyba) oraz wielu czoperowców. Jest to kask o wiele mniej bezpieczny, ale wygodny (zwłaszcza ma miasto). Zwykle też jest o wiele glośniejszy od integralnych lub szczękowych. Muszę przyznać jednak, że mój jet jest wyjątkowo cichy, cichszy od wielu integrali i szczękowców. Pod jednym warunkiem: odsunąć od twarzy szybkę o jeden ząbek. Chyba składał go jakiś pijany Chińczyk.

 

 

Pozdrówka

Edytowane przez drogowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa przegladajac oferty widze ze duzo AGV-ow ma ciemna szybke i mam pytanie zwaizane z tym czy latwo kupic zwykla szybke a dokladniej mowiac szybke do tego czegos http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C1384498- Qrcze czy w kasku za 600-800 zl nie bedzie za glosno i wiatr przy 160 nie bedzie dawal mi po oczach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciemna szybka jest tylko na zdjeciu. jak kupisz kask to dostaniesz z normalną - jasną, nie martw się. W kasku za 600-800 zł raczej nie będzie ci wiało po twarzy, a jeżeli chodzi o hałas to niektóre te droższe kaski wcale nie są cichsze. Polecam kask z deflektorem pod brodę i na nos - bardzo dobrze tłumią hałasy i w kasku jest o wiele ciszej dzieki nim.

Edytowane przez Groszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrcze a polecacie cos konkretnie za taka kase :/ bo juz ogladam takie po 1000-1200 :/ a tu jeszcze qrtka spodnie buty ;( rekawice i mi wychodzi 4000 ;(.............. :biggrin:

CHooooooopie :biggrin:

Ja to się ubrałech w czerwcu na motobajzlu:

spodnie używka - 150zł

kurtka nówka - 450zł

rękawice - 140zł

Buty(allegro) - 190zł

Kask - 620zł

Wymiana zamka w kurtce i spodniach, aby pasowały ze sobą - 25zł.

Wrażenia z jazdy bezcenne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co to znaczy " kaski typu ,,jet"" ?

kask z otwierana szczeka do gory

 

 

dzis ogladalem kaski formy shoei - ale cena byla taka 1800zl ze sie zszokwoalem :/ adu....

Najlepiej przejedz sie np. na Wiertnicza do Motostore do Tadka i popros o jakis dobry rabat. Tadek powinien zjechac z ceny tak, zebys byl zadowolony. A jak nie to chyba najlepiej zglosic sie do bezposredniego dystrybutora kaskow Shoei w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kask z otwierana szczeka do gory

 

Hmm... dla mnie jet to był zawsze kask bez szczęki, z taką dużą szybką zasłaniającą całą twarz. Coś pomiędzy orzeszkiem a integralem :icon_razz: Dobry na choppera i skutera :)

Kask z podnoszoną szczęką to szczękowiec :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Vatzeque chodzi o to ze ja chcem miec nowe rzeczy a nie czyjes:) moja dziewczyna nie toleruje uzywanych rzeczy na sobie(moja cafi) bo z nia o tym gadalem ostatio :) i cos marudzila.Tylko ceny mnie wystraszyly cholernie!!!! kask ok 1000-1200 spodnie z kurtka to bedzie zapewne 1500-2000 buty ok 500 rekawice 200-300 rachunek jest prosty :/ jak nie wygram w totka to za co bede jezdzil a dziewczynki trzeba sie sluchac :icon_twisted: bo w koncu na niej bede siedział:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • grizzli odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...