Skocz do zawartości

Czym zmyć klej po naklejkach?


MZrider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja klej po roznego typu naklejkach zawsze zmywam specyfikiem który dostaje co roku od babci pod choinke. Ten super środek to woda po goleniu BOND (babcia kupuje to chyba w Biedronce).

Raczej nie kosztuje wiecej niz 5zł, a bierze wszystko jak leci :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pościągałem naklejki ostrzegawcze ze zbiornika i plastików to został taki syfiasty klej, który po jeździe nałapał brudu i zrobił się jeszcze bardziej syfiasty. Wystarczyło ręcznik papierowy lekko zamoczyć w zbiorniku z benzyną i wytrzeć ślady po naklejkach. Plastiki i zbiornik ani się nie zmatowiły ani im się nie pogorszyło. Bezołowiowa 95 pomaga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
witam! najlepiekj to schodzi zmywaczem do paznokci! pozdrawiam

 

Przy czym o ile się nie mylę, jak np zastosujesz taki zmywacz na szybę motocyklową, na której była naklejka, to załatwisz szybę - jeśli była plastikowa, to plastik w tym miejscu może się rospuścić, w każdym razie straci przeźroczystość.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombelki robią się jak naklejkę przyklejasz od razu cała powierzchnią a nie stopniowo od którejś ze stron powoli wyciskając powietrze.

Możesz spróbować oztrożnie przebić te bombelki ale po kątem żeby nie ruszyć lakieru pod spodem. Z góry jednak uprzedzam że nie zawsze to pomaga bo naklejka jest już w tym miejscu nieco rozciągnięta i albo taka pozostanie albo przy wygładzaniu może powstać zmarszczka w tym miejscu.

Chyba najlepszym wyjsciem jest zdjąć źle naklejoną i nakleić dobrze nową.

Ja mam tak na swoim Matizku z tylu po przyklejeniu motocykla. Jak dostane naklejki forumowe to chyba tamten motocykle odkleję i porządnie przykleję naklejkę forumową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...