Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

a ja strzelam z gazu i mi podnosci kolo tylku kurde nie mam wyczucia jak bardzo moge odkrecic manetke i jak bardzo mi podniecie kolo! robie to zazwyczaj ze daje do 5 tys odpuszczam i potem odkrecam podnosi kolo i co dalej mam trzymac na gazie czy jak zawsze odpuszczam i kolo opada i jade dalej moze dlatego ze mam maly lek przed tym zeby mi sie moto nie porysowalo..:icon_biggrin:

 

ps.to moj 1 sezon motocyklowy:)

 

a predkosc w terenie zabudowanym max 80km.h

poza zalezy od wielu rzeczy ale srednio 100-140km.h

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba troche za szybko poginam w mieście. Choć według mnie robie to w wmiare sprzyjających warunkach i raczej niezagraża to nikomu. . Praktycznie każdego dnia w mieście 160 czasem więcej ale są to drogi zazwyczaj bez wlotówek, mosty itp i ocena sytuacji perfecto :smile: zapas na reakcje. A trasa- przewaznie na każdej trasie znajdzie się jakiś odcinek żeby odręcić pod max ale przelotowa to około 140-160. Jednak coraz bardziej mam chęć na jazdę jakimś zajebiście wygodnym cruiserem, spokojne temopo i podziwianie krqajobrazów. Fazerem nie umiem dostojnie :icon_biggrin: :rolleyes: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba troche za szybko poginam w mieście. Choć według mnie robie to w wmiare sprzyjających warunkach i raczej niezagraża to nikomu. . Praktycznie każdego dnia w mieście 160 czasem więcej ale są to drogi zazwyczaj bez wlotówek, mosty itp i ocena sytuacji perfecto :P zapas na reakcje. A trasa- przewaznie na każdej trasie znajdzie się jakiś odcinek żeby odręcić pod max ale przelotowa to około 140-160. Jednak coraz bardziej mam chęć na jazdę jakimś zajebiście wygodnym cruiserem, spokojne temopo i podziwianie krqajobrazów. Fazerem nie umiem dostojnie :icon_biggrin: :rolleyes: :bigrazz:

Ja dokladnie tak samo jak kolega Maruha :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości to mieście po kolizji mam uraz i jeźdze naprawde powoli i ostrożnie :bigrazz:

Chyba że dwupasmówka przelotowa i znikomy ruch, ale to sporadycznie

A jak pojeździć to trasa katowicka na odcinku w kierunku Piotrkowa bardzo ładna nowa nawierzchnia :rolleyes: (nie mam owiewki na rzecz małej szybki i 3-ba się dobrze poskładać żeby przetrwać prędkości w okolicach 200km/h

Chętnie bym poćwiczył jazde na kole, to mój pierwszy sezon więc może jakieś wskazówki?

 

A odnośnie niewskakującego drugiego biegu, nikt nie ma takich problemów? Może jednak sciołem coś w skrzyni :icon_biggrin:

 

Pzdr

titto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej mam pytanko...kupilem faera jakies 1.5 misiaca temu.. nawinalem cos ok 1000km i zauwazylem pewna nieco niepokojaca rzecz... dwa razy sprawdzalem splanaie na 2 roznych benzynach (95 i 98) tankowane prawie ze na pusty bak (do pelna) i splanie wychodzi mi 6,4 - 6,5. Normlanie bym sie nie zmartwil ale mowiecie ze wasze fazery pala w okoliacach 5-6 litrow. Jest to moje pierwsze moto... i za pierwszym razem tlumaczylem sobie to faktem ze troche nirowno jezdze - szrpie przy zmianie itd...ale teraz biegi wchodza jak maslo, rzadko kiedy krece go ponad 10 tys obrotow... i zastanawiam sie skad takie spalanie. Silnik chodzi ladnie rowno. co moze byc przyczyna tego spalania.. ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci że moje spalanie też na począku przekraczało 6 litrów, poczekaj aż się wjeździsz w maszynkę teraz średnio mam koło 5,5 przy sporadycznym dzidowaniu nawet do 200. Moim zdaniem kwestia czasu, oczywiście reszta czyli, filtrym synchro gaźników itd mam nadzieję że masz OKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie niewskakującego drugiego biegu, nikt nie ma takich problemów? Może jednak sciołem coś w skrzyni :icon_biggrin:

titto

 

Wydaje mi się, że to kwestia odpowiedniego wyczucia motocykla. Operowanie dźwignia zmiany biegów i samym sprzegłem ma tutaj zasadniczy wpływ na doznania źwiękowe wydobywajace się ze skrzynki biegów :smile:

 

Spróbuj ruszyć z miejsca i wbij dwójke stanowczym ruchem stopy, ale wciskając sprzegło zaledwie do połowy.

 

Za drugim razem powtórz to ale staraj sie dosłownie musnąć dźwignię zm.biegów i porównasz jak to dosłownie "brzmi" :P

 

Staraj sie za bardzo nie przeciagac na jedynce. Wazne tez jest zgranie w czasie momentu odpuszczenia "gazu" i wciśnięcia klamki sprzegła.

 

Ja ruszam z jedynki i na półsprzegle delikatnym rucehm stopy wbijam dwójkę. Wtedy zawsze wchodzi jak masło :rolleyes:

 

 

 

hej mam pytanko...kupilem faera jakies 1.5 misiaca temu.. nawinalem cos ok 1000km i zauwazylem pewna nieco niepokojaca rzecz... dwa razy sprawdzalem splanaie na 2 roznych benzynach (95 i 98) tankowane prawie ze na pusty bak (do pelna) i splanie wychodzi mi 6,4 - 6,5. Normlanie bym sie nie zmartwil ale mowiecie ze wasze fazery pala w okoliacach 5-6 litrow. Jest to moje pierwsze moto... i za pierwszym razem tlumaczylem sobie to faktem ze troche nirowno jezdze - szrpie przy zmianie itd...ale teraz biegi wchodza jak maslo, rzadko kiedy krece go ponad 10 tys obrotow... i zastanawiam sie skad takie spalanie. Silnik chodzi ladnie rowno. co moze byc przyczyna tego spalania.. ??

 

Trudno wydac jednoznaczny werdykt. Byc moze to kwestia regulacji, może trzeba by świece zmienić, a może filterek juz zasyfiony, ale wydaje mi się, że racje ma Sławek :bigrazz: Jak sie wjeździsz, to zapewne będzie lepiej, ale staraj sie tez nie trzymac silnika na zbyt wysokim przełożeniu jadac z małą prędkością.

 

Staraj sie utrzymywać go w srednim zakresie obrótów. lpeiej nieco przegonić silnik na obrotach, aniżeli wbijać szóste przełożenie przy 3tys.obr/min :lapad:

Edytowane przez Wicher

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seryjny...ale zdecydowanie mi sie podoba...na niskich cichutko, a jak sie wkreca na obroty to jak wiertarka... mam w aucie sportowy glosny tlumik i fajne to to jest ale w czasei dluzszej jazdy zaczyna meczyc.. poki z orginalnym nic zlego sie nie dzieje - nie bede ingerowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam :bigrazz:

 

a ciekawi mnie czy latacie na seryjnych Tłumiorach?? czy akcesoryjne??

 

w moim Fazerku jest zamontowany wydech LeoVince(widoczny na fotkach)

jestem z niego bardzo zadowolony, fajnie mruczy na wolnych obrotach i wcale nie jest o wiele głośniejszy od oryginału; no i nie ma możliwości żeby się o niego oparzyć (sprawdzałem :) )

 

POZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...