Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Wiec temat zlotu jest przeniesiony a tutaj dalej mozemy gadać:)

 

Sciągnąłem serwisówke fo FZS 600, bo chce wymeinic płyn chłodzący.

Znalazłem tam tylko ze ma być mieszanina 50% destylatu i 50% jakiegoś środka do chłodnic.

A w larssonie widze 4 rodzaje- NIe wiem który wybrać i czy w ogole powinno sie robić jakieś mieszanki Bo chyba są już gotowe płyny gotowe do wlewania... ?

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=c4&mymo...afe57c2e008bc8c

 

Na co zwrócic uwage przy kupnie- Czy musi to byc "specjalny płyn" czy zwykły do chłodnic moto...

 

I jeszcze jedno, czy wchodzi w gre wlewanie samochodowego petrygo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już Ci odpowiadam :) wymieniałem niedawno płyn. wlałem mieszankę Petrygo Q + woda destylowana w stosunku 1:1 (po litrze). pytałem na 4um czy Petrygo jest ok, niektórzy kręcili nosem, że niby wpieprza aluminium ale to jakaś bujda skoro producent pisze, że przeznaczony do układów chłodzenia ze stopów aluminium.

 

jeszcze taka uwaga przy napełnianiu. nie przejmuj się, że od razu nie zobaczysz płynu w zbiorniczku wyrównawczym, moto musi być odpalone (korek odkręcony) i wtedy ładnie sobie zaciągnie płyn.

 

wymiana jest ogólnie bajecznie prosta. w razie pytań pisz.

 

acha jeszcze co do mieszanek!! na rynku masz koncentraty jak i już "rozrobione płyny" więc sprawdź co masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iwo/Kobyłka k/Wa-wy/fzs 600

 

 

 

Przerabialiście może problem sprzęgła? Zaczyna mi ślizgać. Pytanie jakie mam założyć tarczę? EBC wystarczą? Czy wymieniać sprężyny? O przekaładki nie pytam bo wiadomo że to okaże się po rozebraniu sprzęgła. Niemniej nurtujące jest dla mnie pytanie o wytrzymałość EBC w FZS. Z zamienników występuje bowiem tylko EBC. A tarcze oryginalne to koszt rzędu 370zł. To już trochę dużo biorąc pod uwagę że EBC będe miał za 160zł. Może to moja mania prześladowcza ale mam obawy że zaszkodziłem mechanizmowi sprzęgła przez nalanie półsyntetyka......

Proszę o wszelkie uwagi na temat poruszony powyżej.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicher a myślalem ze wa-wa na wiejskiej:)

 

:)

 

 

 

Wiec temat zlotu jest przeniesiony a tutaj dalej mozemy gadać:flesje:

 

Sciągnąłem serwisówke fo FZS 600, bo chce wymeinic płyn chłodzący.

Znalazłem tam tylko ze ma być mieszanina 50% destylatu i 50% jakiegoś środka do chłodnic.

A w larssonie widze 4 rodzaje- NIe wiem który wybrać i czy w ogole powinno sie robić jakieś mieszanki Bo chyba są już gotowe płyny gotowe do wlewania... ?

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=c4&mymo...afe57c2e008bc8c

 

Na co zwrócic uwage przy kupnie- Czy musi to byc "specjalny płyn" czy zwykły do chłodnic moto...

 

I jeszcze jedno, czy wchodzi w gre wlewanie samochodowego petrygo ?

 

 

 

Ja osobiście nie jestem za koncentratami. Nie twierdzę, że to jest fe, ale zdecydowanie bardziej wole juz produkt tzw. READY TO USE ,czy jak sie to pisze :flesje:

 

 

 

Moge polecić płyn chłodniczy Dynagel, lub Petrygo (mocno zabrali się za jakość swoich produktów) ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z klockami...

 

Moze znacie gdzie moge kupić klocki do fazera z 2000r

 

Pierwsze pytanie- Czy tylne i przednie to ten ram rodzaj- czy jest jakieś rozgraniczenie.?

 

Ja znalazłem tutaj dostęnie ogolnie- ale czy jest tu który do fazera ?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=105875016

 

tutaj sa do fazera- ale tu znów sie nasuwa pytanie jakie zadałem jako pierwsze...

http://www.ebcbrakesdirect.com/bike/parts_...2D03%29&sec=Jap

 

Prosze o sugestie i odpowiedzi = gdyż szukam coś na tył...

Edytowane przez CiasnyBaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód i tył są różne, zresztą na tej stronie z drugiego linka masz podział 'rear' - tył, 'front' - przód ... easy as that :)

 

btw właśnie wróciłem z garażu gdzie wymieniałem króćce - czas do założenia nowych 1h. zostało mi tylko skręcenie wszystkiego do kupy więc myślę, że maks 1h45min na całość :flesje:

Edytowane przez Ario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w sieci stronę po angielsku z różnymi poradami dotyczącymi Fazera. Zawsze może się coś przydać.

http://myweb.tiscali.co.uk/lumweb2/bikes/f...nfo/hotpoop.htm

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to pytanie do was!!

 

posiadam fazerka model 2005 i pali mi sie jedna LAMPA na swiatłach mijania(krótkie) dopiero po zapaleniu drogowych (dlugie)zapala sie 2 LAMPA!! jakz robic i czy warto i czy zgodne to z przepisami zeby na swiatłach mijania paliły sie obie i czy nie wplynie to negatwynie na te 2 zarówke która zapala sie tylko przy drogowych! pozdrawiam

 

wiem ze temat byl juz ale cche go odswiezyc!

Edytowane przez tra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przepisów nie wiem (ja smigam z dwoma i nic) , na zarówke nie wpłynie negatywnie poniewaz jest ona dostosowana to dego nawet jest miejsce podłączenia wystarczy od + świateł mijania pociągnąc przewodzik do tego wolnego miejsca :D) i juz palą się dwa odbłyski przy właczonych światłach mijania.

 

 

 

P.S mysle ze z dwiema palącymi sie lampami Fazer lepuej wygląda (ale to tylko moje zdanie) no i lepsza wydajnośc

 

 

Pozdrawiam

 

ops sorka nie zauwazyłem ze masz fazera 2005 a tam nie wiem jak bedzie , ja opisałem jak sie sprawa ma przy '99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z klockami...

 

Moze znacie gdzie moge kupić klocki do fazera z 2000r

 

Pierwsze pytanie- Czy tylne i przednie to ten ram rodzaj- czy jest jakieś rozgraniczenie.?

 

Ja znalazłem tutaj dostęnie ogolnie- ale czy jest tu który do fazera ?

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=105875016

 

tutaj sa do fazera- ale tu znów sie nasuwa pytanie jakie zadałem jako pierwsze...

http://www.ebcbrakesdirect.com/bike/parts_...2D03%29&sec=Jap

 

Prosze o sugestie i odpowiedzi = gdyż szukam coś na tył...

 

 

 

Klocki(Nissin, Ferodo, Gold Fren, Lucas) do Fazera kupisz w Grzybowicach u Marcina Zaryczańskiego - firma MOTOCYKL.

 

 

 

Ja kupiłem NISSINY niebieskie, ale piszczą coś cholery od 4 tys.km :D

 

Przez pierwsze 200 km traktowałem je delikatnie, kilka razy czyściłem ale piszczą okropnie :notworthy:

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przepisów nie wiem (ja smigam z dwoma i nic) , na zarówke nie wpłynie negatywnie poniewaz jest ona dostosowana to dego nawet jest miejsce podłączenia wystarczy od + świateł mijania pociągnąc przewodzik do tego wolnego miejsca :banghead:) i juz palą się dwa odbłyski przy właczonych światłach mijania.

P.S mysle ze z dwiema palącymi sie lampami Fazer lepuej wygląda (ale to tylko moje zdanie) no i lepsza wydajnośc

Pozdrawiam

 

ops sorka nie zauwazyłem ze masz fazera 2005 a tam nie wiem jak bedzie , ja opisałem jak sie sprawa ma przy '99

 

 

no własnie chodzi mi o model 2005 wie ktos jak to zrobić! do serwisu nie cche jechac bo mi gadają ze tego niemozna zrobic bo to jest sprzedczne z wymogami unijnymi prawda to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chodzi mi o model 2005 wie ktos jak to zrobić! do serwisu nie cche jechac bo mi gadają ze tego niemozna zrobic bo to jest sprzedczne z wymogami unijnymi prawda to??

 

Nie znam się na przepisach unijnych ale wg mnie to pierdy mamutów z serwisu. Ja kupiłem fazera 2003 w zeszył roku od dealera i palą się dwa światła.

 

A z resztą gdzie sens i logika robienia 2 lamp skoro i tak tylko jedna moze sie palic, to moze w autach też powinno sie palić tylko lewe, albo prawe tak dla jaj :banghead:

 

PZdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...