Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

Ario, a może to wina napinacza ??

 

no cholera wie. jak na razie nie ryzykuję jazdy tylko czekam na króćce i oddaję do synchro. powiem żeby dokładnie sprawdzili poprawność założenia łańcuszka, bo jak będzie hałąsować to moto nie odbiorę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak z innej beczki

Opona mi się z tyłu skonczyła, w garazu mam fajnego batlaxa 200 szeroki

Na felge do fz6 bedzie pasowac.

Kupiłem go bo chcialem zeby lepiej moto wygladał

 

ale teraz jak na torze smigam to nie wiem czy to ma sens.

 

Obecna opona mi sie skonczyla

moje pytanie brzmi:

 

Czy pojechac na trening w poniedzialek na tej 200 czy stanac na głowie i zebrac kase na jakas 180 ??

bo na 200 bedzie sie tragicznie smigac....

atw to jak bardzo gorzej sie na szerszej oponie jezdzi ?? jest az tak zle> ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś (na początku jak kupiłem) 180 zamiast 160 na tyle. jakoś się jeździło ale po zmianie na 160 zauważyłem, że moto kładzie się lepiej w zakręty (na normalnej drodze). jeżeli chcesz lecieć na tor to obawiam się, że przy jeszcze większych złożeniach może być ciężko śmigać. ja bym został przy fabrycznym rozmiarze.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kiedyś (na początku jak kupiłem) 180 zamiast 160 na tyle. jakoś się jeździło ale po zmianie na 160 zauważyłem, że moto kładzie się lepiej w zakręty (na normalnej drodze). jeżeli chcesz lecieć na tor to obawiam się, że przy jeszcze większych złożeniach może być ciężko śmigać. ja bym został przy fabrycznym rozmiarze.

 

pzdr

 

ale co to znaczy cięzej ?? moze ktos mi narysuje... bo ja wzrokowsem jestem :D

Edytowane przez Bobo/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rebusik dla fazerowiczów!

Kupiłem fazera miesiąc temu. Moto serwisowane w niemczech. Jeździło na Aralu 10w40. Odrazu po zakupie wymieniłem olej. Wlałem mobila półsyntetyka, bo baran w hurtowni z olejami powiedział mi że jak miałem 10w40 to znaczy że był to półsyntetyk. Dopiero po zaaplikowaniu oleju dowiedziałem się że olej 10w40 do motocykla może być zarówno syntetykiem jak też półsyntetykiem :bigrazz: I w ten oto sposób zrobiłem na półsyntetyku już 2 tyś km. Pytanie- czy zmienić szybko olej na syntetyka??Niemam bowiem wątpliwości że w niemieckim serwisie z którego mam dokumentacje aplikowali do mojej niuni syntetyka. ;)

Proszę o stanowisko szanownej komisji......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

a tak z innej beczki

Opona mi się z tyłu skonczyła, w garazu mam fajnego batlaxa 200 szeroki

Na felge do fz6 bedzie pasowac.

Kupiłem go bo chcialem zeby lepiej moto wygladał

 

ale teraz jak na torze smigam to nie wiem czy to ma sens.

 

Obecna opona mi sie skonczyla

moje pytanie brzmi:

 

Czy pojechac na trening w poniedzialek na tej 200 czy stanac na głowie i zebrac kase na jakas 180 ??

bo na 200 bedzie sie tragicznie smigac....

atw to jak bardzo gorzej sie na szerszej oponie jezdzi ?? jest az tak zle> ??

 

 

A po diabła zakładać tam 200? Może i na felgę wejdzie, ale skąd wiesz, że się w wahaczu zmieści? Źe nie będzie ocierać o łańcuch?

Poza tym własności jezdne mogą spać drastycznie. Będzie fajnie wyglądało, ale nie będzie skręcało. Ja bym nie kombinował z 200 w Fazerze!

Może wpadnij do nas do HRG w Poznaniu w poniedziałek koło 13-14 i kupisz i założysz u nas jakąś normalną sportową 180-tke? Mamy też typowo torowe opony, w stylu Diablo Supercorsa czy D207 GP. To są mega klejące się gumy przeznaczone na tor. Starczą na 1000-2000 km max, ale za to jakie przyjemności zapewniają ;)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co to znaczy cięzej ?? moze ktos mi narysuje... bo ja wzrokowsem jestem ;)

 

do pewnego (małego) kąta moto pochyla się ok a później jest jakbyś miał jakiś ogranicznik skrętu założony na oponie i ciężko się pochylić. jak założyłem 160 to aż się zdziwiłem jak ładnie i płynnie idą zakręty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja mam fz6, tam jest 180 w serji

przedtem smigalem na 190 i na pewno 200 sie zmiesci

jakis czas temu liczyl sie dla mnie wyglad. ale od trening na TP to juz nastawiam sie na wyscigi raczej

No to kupie sobie 180 sportowa a 200 zostawie sobie na pozniej, np na sprzedaz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haaa , dzisiaj gadalem z ojcem co do moto , bo juz za rok i pare miechow robie prawko i bede kupowal moto . Jak pokazalem ojcu gsxry itp itd to nie byl zachwycony , pokazalem fazera..... i moto mam gwarantowane. Sam powiedzial ze by na takim pojezdzil.. kto wie , moze zaraze go motocyklizmem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie- czy zmienić szybko olej na syntetyka??Niemam bowiem wątpliwości że w niemieckim serwisie z którego mam dokumentacje aplikowali do mojej niuni syntetyka. :icon_razz:

Proszę o stanowisko szanownej komisji......

 

Zrobisz jak uważasz. Możesz wymienić znowu na syntetyka, o ile wydanej kasy Ci nie żal, albo możesz pozostac przy semi syntetyku.

 

Żaden z tych zabiegów Twojemu silnikowi nie zaszkodzi :)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie jaki ciśnienie daje sie na tył przy fazerze tak uniwersalnie , jak smigam sam ?? co proponujecie, a moze podaje cos producent?no i w koncu jakie macie cisnienie w swoich maszynkach?

 

Producent podaje 2.25/2.5 "up to 90kg" ; 2.25/2.9 "max load" i " high speed roading" :biggrin:

I do tego sie stosuje. Parametry dot seryjnych opon modelu fzs 2003. Na torze ostatnio zmierzyliścmy ze po rozgrzaniu cis podnosi sie ok 0,5 bara.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś jeździłem z plecakiem do pracy (rzeczy na przebranie), ale doszedłem do wniosku, że tankbag na magnes jest lepszy, szybciej się zakłada/zdejmuje i nie ciąży na plecach (tudzież wychyla się na lewo i prawo).

 

oczywiście na dłuższe trasy biorę i tankbag'a i plecak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...