Skocz do zawartości

Fazer to jest to! ( FZS , FZ )


Rekomendowane odpowiedzi

... a tak w temacie to śmigałem dzisaj FZ6 funkiel nówka-ale to fajnie jezdzi :) jak na moje ideał sport-turysty w klasie 600-kładzie na kolana!

i niby prawie taka sama moc jak u mnie-a odejście ma jak jakaś 750 normalnie-moment i przednie koło frunie w góre nawet z dwójki :) i to na mokrym! fajnie ciągnie z dołu-czyć różnice pomiędzy wtryskiem a tymi osmarkanymi gaznikami! chyba wrzuce mojego na allegro :)

 

potwierdzasz moje odczucia, dla pewności przejechałem się prawie nowym FZ6 z 2006 roku (nieskatowany jak poprzednie którymi jeździłem) i to nie było to, kupiłem rocznik 2008 i jest duża róźnica w dolnym zakresie obrotów, starsza wersja sprawiała wrazenie zero jedynkowej albo moc, albo nic. Ale co z tego, po tygodniu i tak się już bawię tylko w górnym zakresie obrotów :-)))

 

Mam jedną uwagę co do fazera, chyba wysoko umieszczony jest środek ciężkości i cały czas mam wrażenie że na postoju przewalę się na bok, niby lżejszy do dywersji a mam z nim więcej problemów przy manewrach, no i te podnóżki wrzynające się w łydki przy podpieraniu. Generalnie na miasto fazer lepszy od dywersji przy załóżeniu że jedziemy szybiciej niż 40km/h ale do turlania się między autami wolę dywersję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z moją fazerką 600 2001 rok.

Otóż odczówam regularne stuki na lewym podnóżku, na czwartym i wyższym biegu. Podejrzewam, że coś jest nie tak ze skrzynią (szczególnie, że ze dwa razy wyskoczyła mi dwójka, przy sporym zgrzycie)

Nie wiecie co to może być? Czy to nie grozi np. zablokowaniem tylniego koła? Czy ew naprawa wchodzi w gre czy też wymiana całej skrzyni ?

Bardzo mnie to niepokoi, przygotowuje się do wiekszego wyjazdu i chcę być pewny mojej maszyny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sprawdź jeszcze tylną zębatkę. Mogły się wyrobić gumy zabieraka i jest luz.

Odczucie jest takie jakby łańcuch był do wymiany. A obecny napęd na jakieś 4 tysie, fakt że jest troszkę nierówno rozciągnięty ale nie ma jeszcze tragedii. Jeżeli chodzi o skrzynie to naprawa jest nieopłacalna. Zdjęcie silnika,demontarz głowicy, planowanie itd.

Ponoć najczęściej psuje się drugi bieg (konsekwencje zmiany biegów bez sprzęgła) , to znaczy wyskakuje. Mnie wyskoczył ze dw razy. Ale nie wiem czy to było przez moje niedbalstwo (zwigienka ustawionoa za wysoko) czy też oznaki padającej już skrzyni. Moto ma zaledwie przejechane 46 tyś.

W każdym razie zacznę od wymiany gumy zabieraka (przypomniało mi się że ostatnio czyściłem felgi jakimś preparatem do felg a on mógł mić niekrzystny wpływ na gumowe części), póżniej zmienię łańcuch. Mam nadzieje, że pomoże.

Wielkie dzięki :notworthy: za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, pewnie ktoś z was zmieniał przewody w FZS na stalowe- i tu pytanie jaką polecacie długość na przód i tył żeby to ładnie się ułożyło! przód interesuje mnie na 2 przewodach bez trójnika.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko do posiadaczy fzs 600 jak dajecie na gume. Probowalem z gazu dochodzilem do 6-7 tys no i gwaltodwnie odpuszczalem i powracalem gazem - efekt kolo sie unosilo choc nie zawsze mi to wychodzi. Nie mialem tez czasu i mozliwosci praktykowania. Wada jest to ze trzeba sie troszke roozpedzic - uzyskanie tych 6-7 tys obrotow. Czytalem rowniez o metodzie ze sprzegla, probowalem tylko ze 2 razy i mysle ze za mocno wciskalem sprzeglo bo efektem bylo tylko to ze motor wystrzelil do przodu jak z procy. Opiszcie mi swoje metody, poczytam, pocwicze i moze cos sie naucze :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt.

Czy tarcza hamulcowa TYLNIA do Fazera 1000 jest tych samych gabarytów co do Fazera 600?? Roczniki 2001-2003??

Rzecz polega na tym że mam taniej do kupienia własnie tarcze do litra i zastanawiam się czy będzie pasowała do 600, teoretycznie chyba nie powinno być różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie za 100pkt.

Czy tarcza hamulcowa TYLNIA do Fazera 1000 jest tych samych gabarytów co do Fazera 600?? Roczniki 2001-2003??

Rzecz polega na tym że mam taniej do kupienia własnie tarcze do litra i zastanawiam się czy będzie pasowała do 600, teoretycznie chyba nie powinno być różnicy.

Znawcą nie jestem, ale kiloFazer powinien mieć większe tarcze.

Poczytaj w specyfikacji na stronach Yamahy, powinno być napisane.

 

EDIT: Dostałem te 100 pkt. ? :P

Edytowane przez Hajo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto czytał najnowszy "Motocykl" przyznac sie ? :)

Pojechali po FZ1, ale chyba zasluzenie. Wytkneli mu te same bledy o ktorych ja juz wczesniej pisalem. Mi sie wtedy dostalo ,ze sie czepiam. Ciekawe co teraz powiesz panie Occult? :P

 

Przeglądałem w sklepie to wydanie. Faktycznie FZ1 zajął ostatnie miejsce. Co ja na to? Hmmm... Powiem tyle, że na dojazdy do pracy mi wystarcza :) I co lepsze jeżdżę w zakresie do 6-7 tyś obrotów, który według testu jest najgorszy w FZ1. Dla mnie i tak ten motocykl jest dynamiczny i głupotą dla mnie jest patrzenie na to w taki sposób. Jakie to ma znaczenie na drodze dla Ciebie? Wprzedzisz jeden samochód więcej? Wystrzelisz lepiej spod świateł?

 

Muszę Ci przyznać. Bardzo dobrze znasz się na motocyklach, wiedziałeś o jego "błędach" dużo wcześniej niż autorzy testu. Należałoby nadmienić jeszcze, że FZ1 stanął do testu z B-Kingiem, który ma 1300 pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...