Skocz do zawartości

Oryginalny olej do Harleya


Rekomendowane odpowiedzi

Wleją jedyny słuszny, z beczki oznakowanej HD. :laugh: Ale spoko głowa, możesz potem spuścić to ścierwo i wlać prawdziwy olej.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sugerujecie jesli tylko opuszcze bramy serwisu to nawet nie jechac do domu tylko od razu zmienic ten olej :-) na Amsoil czy dopiero jak sie gwarancja skonczy? Raczej zalezy mi aby serducho Hadeka pukalo wydechem a nie luznym korbowodem. No moze nie tak od razu by sie zrobily luzy, ale tyle wysilku co mnie kosztowalo aby wreszcie go kupic po 30 latach czekania, to raczej chcialbym o niego dbac no i nie wylazic z siodla. Pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że spokojnie możesz pojeździć,zawsze zdążysz olej zmienić na syntetyk,np.przy następnej zmianie.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak, jak już kuniecznie chcesz najlepsiejszy z najlepszych to zapytaj w Twoim serwisie HD czy jak przywieziesz swój olej (Amsoil) na przegląd, czy mogą nim zalać bez utraty gwarancji, szkoda płacić dubeltowo za olej, raz w serwisie a potem go za chwile wywalać. Ja przerabiałem ten temat z kolegi nowym HD i nie było problemu w serwisie HD zalali Ams'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Teraz nie ma problemu z żadnym olejem do HD,olej Amsoil kiedyś dostępny tylko w prywatnym imporcie, teraz jest dosłownie w ciągu dwóch dni w domu.Więc po co lokalny dystrybutor?

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTOREX to jest szwajcarski olej, bardzo dobry.

Mój Intruder 750 na tym jeździł i nie miałem na nim żadnych wycieków, silnik pracował ok, skrzynia i sprzęgło także, gdyż tam wszystko było na jednym oleju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz? Harley to nie Intruder.

Po ki ciul mi w silniku Harleya olej z dodatkami przeciwciernymi...

Japonia to inna liga, inna filozofia, inne podejście do sprzeta i do tego ten okropny wygląd...

Brak wycieków, to żaden test oleju. Fuckt, ze Inrtuder jeździł może tez nie być do końca dla wszystkich zrozumiały... :biggrin:

 

 

A mnie wku**ia fakt smażenia w fast foodach frytek na jednym oleju. Straszna sprawa dla wątroby... :cool:

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozrzadzie sie nie przydadza ??? :)

Nie patrzylem co on tam ma, ale wlasnie mielismy wielka dyskusje na britbike forum o wycofaniu a po tem powroceniu

do zwiazkow cynku zmniejszajacych tarcie i oszczedzajacych krzywki rozrzadu / popychacze w naszych staruszkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na motoreksie cztery lata r1200r i jestem zadowolony, bardziej niż z tkzw oryginalnego BMW i dlatego zapytałem czy do HD go nie wlać, oczywiście o określonych parametrach. A co do dostępności w ciągu dwóch dni vs lokalny dystrybutor: lokalny dystrybutor mieszka 600m ode mnie (mój kolega-dostęp 24h) wyjazd sobota rano, potrzeba 1/2l oleju, telefon, 3 min. wyjazd. Wersja B: sobota rano wyjazd, potrzeba 1/2 l oleum, internet, zamówienie i następne dwa dni przy necie a ja Tobie w poniedziałek opowiem jak było, może nawet zdążę przed kurierem z olejem.

Że o relacji 40PLN/L + spacerek a 45-50PLN+23-30PLN/POBRANIE + czekanie na kuriera nie wspomnę.

Szerokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja, z doświadczenia nabytego w autoryzowanym serwisie HD w Nadarzynie wiem, iż po wlaniu oleju typu Superol semisythetic 10W40 Harley wykazuje minimalne zużycie elementów konstrukcyjnych jednostki napędowej na przednim cylindrze i liftery w cylindrze numer 2 ulegają nadmiernemu zużyciu, co może spowodować nadmierne wytwarzanie hałasu w porównaniu z fabrycznym brakiem kultury pracy tego silnika.

 

Pzdr,

Hans - HD Sportster 883 cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamie- rozrząd w HD pracuje na rolkach.

Po za tym ja miałem na myśli dodatki zapobiegajace poslizgowi sprzegła. Czyli przeciwslizgowe... czy jakos tak...

Nomenklaturka ostatnio u mnie kuleje... :rolleyes:

 

Hans masz racje- to bedzie się działo w EVO. Oczywiscie mogę szczególowo opisac przyczyne tego stanu rzeczy... świetne spostrzeżenie.

Edytowane przez fisu

"Radość z jazdy zaczyna się tam, gdzie kończy się ekonomia.''

Autoryzowany dealer S&S Cycle

site-logo-badge.png

https://harley-parts.pl/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę na motoreksie cztery lata r1200r i jestem zadowolony, bardziej niż z tkzw oryginalnego BMW i dlatego zapytałem czy do HD go nie wlać, oczywiście o określonych parametrach. A co do dostępności w ciągu dwóch dni vs lokalny dystrybutor: lokalny dystrybutor mieszka 600m ode mnie (mój kolega-dostęp 24h) wyjazd sobota rano, potrzeba 1/2l oleju, telefon, 3 min. wyjazd. Wersja B: sobota rano wyjazd, potrzeba 1/2 l oleum, internet, zamówienie i następne dwa dni przy necie a ja Tobie w poniedziałek opowiem jak było, może nawet zdążę przed kurierem z olejem.

Że o relacji 40PLN/L + spacerek a 45-50PLN+23-30PLN/POBRANIE + czekanie na kuriera nie wspomnę.

Szerokości.

 

Kupuje karton na początku sezonu tj 12 butelek,do spółki z kolegami i mamy spokój na cały sezon.Nigdy nie dokupuję oleju bo mam na półce.Za wysyłkę nie płacę .

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...